Okładka wydania

Nie Pozwól Mu Odejść

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Kathryn Croft
 • Tytuł Oryginału: The Warning
 • Gatunek: Thriller
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Ewa Kleszcz
 • Liczba Stron: 386
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788380535039
 • Wydawca: Burda Książki
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 5 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 8 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Nie Pozwól Mu Odejść | Autor: Kathryn Croft

Wybierz opinię:

Dorotbook

Najnowsza książka Kathryn Croft „Nie pozwól mu odejść” jest moim drugim spotkaniem z twórczością autorki. Po świetnej „Córeczce” wiedziałam, że następne książki mogę brać w ciemno. Czy tak jak „Córeczka” ta książka spowodowała, że nie mogłam się oderwać od lektury, a zakończenie wbiło mnie w fotel?

 

Trzy lata temu świat małżeństwa Zoe i Jake’a się załamał. Ich czternastoletni syn Ethan wraz z przyjacielem Hoshem wymknął się w nocy z domu. Niestety doszło do nieszczęśliwego wypadku i obaj chłopcy utonęli w jeziorze. By poradzić sobie z żałobą i choć na chwilę zapomnieć o tragedii rodzina przeprowadza się do Londynu. Zoe próbuje zacząć życie na nowo, lecz czy możliwe jest, by zapomnieć o stracie syna? Trzy lata później, gdy wydaje się, że w jakiś sposób rodzina otrząsnęła się z żałoby, Zoe zaczyna otrzymywać anonimowe wiadomości. Nadawca sugeruje, że Ethan nie zginął w wypadku. Jaki cel mają anonimowe wiadomości? Czy to tylko okrutny żart, a może Ethan zasłużył na śmierć? Może syn wcale nie był ofiarą, lecz sprawcą? Zoe nie przestaje myśleć o wiadomościach i wbrew radom męża i przyjaciółki na własną rękę podejmuje śledztwo. Nikt nie chce jej pomóc, a rodzice Josha sprawiają wrażenie, jakby ukrywali ważną tajemnicę. Czy mogą coś wiedzieć na temat wypadku? Na jaw wyjdą skrywane kłamstwa i okaże się, że życie Zoe było ułudą. Czy jest ktoś, komu kobieta może zaufać?

 

Akcja „Nie pozwól mu odejść” rozpoczyna się, gdy Zoe i Jake podejmują próbę ratowania swojego małżeństwa. Śmierć syna spowodowała ochłodzenie w ich związku i wszystko byłoby na dobrej drodze, gdyby nie nadejście anonimowych wiadomości. Zoe zacznie zastanawiać się, co tak naprawdę wydarzyło się trzy lata temu. Jedna wiadomość spowoduje, że ruszy skrywana lawina kłamstw. Okaże się, że każdy z bohaterów ma coś na sumieniu. Czy w gronie, w którym obraca się Zoe jest osoba, która zna prawdę o wypadku Ethana i Josha?

 

Narracja poprowadzona jest z różnych perspektyw i możemy śmiało zajrzeć bohaterom do głowy. Akcja skupiać się będzie nie tylko na teraźniejszości, ale zagłębimy się też w przeszłość. Najbardziej zaintrygowały mnie rozdziały, które przedstawione były z perspektywy tajemniczej osoby. Nie wiemy kim jest, czy ma związek z wypadkiem i dlaczego planuje się zemścić – na kim i za co? Nasi bohaterowie kręcą i nie mówią prawdy, wydawać by się mogło, że tylko Zoe jest bez winy. Czy aby na pewno? Znajdziemy tu bardzo dobrze wykreowanych bohaterów, których można polubić, albo wręcz nienawidzić.

 

Choć akcja nie jest prowadzona dynamicznie, to nie można mówić tu o nudzie. To bardzo dobrze napisany thriller psychologiczny. Intryga jest tak poprowadzona, że sami zaczynamy się zastanawiać, kto jeszcze okaże się kłamcą i jakie tajemnice wyjdą na jaw. Autorka potrafi skutecznie przykuć uwagę czytelnika serwując zwroty akcji, które mącą fabułę. To, że autorka kończy rozdziały w kulminacyjnym momencie i przerzuca narrację na innego bohatera, tylko podkręca naszą ciekawość. Miałam podejrzenia do osoby, która może być odpowiedzialna za wypadek chłopców i zgadłam. Ale powód, dlaczego Ethan i Jake utonęli, ogromnie mnie zaskoczył. Tego to się nie spodziewałam! Brawo za zaskakujący finał.

 

„Nie pozwól mu odejść” to psychologiczny thriller, który zasługuje na Waszą uwagę. Świetnie wykreowani bohaterowie, intrygująca fabuła i brak nudy to plusy tej książki. Czy lepsza będzie najgorsza prawda od kłamstwa, czy lepiej żyć w obłudzie? Co się stanie, gdy sekrety, które nigdy nie powinny wyjść na jaw, ujrzą światło dzienne? Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial