Okładka wydania

Pearl Jam Kontra

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pearl Jam Kontra | Autor: Bartek Koziczyński

Wybierz opinię:

TomG

Pearl Jam kontra jest biografią jednego z ostatnich wielkich zespołów tworzących muzykę nurtu grunge, tytułowego Pearl Jam, giganta rocka stawianego obok takich zespołów jak Nirvana, Alice In Chains czy Soundgarden. Od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku Pearl Jam zdobywał stopniowo światowe sceny i zyskuje po dziś dzień kolejnych fanów, co też w interesujący sposób uwiecznił dziennikarz i autor tej biografii, Bartek Koziczyński, będący – jak łatwo się domyślić – również wieloletnim fanem muzyki Pearl Jam.

 

Jak przystało na prawdziwego fana grupy i znawcę jej muzyki, Bartek Koziczyński nie ogranicza się w biografii tylko i wyłącznie do udokumentowania muzycznej twórczości swoich idoli, ale sięga także w przeszłość, do lat osiemdziesiątych XX wieku, opisując wczesne stadia kształtowania się muzycznej sceny w Seattle. Poza tym przybliża czytelnikowi również sytuację polityczną i społeczną panującą w tym mieście, zapatrywania żyjących wtedy ludzi na muzykę i ich uprzedzenia. Autor starał się oddać ducha Seattle końcówki XX wieku i trzeba przyznać, że całkiem nieźle mu się to udało.

 

Oczywiście czytelnik nie musi długo czekać, aż Bartek Koziczyński przejdzie do życia poszczególnych członków tworzących grupę Pearl Jam, co autor robi ze znawstwem i w oparciu o przeprowadzone badania. Ówczesny zwolennik muzycznych dokonań Pearl Jam otrzymuje więc w postaci biografii Bartka Koziczyńskiego bardzo pożyteczną i interesującą książkę, zawierającą całe mnóstwo informacji – mniej lub bardziej dotyczących, ale jednak – tego grunge’owego zespołu. Nie sposób wyszukać ich wszystkich szybko w sieci, wierzcie mi. Zdecydowanie przyjemniej wziąć tę książkę do ręki i po prostu zacząć jej lekturę, jednocześnie chłonąc ducha przeszłych dekad i obserwować na jej kartach rozwój muzycznej kariery Pearl Jam.

 

W Pearl Jam kontra czytelnik przeczyta o wszystkich ważniejszych dla tego zespołu osobach, samych muzykach i ich poglądach oraz życiu, o ludziach z wytwórni płytowych i wszystkim tym, co kręci się w muzycznym biznesie. Nie zabraknie również informacji o największych sukcesach płytowych i opisów najciekawszych wydarzeń z okresu istnienia grupy, a wszystko to Bartek Koziczyński podał czytelnikowi w przyjemnej, lekkiej formie. Momentami autor gubi co prawda ten lekki styl, ale nie w takim stopniu, który mógłby czytelnikowi przeszkadzać, nie ma więc o czym mówić.

 

Niemalże trzy dekady, tak długo już istnieje Pearl Jam. Zespół nagrał sporo albumów wydawanych na różnych nośnikach, zagrał setki koncertów i w każdym kolejnym pokoleniu ciągle jeszcze zdobywa sobie fanów. Jeśli zainteresowaliście się muzyką tej grupy, to wierzcie mi, Pearl Jam kontra jest książką napisaną z myślą o Was. To biografia napisana przez fana dla fanów, co wyraźnie rzuca się w oczy w trakcie jej lektury. Nie spodziewajcie się więc tutaj suchego dziennikarskiego tekstu, ale opowieści o idolach, jakimi dla Bartka Koziczyńskiego są muzycy Pearl Jam.

 

Ja sam nigdy nie przepadałem za tego rodzaju muzyką, zawsze wolałem żywsze odmiany rocka, choć przyznam, że słuchałem kilku albumów grupy. Co prawda do mnie grunge niespecjalnie przemawia, jednakże miłośnicy fenomenu Pearl Jam zdecydowanie znajdą w tej biografii sporo nie tylko miłych im sercom historii, ale również bardzo wiele istotnych informacji dotyczących Eddiego Veddera i jego kolegów. Zdecydowanie więc polecam Pearl Jam kontra, zwłaszcza fanom twórczości grupy, jak również tym czytelnikom, którzy Pearl Jam dopiero zaczynają poznawać.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto