Okładka wydania

Superstudent Jak Uczyć Się Wydajniej I Skuteczniej

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Olav Schewe
 • Tytuł Oryginału: Superstudent
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Zbigniew Zawadzki
 • Liczba Stron: 248
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x205 mm
 • ISBN: 9788380741775
 • Wydawca: Bukowy Las
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Wrocław
 • Ocena:

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Superstudent Jak Uczyć Się Wydajniej I Skuteczniej | Autor: Olav Schewe

Wybierz opinię:

Morrigan

Człowiek uczy się (a przynajmniej powinien się uczyć) przez całe życie, ale okres studiów jest pod tym względem szczególnie intensywny. Jak zwiększyć efektywność nauki? Na to pytanie odpowiada Olav Schewe - młody Norweg, który z wyróżnieniem ukończył studia na Uniwersytecie Oksfordzkim, choć, jak sam o sobie mówi, nigdy nie należał do osób szczególnie uzdolnionych. Tajemnicę swojego sukcesu zdradza w poradniku "Supestudent. Jak uczyć się wydajniej i skuteczniej", który został przetłumaczony na kilkanaście języków i zdobył międzynarodowe uznanie.

 

Autor już na początku pisze o badaniach, z których wynika, że inteligencja nie jest najważniejszym czynnikiem decydującym o powodzeniu w nauce. Co w takim razie przesądza o tym, czy człowiek jest w stanie zdobywać dobre oceny? Determinanty sukcesu można przydzielić do trzech grup. Są to: techniki pracy, techniki zdawania i nastawienie, dlatego też poradnik składa się z trzech części. Każda z nich koncentruje się na zagadnieniach z określonej grupy. Na końcu każdego segmentu znajduje się krótkie podsumowanie.

 

Z części pierwszej dowiemy się, jak skutecznie się uczyć. Czy zawsze warto czytać podręcznik od deski do deski? Czym jest technika SQAR? Jak utworzyć grupę do wspólnej nauki? W jaki sposób sporządzać notatki - czy lepiej jest korzystać z laptopa czy z długopisu i kartek, co zapisywać, a co pomijać? Autor przedstawia wiele technik zapamiętywania, zarówno tych konwencjonalnych, jak: tworzenie skojarzeń czy szukanie wzorów, jak i tych mniej tradycyjnych, do których należą: wizualizacja i pałac pamięci. Każdy może dobrać metodę odpowiednią do swoich potrzeb i dzięki niej skuteczniej przyswajać wiedzę.
Druga część poradnika została poświęcona egzaminom. Znajdziemy w niej wskazówki na temat przygotowywania się do rozmaitych sprawdzianów. Jak opracować strategię i plan nauki? Jak nauczyć się właściwego dysponowania czasem w trakcie egzaminu? Co zrobić, gdy podczas sprawdzianu utkniemy w martwym punkcie? Jak formułować odpowiedzi w przypadku zadań pisemnych i jak radzić sobie z egzaminami ustnymi? Jeśli tego typu pytania spędzają Wam sen z powiek, zdecydowanie powinniście sięgnąć po "Superstudenta".

 

Trzecia, może najważniejsza, część książki dotyczy motywacji, czyli tego, czego brakuje wielu uczniom. A przecież dla nikogo nie jest chyba tajemnicą, że właściwe nastawienie jest bardzo ważnym składnikiem sukcesu w każdej dziedzinie. Jak wyznaczać sobie cele, uwierzyć w swoje możliwości, wzmocnić samodyscyplinę? Olav Schewe przedstawia rozwiązanie wszystkich tych problemów.

 

W ojczyźnie autora "Superstudent" został oficjalnie zatwierdzony jako pomoc edukacyjna. Z zawartych w nim wskazówek może skorzystać każdy, kto chce poprawić swoje oceny, zwiększyć zasób przyswajanej wiedzy, lepiej zarządzać czasem przeznaczonym na naukę. "Każdy może uczyć się wydajniej i skuteczniej" - to nie są puste słowa. Autor stanowi żywy przykład tego, co da się osiągnąć za pomocą właściwej organizacji pracy, stosowania odpowiednio dobranych technik uczenia się, a przede wszystkim samodyscypliny.

 

Na większości polskich uniwersytetów sesja zimowa dobiega końca, ale warto już teraz pomyśleć o kolejnej turze egzaminów. "Superstudent" podpowie, jak się do nich przygotować. Licealiści także mogą skorzystać z zawartych w książce porad. Wszyscy uczniowie i studenci mają sukces edukacyjny w zasięgu ręki - muszą jedynie uwierzyć w swoje siły i nauczyć się dobrze je wykorzystywać.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial