Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Inna Kobieta

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Daniel Silva
 • Tytuł Oryginału: The Other Woman
 • Gatunek: Sensacja
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Alina Patkowska
 • Liczba Stron: 448
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x215 mm
 • ISBN: 9788327637611
 • Wydawca: HarperCollins
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Inna Kobieta | Autor: Daniel Silva

Wybierz opinię:

Dorotbook

Odkąd tylko pamiętam, fascynowały mnie filmy szpiegowskie, a moje serce od dawna należy do brytyjskiego szpiega, Agenta 007 – Jamesa Bonda. Choć wielokrotnie obejrzałam każdą część poświeconą temu agentowi, to zawsze oglądałam tylko filmy, nie ciągnęło mnie do takich książek. Dlaczego by nie spróbować przeczytać książkę o szpiegach? Jak postanowiłam, tak i zrobiłam. Rzuciłam się na głęboką wodę, bo bez znajomości wcześniejszych książek sięgnęłam po 18. już tom przygód Gabriela Allona autorstwa Daniela Silvy.

 

W odległej wiosce w górach Andaluzji pewna tajemnicza Francuzka właśnie zaczyna pracę nad pamiętnikiem. Nie będzie to przyjemna historia. Opisywać będzie człowieka, którego kochała Bejrucie, oraz dziecka, które odebrano jej w imię zdrady. Ta kobieta była jego sekretem. Francuska posiada najbardziej chronioną tajemnicę Kremla. Dawno temu, agent KGB zainstalował w sercu Zachodu Kreta, który stoi teraz na progu władzy totalnej. Człowiekiem, który może odkryć spisek jest Gabriel Allon. Legendarny konserwator zabytków i zabójca w służbie osławionej izraelskiej tajnej służby wywiadowczej już wcześniej walczył z siłami nowej Rosji, ale zapłacił za to ogromną cenę. Czy teraz uda mu się odpłacić za przeszłość? Wraz z Rosjanami przystąpi do ostatecznej rozgrywki, stawiając na szali globalny i powojenny porządek. Polowanie na zdrajcę rozpoczyna się, gdy najważniejszy agent Allona zostaje zamordowany podczas próby ucieczki do Wiednia. Poszukując prawdy, będzie musiał sięgnąć w przeszłość i doprowadzi go do największego aktu zdrady w XX wieku. Kim jest kret?

 

Jak już wspomniałam na samym początku, rzuciłam się na głęboką wodę. Nie wiedziałam czego się spodziewać po książce i czy bez znajomości wcześniejszych tomów odnajdę się w fabule, nie pogubię się w historii bohaterów. I muszę przyznać, że na początku byłam trochę zagubiona, bo opowiadana historia była mocno zagmatwana. Szpiedzy rosyjscy, izraelscy i angielscy, kto jest kim? Nie ułatwiały też nazwiska rosyjskie oraz mnogość pojawiających się agentów. Zastanawiałam się, kiedy pojawi się tytułowa inna kobieta i dojdę do wydarzeń związanych ze zdrajcą. Opłacało się być cierpliwym i wszelkie moje początkowe wątpliwości autor rozwiązał w połowie książki, akcja nabrała rozpędu i tak trwała aż do samego zakończenia. Choć poznałam się już dobrze z bohaterami, to oczywiście nie zabrakło tutaj elementów zakończenia. Nie udało mi się zgadnąć, kto i dlaczego został zdrajcą, marny ze mnie agent.

 

Choć jest to książka sensacyjna, to bardzo zdziwiła mnie oszczędna narracja autora. Choć nie zabraknie tutaj trupów, to bardzo mało jest akcji z pościgami oraz strzelaninami. Zamiast tego autor opisuje poszukiwanie prawdy i grzebanie w przeszłości, w tajemnicach dawno już zapomnianych. Nie wiem, czy tak jest we wcześniejszych częściach cyklu o Allonie, ale taki zabieg może zrazić czytelnika. Może to być także wynik eksperymentu autora, będę musiała to sprawdzić i poznać historię Gabriela od początku. Autor, by nadać w „Innej kobiecie” elementy prawdziwości przeplata bieżące wydarzenia elementami przeszłości. Wykorzystał do tego historię „Piątki z Cambridge” i opisał historię jednego z pięciu sowieckich szpiegów pod przykrywką MI6 – Kima Philby’ego. Agent wywiadu przez 20 lat przekazywał tajne informacje KGB. To z tym dżentelmeńskim oficerem związana będzie historia szpiega, którego chce schwytać Gabriel. Czy mu się to uda?

 

„Wszyscy przegrywamy, wszyscy oprócz Rosji” takie dobitne zdanie możemy znaleźć w posłowiu od autora. „Inna kobieta” to bardzo dobra książka ze szpiegowską intrygą w tle, która odnosi się do współczesnych trendów politycznych. Miłośnicy serii o Gabrielu Allonie nie powinni być zawiedzeni „Inną kobietą”. Przekonajcie się sami, jaką rolę w demaskowaniu szpiega odegra tajemnicza Francuzka.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial