Okładka wydania

Pieśń Węży

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Maria Dunkel
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 496
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788379950423
 • Wydawca: Genius Creations
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Bydgoszcz
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Pieśń Węży | Autor: Maria Dunkel

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Lubię to! Lubię sięgać po powieści fantasy polskich, debiutujących na polu pełnej fabuły i do tego nie znanych mi dotąd bliżej autorów... Lubię w uwagi na fakt, iż sięgając po ów pozycję, absolutnie nie mogę być pewna tego, czego się po niej spodziewać, co jest naprawdę bardzo intrygującym przeżyciem:) Tak właśnie miała się rzecz z powieścią Marii Dunkel pt. "Pieśń węży", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Genius Creations! O tym, co mi ona sobą przyniosła..., postaram się opowiedzieć nieco więcej w poniższej recenzji.

 

Jak nie trudno się domyślić, fabuła książka przenosi nas swoimi stronami do fantastycznego świata średniowiecza, magii, wojen i bezkompromisowej walki o władzę... Ten świat poznajemy o odkrywamy za sprawą kobiecych oczu - najpierw kilku głównych bohaterek, następnie już tylko jednej. Tą osobą jest Keytari - niezwykle silna, odważna i mądra kobieta, której głównym celem jest nawrócenie mieszkańców wszystkich okolicznych Królestw, na wiarę boga Pierzastego Węża... Cel ten nie będzie łatwo osiągnąć, o czym przekona się tak sama Keytari, jak i ci, którzy jej uwierzyli...

 

Maria dunkel oferuje nam tą książką niezwykle intrygującą, złożoną, jak i też ukierunkowaną przede wszystkim na akcję barwną opowieść fantasy. Opowieść, której głównym motywem jest walka o władzę, wpływy, prawo decydowania o życiu innych, jak i też uznawanie jednej religii za tę najważniejszą i najwłaściwszą... A pomiędzy tym przyjdzie nam poznać tu nietuzinkowych bohaterów, dotknąć magii, usłyszeć szczęk oręża, przeżyć moc namiętnych uniesień oraz dotknąć brudu polityki, który oblepia każdego bez wyjątku... To mocna, odważna, ale i bardzo prawdziwa opowieść, mające wszelkie atuty ku temu, by usatysfakcjonować każdego polskiego miłośnika literatury fantasy...

 

Na początek warto skupić się na tym, co w tej książce wydaje się najlepsze, najbardziej udane i najciekawsze. I tu pierwsze myśli płyną ku kreacji intrygi tej opowieści, zamkniętej w formie jednej książki, jak i też nie pozostawiającej sobą żadnych niedokończonych wątków. To logiczna, dopracowana w szczegółach i wypełniona emocjami historia walki o władzę, związanych z nią trudnych wyborach, jak i wreszcie efektach, które czasami przynoszą trumf, ale częściej wielką klęskę. To, jeśli można użyć tego pojęcia, tzw. fantasy pałacowa, a więc skupiające się na knowaniach, intrygach, grach, namiętnościach i zdradach, co udało się ukazać tu autorce w naprawdę dobrym stylu.

 

Nie gorzej ma się rzecz także i z ciekawą wizją świata tej książki, który z jednej strony przypomina sobą charakterystyczne i klasyczne dla tego literackiego nurtu średniowiecze, lecz z drugiej także i takie smaczki, jak chociażby nowoczesne technologie w zakresie broni... To również intrygująca wizja codzienności, politycznych układów i granicznych stosunków poszczególnych Królestw, jak i też chociażby fascynująca wizja religijnych wierzeń - tak starych, jak i tych nowych. I trzeba tu obiektywnie przyznać, iż kreacja miejsca akcji tej powieści - choć pozornie skromna i skupiająca się na najważniejszych konkretach, została przedstawiona nam tu w naprawdę ciekawej i barwnej formie. Wielki plus za czary i smoka, którego w dobrej fantasy zabraknąć nie powinno!

 

Nieco gorzej ma się jednak kwestia bohaterów tej książki, którzy to poza samą Keytari, wydają się być nieco nijacy... Ona jest dzielną, silną, pewną siebie i bardzo charakterną kobietą, która czyni wszystko, by zrealizować wyznaczoną sobie misję. Misję, w której to realizacji pomoże jej potężna magiczna moc, jaką ona dysponuje... To ciekawa, barwna i mająca nam sobą wiele do zaoferowania postać. Kroku próbuje dotrzymać jej tutaj Ren Maghar - twardy człowiek, który niegdyś był niemalże równy władcy, a dziś stał się jedynie jednym z wielu... On także jawi się nam tu w ciekawy, absorbujący i przekonujący do uwierzenia weń sposób, ale jednak już nie z taką siłą, jak Keytari... Co zaś do reszty postaci z drugiego i trzeciego planu, to wydają się stanowić one jedynie tło dla tej dwójki, co chyba nie jest największym komplementem dla tak książki i jej autorki.

 

Mimo kilku drobnych uwag i małych niedociągnięć - w tym z naprawdę niezbyt trafioną okładką na czele..., powieść ta jest dobrą, solidną i wartą poznania! Wartą z uwagi na intrygę, scenariusz wydarzeń, ciekawą kreację fantastycznego świata i przyjemność, jaką niesie nam sobą jej lektura. I choć może nie zaliczę tej książki do ścisłego grona moich ulubionych odsłon literackiej fantastyki, to na pewno w żadnym względzie nie żałuję, że mogłam ją poznać. Zaintrygowała mnie ona, przyniosła wielkie emocje, kilkukrotnie rozśmieszyła, nie raz speszyła niewybrednym słownictwem, jak i też zapewniła przyjemną, czytelniczą rozrywkę, co jest chyba najważniejsze. "Pieśń węży" to dobra powieść, zwłaszcza jak na pełnowymiarowy pisarski debiut, a takim on jest w przypadku Marii Dunkel, o czym nie można zapominać. Jest dobrze, czekam na więcej!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto