Okładka wydania

Wybacz Mi

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Karolina Klimkiewicz
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 288
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788365684974
 • Wydawca: Szara Godzina
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Katowice
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 5 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybacz Mi | Autor: Karolina Klimkiewicz

Wybierz opinię:

Wierna Czytelniczka

Czym jest miłość? Co to wybaczenie?- Te pytania często pojawiają się w życiu człowieka. Odpowiedź na nie wcale nie jest jednoznaczna. Każdy inaczej pojmuje miłość oraz ma pewną miarę czynów, które można wybaczyć. Właśnie te pytania oraz odpowiedzi pojawiają się w powieści p. Karoliny Klimkiewicz- autorki, która tą powieścią rozpoczyna cykl Bieszczadzka Rapsodia.

 

Bohaterką powieści jest Emilia. To dwudziestopięcioletnia dziewczyna, która jako dziecko została porzucona przez matkę- przynajmniej takie wrażenie miała przez całe swoje dotychczasowe życie. Nawet jej ojciec myślał, że Matylda go porzuciła dla innego mężczyzny.

 

W dniu urodzin otrzymuje list od matki oraz adres pewnego pensjonatu w Bieszczadach. Uczucie porzucenia przez matkę i brak jej miłości spowodowało, że dziewczyna postrzega miłość inaczej, jest romantyczką, ale bardzo rozważną. Szuka swojego miejsca na ziemi oraz tej jedynej miłości, która nie kończy się po pierwszych wyznaniach. W związku z tym postanawia rozliczyć się z przeszłością i wyruszyć w nieznane sobie góry, daleko od rodzinnego Wrocławia.

 

Dla Emilki spotkanie z matką jest ważne, aby mogła zrozumieć siebie. Na miejscu jednak okazuje się, że tak naprawdę jest wiele spraw, o których Emilia ani jej ojciec nie wiedzieli.

 

Matylda, matka Emilii była niezwykle radosną i pełną życia kobietą. Wychowanka domu dziecka, spontaniczna, a także wolontariuszka w Afryce żyła pełnią życia. Czasem nawet bez zahamowań. Jej życiem sterowała adrenalina. Do tego stopnia czasem, że nie kontrolowała tego co się dzieje wokół niej. W Afryce poznała Kubę- lekarza, który był jej wsparciem, jednak serce to nie sługa. Nie mogła tego uczucia odwzajemnić z powodu mężczyzny, którego poznała na lotnisku. Miłość do niego, o którą dbała jak o kwiat, stawała się z czasem klatką, w której się dusiła. Kochała życie, podróże i córkę. Stabilne życie stawało się więzieniem.

 

To właśnie Kuba znalazł jej przystań w Bieszczadach. Tam napisała do córki 10 listów, które mają jej pomóc w zrozumieniu jej postępowania i próbie wybaczenia porzucenia. W tym miejscu poprosiła swojego przyjaciela, aby opowiedział Emilii o wszystkim dopiero, gdy przeczyta listy od niej i zapyta o wydarzenia, jakie miały miejsce w tamtym czasie.

 

Emilia poznaje w Bieszczadach Kubę, który jest dla niej jak troskliwy ojciec, Aleksandrę- troskliwą gospodynię oraz dzieci Jakuba: Hanię i Sebastiana, któremu nie podoba się pobyt Emilii w Odskoczni. Nawiązuje także znajomość z synem Oli, Dymitrem, dzięki któremu stara się pojąć zachowanie matki oraz przeanalizować swoją definicję miłości.

 

Narracja powieści nie skupia się wyłącznie na Emilii. Każdy z bohaterów ma swój czas w powieści. Każdy z nich prosi kogoś o wybaczenie. Dzięki temu zabiegowi, mamy szersze spektrum całej powieści i możemy zrozumieć ich postępowanie. Autorka bardzo skrupulatnie podeszła do opisania przeżyć Emilii. Przyznaje, że czytając tą powieść odnajdywałam trochę aspektów swojego życia. Skłoniła mnie do refleksji, jak dorosła osoba pojmuje miłość i z czym się tak na prawdę wiąże.

 

Trafiłam na tę książkę w odpowiednim momencie swojego życia. Zrozumiałam jak wiele człowiek poświęca dla miłości oraz jak ważne w życiu jest mieć swoją przystań. Autorka idealnie dopasowuje się do dzisiejszych czasów: człowiek w natłoku pracy musi mieć do czego wracać, musi mieć swoje miejsce na ziemi i dać miłość temu, kto ją odwzajemnia. Polecam tę powieść w szczególności młodym czytelnikom, aby mogli zrozumieć sens wybaczania innym oraz to, że miłość jest lekarstwem na poranioną duszę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto