Gra W Yote

Autor: Tadeusz Michrowski

Okładka wydania

Gra W Yote


Dodatkowe informacje

 • Autor: Tadeusz Michrowski
 • Gatunek: Thriller
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 468
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x215 mm
 • ISBN: 9788365904218
 • Wydawca: Warbook
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Ustroń
 • Ocena:

  4/6 


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

„Wyrzucony z Akademii Teatralnej student wpada w falę ostatniego w Polsce poboru. Przekorę artysty sąd wojskowy kwituje zesłaniem do kompanii karnej.
Jednostka, która ma żołnierzy resocjalizować, okazuje się zagłębiem przekrętów i wypaczeń. Najbardziej nieprzystosowani mogą dać się złamać… Albo współpracować.
Drużyna rusza na wojnę z dowódcą i kapralami. Konflikt przeradza się w podważenie zasad, które odnoszą się do czegoś znacznie ważniejszego niż służba wojskowa i gdy przychodzi „wolność”, okazuje się, że życie poza zasiekami kompanii jest takim samym więzieniem”.

 

Od razu przyznam się do tego, że powieści poruszające tematykę związaną z wojskiem, nie są moją mocną stroną. Nie czytałam ich zbyt wiele i nie wiedziałam, na co się w tym przypadku piszę. Muszę powiedzieć, że rzuciłam się na głęboką wodę. Przeczytanie tej książki zajęło mi sporo czasu i bywały momenty, gdy myślałam, że nie uda mi się dotrzeć do końca.

 

To nie jest łatwa lektura. Nie oznacza to, że jest zła. Tego o niej powiedzieć nie mogę. Po prostu autor opowiada o dość trudnych sprawach, więc i odbiór może sprawiać trudności. Zwłaszcza osobom, które tak jak ja niespecjalnie interesują się taką tematyką. Zdecydowanie odradzam czytanie książki w miejscu publicznym albo tuż przed snem. Odpadniecie, nie docierając nawet do końca strony. To bardzo wymagająca powieść i trzeba się przy niej maksymalnie skupić, żeby nic nie umknęło, bo potem trzeba jeszcze raz czytać stronę (albo kilka), a to wytrąca z rytmu. Nie polecam również czytania w trakcie jedzenia. Żołądek może na to dość źle zareagować. Sporo już w życiu przeczytałam drastycznych opisów, ale bywało ostro.

 

Miałam problem z wczuciem się w tę opowieść. To nie były moje klimaty, jednak mimo wszystko podziwiam autora. Potrafił przedstawić swoją historię w taki sposób, że w nią uwierzyłam, choć nie powiem, bywało czasem mocno abstrakcyjnie. Zwróćcie choćby uwagę na to, co działo się w Afryce. Uwierzcie mi, włos się na głowie jeży.

 

Nie można narzekać na brak akcji, bo sporo się tutaj dzieje, więc jeśli liczycie na akcję, to powinniście być usatysfakcjonowani po lekturze. Momentami akcja zwalnia, ale przynajmniej można wtedy wziąć oddech i przygotować się na kolejne wrażenia.

 

Nie jest to powieść dla każdego. I nie mam tu na myśli podziału czytelników ze względu na płeć, jestem od tego daleka. Wielu kobietom ta książka przypadła do gustu. Po prostu chodzi mi o to, że jeśli ktoś nie czyta na co dzień książek o tak dużym kalibrze, odbije się od niej już na początku. Zwłaszcza jeżeli taki czytelnik ma słabe nerwy i nie lubi czytać krwawych scen. Takich tu nie brakuje. Nawet mnie, fankę krwawych opowieści, momentami to wszystko przytłaczało.

 

Jeśli lubicie wojskowe klimaty, to będzie dobra propozycja dla was. Miejcie jednak na uwadze to, że nie jest to powieść oczywista. Nie zrażajcie się, jeśli nie od razu wgryziecie się w ten mroczny klimat. Warto dać tej książce szansę i przekonać się, co autor ma wam do opowiedzenia w tej powieści, bo mimo tych trudności daje do myślenia. Zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie związane z wolnością.
Na lekturę musicie poświęcić sporo czasu, żeby wszystko na spokojnie przemyśleć. Nie spieszcie się z czytaniem, bo wtedy sporo kwestii może wam umknąć.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!