Czubek

Autor: Bożena Kraczkowska

Okładka wydania

Czubek


Dodatkowe informacje

 • Autor: Bożena Kraczkowska
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 188
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 121x195 mm
 • ISBN: 9788381472012
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  2/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

Czy Wam również tak szybko mija czas? Niedawno świętowałam Nowy Rok, a tutaj już mamy luty w kalendarzu. Sama nie wiem kiedy to zleciało. No cóż, czas leci nieubłaganie szybko i my na to żadnego wpływu nie mamy. Niestety luty zaczęłam książką, którą musiałam przeczytać, aż DWA razy, żeby ją w pełni zrozumieć (co i tak do końca mi się nie udało).. A tą powieścią jest "Czubek" autorstwa Bożeny Kraczkowskiej.

 

"Czubek" to książka, która wymaga dużego skupienia i spokoju. Jest to książka której trzeba poświęcić dużo czasu. Niestety ta pozycja zupełnie nie wpasowała się w moje gusta. Po pierwsze musiałam przeczytać ją dwa razy, żeby cokolwiek z niej zrozumieć. Po drugie mimo iż poświęciłam tej powieści naprawdę dużo czasu to i tak niektóre opowiadania naprawdę były dla mnie za ciężkie do zrozumienia. Po trzecie język i styl powieści zupełnie mi nie odpowiadał i ciężko mi było się w niej odnaleźć. Możliwe, że dlatego, gdyż autorka jest również autorką tekstów piosenek i wierszy, przez co jej opowiadania mają wydźwięk bardzo poetycki. Dlatego też w każdym opowiadaniu trzeba się doszukiwać drugiego dna. Niestety nigdy nie byłam dobra w interpretacji wierszy, dlatego też ciężko było mi zrozumieć tę książkę.

 

W tej pozycji znajdziemy opowiadania dotyczące przemijania, śmierci, miłości, odrzucenia, matki, przyszłości czy też nałogów. Autorka już na początku mocno zaskakuje i zadziwia czytelnika, gdyż pojawiają się tutaj między innymi rozmowy ze swoim komputerem, kwiatami, czy pająkiem, co jest dla czytelnika mocno szokujące. Bohaterka jednego z opowiadań swoje nałogi porównuje do tornada, gdyż kiedy przychodzi chwila słabości to niszczy wszystko wokół. Komputer jest oznaką, bądź też porównaniem do słabości człowieka. Dla bohaterki jest on potworem. Znajdziemy tutaj również opowiadanie dotyczące walki z samym sobą. W jednym z opowiadań zobaczymy jak rodzi się matczyna miłość i czym jest odrzucenie. Autorka postara się pokazać czytelnikowi jak bardzo nas los jest przewrotny. Jak jedna chwila może zmienić nasze życie. Dowiemy się również, że przeznaczenie, a przyszłość to tak naprawdę dwa odrębne tematy.

 

Plusem w tej powieści było przedstawienie jednego z opowiadań w języku angielskim. Szczerze Wam powiem, że to opowiadanie pominęłam ze względu na to, że moja znajomość tego języka jest na niskim poziomie. Ale w najbliższym czasie na pewno to nadrobię. Niestety, ale przeczytanie przeze mnie opowiadania właśnie w języku angielskim wymaga naprawdę dużo czasu.

 

Oczywiście to, że mi ta powieść się nie spodobała nie znaczy, że i dla Was nie będzie odpowiednia. Jak już wspomniałam na początku tej recenzji takie opowiadania są zupełnie nie w moim guście. Największym minusem według mnie jest to, że trzeba poświęcić tej książce maksimum uwagi, gdyż nawet chwila rozproszenia sprawi, że pogubimy się w treści. Ale jeżeli macie możliwości, czas, spokój i oczywiście ochotę poznać tę pozycję to może warto zajrzeć. Może akurat Wam ta pozycja przypadnie do gustu i będziecie się delektować każdą chwilą jaką poświęcicie powieści "Czubek" Barbary Kraczkowskiej.

 

Na koniec chcę się z Wami podzielić przepięknym cytatem jaki w tej powieści znalazłam i o którym nie zapomnę. Cytatem, który na długo pozostanie w mojej pamięci. Cytatem, który według mnie ma prawdziwe, szczere i ponadczasowe przesłanie...

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!