Okładka wydania

Dzieci Księży Nasza Wspólna Tajemnica

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dzieci Księży Nasza Wspólna Tajemnica | Autor: Marta Abramowicz

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

Kolejną książką, którą przeczytałam w tym roku jest książka "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica" autorstwa Marty Abramowicz. Muszę Wam szczerze powiedzieć, że strasznie zawiodłam się na tej pozycji. Pani Marta jest również autorką reportażu pt. "Zakonnice odchodzą po cichu", który zrobił "szał" w gronie czytelników. Dlatego też spodziewałam się po pozycji "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica" naprawdę dużo, dużo więcej. Niestety dostałam nie wpisujący się w moje gusta reportaż.
"Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica" to powieść po której spodziewałam się naprawdę wiele więcej. Myślałam, że ta pozycja będzie należała do tych szokujących i pozwalających na zatrzymanie się i zastanowienie nad tym tematem. Autorka porusza w tej powieści temat tabu, który od pewnego czasu jest na pierwszym planie. Porusza temat, o którym każdy wie, ale nikt nie mówi. Jak zapewne wiele z Was słyszała, bądź też oglądała film "Kler" w reżyserii Wojciecha Smażowskiego, który zrobił na wielu osobach ogromne wrażenie właśnie dlatego, że reżyser postanowił obnażyć prawdę dotyczącą kościoła katolickiego. Może to przez to, że oglądałam ten film miałam za bardzo wygórowane wymagania co do tej książki. Jednak nie będę ukrywać, że ta lektura większego wrażenia na mnie nie zrobiła.

 

Książka "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica" podzielona jest na dwie części. W pierwszej części mamy zaprezentowane cztery historie osób, które zdecydowały się opowiedzieć o swoim życiu. Niestety nie dla wszystkich było ono łaskawe. Współczuje tym osobom głównie ze względu na to, że nigdy tak naprawdę nie miały prawdziwego ojca. Mimo, że większość z tych osób była wspierane przez swoich ojców to jednak tej prawdziwej ojcowskiej miłości nigdy nie zaznała. Jest też jedna historia mężczyzny, który za wszelką cenę chciał udowodnić światu, że jego ojciec jest księdzem i przez wiele lat prowadził walkę z systemem. Jednak po długiej batalii udało mu się udowodnić to w co tak bardzo wierzył. Jestem pod wrażeniem jego samozaparcia i mimo wielu nieudanych prób nie poddał się i walczył do końca. Historia tego mężczyzny wywarła na mnie naprawdę duże wrażenie i to jego historię czytało mi się najlepiej.

 

Druga część tej książki zawiera wywiady z różnymi osobami zajmującymi się tematyką teologiczną. Przeczytanie tej części to była dla mnie męka. Owszem momentami wypowiedzi tych osób były naprawdę ciekawe, ale większość to suche czysto teologiczne wypowiedzi. Jedyne co przypadło mi do gustu w tej części to wypowiedzi na temat traktowania kobiet w Kościele katolickim, bo jak się okazało kobiety zawsze były traktowane poniżej mężczyzn. Co ciekawe autorka zamieszczała wypowiedzi świętych, czy też ważnych osobistości w Kościele katolickim, które wypowiadały się o kobietach w okrutny sposób. Między innymi ci mężczyźni mówili, że kobiety mają być bezwzględnie posłuszne swoim mężom jak i służyć do płodzenia dzieci i opiekowania się domem. No cóż tego typu wypowiedzi przypominały mi traktowanie kobiet przez muzułmanów i działały na mnie w sposób straszny. Po prostu czytają te słowa byłam strasznie podirytowana i zdenerwowana, że tak traktowano kobiety. Nie oszukujmy się, ale jak na dzisiejsze czasy to każda z nas wie, że jesteśmy warte dużo, dużo więcej niż inni myślą...

 

Jeżeli macie ochotę przeczytać książkę "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica". Autorstwa Marty Abramowicz to czytajcie. Ale miejcie na uwadze to, że możecie się na tej pozycji zawieść tak jak ja. Dlatego też ja Wam niczego nie zabraniam, ale osobiście tej książki nie polecam. Wolałabym dostać książkę przepełnioną historiami dotyczącymi dzieci księży, a dostałam pozycję, w której znajdziemy więcej informacji dotyczących traktowania i pozycji kobiet w Kościele Katolickim na przestrzeni wieków, a mało informacji odnoszących się do tytułu powieści.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial