Ukryte Trucizny Co Stale Niszczy Twoje Zdrowie I Jak Tego Unikać

Autor: Joachim Mutter

Okładka wydania

Ukryte Trucizny Co Stale Niszczy Twoje Zdrowie I Jak Tego Unikać


Dodatkowe informacje

 • Autor: Joachim Mutter
 • Tytuł Oryginału: Lass Dich Nicht Vergiften!: Warum Uns Schadstoffe Chronisch Krank Machen Und Wie Wir Ihnen Entkommen (GU Einzeltitel Gesundheit/Fitness/Alternativheilkunde)
 • Gatunek: Medycyna NaturalnaPoradnikiZdrowieChoroby I Schorzenia
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Sylwia Grodzicka
 • Liczba Stron: 320
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165 x 240 mm
 • ISBN: 9788365846716
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Spójrzmy prawdzie w oczy – żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. W większych miastach trudno jest oddychać. Jemy mocno przetworzoną żywność, coraz więcej osób zmaga się z autoimmunologicznymi chorobami, brakuje nam odporności, niektóre kosmetyki nie poprawiają naszej cery – wręcz przeciwnie, niszczą ją jeszcze bardziej.

 

Czytając tę książkę, dowiecie się jak :

• oczyścić organizm z toksyn,
• wzmocnić organizm odpowiednią dietą,
• działa nasz system odtruwania,
• uniknąć zatrucia metalami ciężkimi,
• stosować kosmetyki bezpieczne dla zdrowia,
• ochronić się przed najczęstszymi chorobami przewlekłymi,
• wspomóc organizm dobrze dobraną suplementacją,
• wykorzystać uzdrawiającą moc natury.

 

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ nie dość, że mieszkam w jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Polsce, to jeszcze zmagam się z chorobą autoimmunologiczną. Chciałam przekonać się, czy autor będzie w stanie zdradzić mi sposób na ułatwienie sobie życia. Wiem, że na wyleczenie nie mam szans, ale każda możliwość ulżenia sobie w cierpieniu jest dla mnie na wagę złota.

 

Widać, że autor solidnie przygotował się do napisania tej publikacji. Właściwie niczego nie mogę jej zarzucić. Wszystko jest podane w jasny sposób. na początku mamy wymienione najważniejsze czynniki chorobotwórcze, a następnie dowiadujemy się, jak oczyścić nasz organizm i obronić go przed truciznami. Ostatnia część to projekt zdrowie. Dzięki niej będziemy mogli sprawić, że komfort naszego życia zdecydowanie się podniesie.

 

Nieco obawiałam się lektury tej książki. Moje obawy dotyczyły przede wszystkim tego, że ta publikacja będzie przeładowana naukowym językiem i niewiele z niej zrozumiem. Nieco obawiałam się też tego, że niektórych rad nie będzie można przenieść na polskie realia. Jednak nic takiego się nie stało. Pochłonęłam książkę jednym tchem.

 

Ta publikacja daje do myślenia i byłabym nawet za tym, żeby jej fragmenty pojawiły się w podręcznikach do biologii. Zwłaszcza opisy chorób autoimmunologicznych. Bo o nich wciąż niewiele wiadomo. Część z nich lekarze ignorują, pakując w pacjentów antybiotyki i powodując tym więcej problemów niż pożytku. Wiem to po sobie. Nikomu nie chciało się mnie porządnie przebadać, żeby przekonać się, co właściwie mi jest i łykałam kolejne leki.

 

Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że czyha na nas aż tyle zagrożeń. Trochę jeżył mi się włos na głowie w trakcie czytania, ale nie uważam, żeby autor dramatyzował. Społeczeństwo nie idzie w dobrym kierunku. Niby się rozwijamy, wynajdujemy coraz to nowe technologie, ale chorujemy coraz częściej. Dlaczego? Między innymi dlatego, że pakujemy w siebie niepotrzebną chemię. Kupujemy suplementy diety, a właściwie wiele z nich jedynie zatruwa nasz organizm, w niczym nie pomagając. Na to również zwraca uwagę autor. Poza tym została poruszona kwestia współczesnej diety. Nie jemy zdrowo, trzeba to przyznać. Jedzenie jest nafaszerowane chemią, zapycha, ale nie dostarcza odpowiednich wartości odżywczych.

 

Jeśli chcecie przekonać się, jaki wpływ na nasze życie ma zdrowie jamy ustnej czy właściwy dobór leków – odsyłam was do tej publikacji. Daje do myślenia. Otwiera oczy na kwestie, na które nie zawsze zwracamy uwagę. Włos się co prawda w trakcie czytania może nieco jeżyć, o czym już wspomniałam, ale dobrze poznać naszego największego wroga, by móc z nim walczyć i żyć na tyle zdrowo, na ile jest to możliwe.

Uleczkaa38

Świat w którym żyjemy, jest z roku na rok coraz bardziej skażonym, zatrutym i zanieczyszczonym miejscem, o czym wiemy już chyba wszyscy... Siłą rzeczy też ów dramatyczny stan wpływa także i na nasze zdrowie, narażane na coraz większe zanieczyszczenia powietrza, wód i gleby, które z kolei prowadzą do trudnych w rozpoznaniu i jeszcze trudniejszych w wyleczeniu, chorób. O tym, jak uniknąć tych zagrożeń oraz jak walczyć z powstałymi w naszym organizmie zatruciami, opowiada intrygujący poradnik Joachima Muttera pt. "Ukryte trucizny. Co stale niszczy Twoje zdrowie i jak tego unikać", który to ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Jako słowo się rzekło, książka ta ukazuje nam sobą skalę zagrożeń w zakresie zanieczyszczenia środowiska, jakie to mogą dotknąć każdego z nas. Ukazuje je, ale także i przedstawia sposoby oraz metody na uniknięcie ich dramatycznych skutków, które prędzej lub później, dosięgłyby każdego z nas. Co więcej, pozycja ta niesie sobą także cenną wiedzę w zakresie zwalczania skutków owych zatruć, m.in. w postaci skutecznych metod oczyszczania naszych organizmów, czy też wręcz leczenia tych chorób za pomocą diety, medycyny naturalnej oraz mikroskładników odżywczych.

 

Niniejszy poradnik został podzielony tu na trzy główne części, z których to każda odnosi się do innego zagadnienia walki z zatruciami naszych organizmów. I tak oto pierwsza z nich - "Najważniejsze czynniki chorobotwórcze", ukazuje nam sobą wszelkie zagrożenia, jakie to płyną z obecnego stanu środowiska. To zarówno zagrożenia ze strony chemicznej żywności, metali ciężkich, promieniowania, czy też chociażby chemicznych kosmetyków. Drugi rozdział - "W jaki sposób możemy oczyścić i wzmocnić nasz organizm?", podejmuje swoją treścią już konkretne metody i działania, pomagające pozbyć się owych zanieczyszczeń z naszych ciał, bądź też zapobiegające ich powstaniu. I tak oto znajdziemy tu wskazówki względem przeprowadzenia konkretnych badań, zmiany naszej diety, aktywności fizycznej, czy też działania za pomocą właściwych mikroskładników. I wreszcie część trzecia pt. "Projekt zdrowie. Najczęstsze choroby przewlekłe od A do Z", czyli praktyczny wykaz najpowszechniejszych chorób naszych czasów - na czele z cukrzycą, osteoporozą, nadciśnieniem, czy też nowotworami. Wykaz ten obejmuje również charakterystykę tych chorób, przyczyny ich powstania i metody, mogące pomóc nam ich uniknąć, bądź też wspomagające walkę z nimi.

 

Sama lektura książki upływa nam w bardzo szybkim tempie i z dużym zainteresowaniem, co jest zasługą zarówno interesującej treści, jak i też chociażby sposobu jej podania. Otóż Joachim Mutter dzieli się tu z nami swoją wiedzą w bardzo prosty, czytelny i przystępny sposób, wyjaśniając krok po kroku to, jak unikać zatrucia organizmu oraz jak radzić sobie z sytuacją, gdy już do niego dojdzie. To zrozumiały język, konkretne ujęcie tematu oraz narracja nie w stricte naukowym stylu, ale bardziej jako ciekawa rozmowa z osobą, która może pomóc nam w kontekście dbania o nasze zdrowie.

 

Oprócz merytorycznej zawartości, mocy wiedzy i ciekawych porad, książka ta zawdzięcza wiele także i swojemu efektownemu wydaniu, które za sprawą intrygującej okładki, doskonałej jakości papieru, przejrzystego układu treści oraz licznej dodatków ikonograficznych, czyni nasze spotkanie z tym tytułem jeszcze ciekawszym i przyjemniejszym. Tym samym też nie pozostaje mi już nic innego, aniżeli gorąco zachęcić wszystkich do sięgnięcia po książkę "Ukryte trucizny. Co stale niszczy Twoje zdrowie i jak tego unikać", której poznanie może nam tylko i wyłącznie pomóc!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!