Okładka wydania

Wielki Dzień Małej Króliczki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wielki Dzień Małej Króliczki | Autor: Swapna Haddow

Wybierz opinię:

Aneta Grabowska

Z niektórymi książkami, zwłaszcza tymi przeznaczonymi dla dzieci, bywa tak, że okładka przykuwa wzrok, skłaniając do umieszczenia ich w sklepowym koszyku, natomiast zajrzenie do środka potrafi rozczarować. Niejednokrotnie niestety już spotkałam się z taką sytuacją. Na szczęście bywa też odwrotnie i niepozorne okładki kryją treści, które bardzo chętnie czytalibyśmy swoim dzieciom. Tym publikacjom jest jednak trudniej, bo one nie krzyczą do nas ze sklepowych półek: weź właśnie mnie! One czekają cierpliwie, aż ktoś zdecyduje się przeczytać opis lub nawet zajrzeć do środka i wtedy odkryje ich wartość. Miałam to szczęście, że właśnie tak postąpiłam z tą książką.

 

Bo "Wielki dzień Małej Króliczki" na pierwszy rzut oka jest bardzo niepozorny. Niewielki format, stonowane kolory na okładce i nieco enigmatyczny tytuł, to w zasadzie wszystko. Tymczasem czytając te książeczkę, mamy do czynienia z naprawdę wdzięczną opowieścią, w której odkrywamy z dziećmi masę różnych wartości, tych pożądanych w życiu społecznym, które większość z nas z pewnością chciałaby zaszczepić w swoich pociechach.

 

Pewnego dnia Mała Króliczka nudzi się, bo nikt nie ma czasu na zabawę z nią. Wyrusza więc na spotkanie Wielkiego Królika i jest szczerze zdziwiona, gdy i on oświadcza, że musi pracować. Przecież Wielki Królik nie ma żadnej pracy, tak przynajmniej uważa nasza bohaterka, dopóki nie wyrusza z nim w podróż po okolicy, by zobaczyć, jak wygląda jego dzień. Bo Wielki Królik to naprawdę sympatyczne stworzenie, które nikogo nie zostawi w potrzebie samego. Każdego dnia wyrusza na przechadzkę, by zobaczyć, czy nie może być pomocny któremuś z sąsiadów. To pomoże kretowi oświetlić jego norę, to znów orzesznicy uwić gniazdo, czy ulżyć w chorobie pani jeżowej. Okazuje się, że zawsze ktoś potrzebuje pomocy, trzeba tylko umieć patrzeć i słuchać.

 

"Wielki dzień Małej Króliczki" to piękna opowieść o sąsiedzkiej pomocy, przyjaźni, ale także o tym, że czasem dobrze jest nawet zrezygnować ze swoich potrzeb, żeby zobaczyć uśmiech na czyjejś twarzy. Na twarzy kogoś, kto jest w potrzebie. Tak właśnie robi Mała Króliczka, gdy decyduje się pomóc jednemu z sąsiadów, zamiast robić latawiec. Dla mnie ta publikacja niesie jeszcze jedno ważne przesłanie - warto uczyć się od starszych i korzystać z ich doświadczenia. Bo uczyć się na błędach trzeba, ale nie zawsze muszą to być błędy nasze własne.

 

Pod względem wydania widzę zarówno plusy, jak i minusy. Do tych drugich na pewno zaliczę niewielki format książki. Myślę, że taka treść zasługuje na więcej miejsca. Tym bardziej, że tekstu nie ma tak znowu mało, a ilustracje są bardzo miłe dla oka czytelnika. Większy format byłby bardziej poręczny dla małych rączek i wygodniejszy do wspólnego czytania. Ilustracje, jak wspominałam, są ciekawe i - co ważne - jest ich dużo, a to duża zaleta w książkach skierowanych do dzieci.

 

Osobiście uważam, że to publikacja warta polecenia, bo zawiera treści, które mogą stać się nie tylko przykładem, ale także dobrym punktem wyjścia do rozmowy na temat tego, że warto w życiu patrzeć nie tylko na siebie i swoje potrzeby, ale także na innych. To w ten sposób zyskuje się przyjaźnie, ale takie prawdziwe, w końcu prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial