Okładka wydania

Tajemnica Bursztynowej Komnaty

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tajemnica Bursztynowej Komnaty | Autor: Tomasz Michałowski

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Tajemnice i zagadki przeszłości, skomplikowane śledztwo z udziałem pary młodych bohaterów, moc przygód, emocji oraz piękno naszej polskiej historii - to wszystko niesie sobą lektura porywającej powieści dla młodzieży Tomasza Michałowskiego pt. "Tajemnica Bursztynowej Komnaty", która to ukazała się nakładem Wydawnictwa Siedmioróg. Jeśli zatem uwielbiacie tego typu emocjonujące książki, to z wielką przyjemnością zapraszam was do lektury mojej recenzji tego tytułu, która to z pewnością pomoże podjąć wam decyzję odnośnie tego, czy warto sięgnąć po tę powieść!

 

Fabuła książki przedstawia sobą losy młodego detektywa - Michała, jak i też przybyłej z Ameryki w odwiedziny jego nastoletniej kuzynki - Magdy. A będą naprawdę barwne i wielce interesujące, gdyż oto właśnie Michał dostał właśnie tajemnicze zlecenie wyjaśnienia zagadki krzyżackich upiorów, jakie to rzekomo miały pojawiać się w ostatnim czasie na terenie zamku w Czartowie. Wraz z wyprawą na Pojezierze Kaszubskie, oboje bardzo szybko zdają sobie sprawę, że sprawa ta jest o wiele bardziej skomplikowaną i niebezpieczną, aniżeli mogłoby się to im początkowo wydawać. Rozpoczyna się bardzo trudna gra, której stawką okaże się nie tylko prawda o duchach, ale też i odkrycie tajemnic historii...

 

Najnowsze dzieło Tomasza Michałowskiego, oferuje nam sobą intrygującą, ekscytującą i wielce emocjonująca opowieść spod znaku literatury przygody, kryminału, a nawet i thrillera. Powieść dla młodzieży, a więc tym samym okraszoną potężną porcją humoru, jak i też wolną od zbędnych w tym przypadku scen przemocy. Tu króluje przygoda, detektywistyczna zagadka i wspaniała zabawa, będąca udziałem tak pary głównych bohaterów, jak i też nas - czytelników. Moim zdaniem książka ta nawiązuje w doskonały sposób do najlepszych lat polskiej powieści przygodowej dla młodzieży - na czele z dziełami Zbigniewa Nienackiego, co już samo w sobie niechaj będzie wielkim komplement pod adresem tej książki i jej autora!

 

Autor zabiera nas tą historią do świata pasjonującej przygody, zaskakujących zwrotów akcji, naprawdę ekscytujących scen oraz niepowtarzalnego klimatu tajemnicy... Wraz z Michałem i Magdą przyjdzie nam tu odkrywać sekrety krzyżackiego zamku, stanąć w szranki z naprawdę złymi ludźmi, jak i również cieszyć się pięknem, kolorytem i magią naszej polskiej rzeczywistości. Oś wydarzeń została stworzona tu w bardzo inteligentny i logiczny sposób, tak by nieustannie było barwnie, intrygująco, a napięcie potęgowało się ze strony na stronę:) Całość wieńczy zaś bardzo widowiskowy finał, który jest nie tylko zaskakujący, ale też i przedstawiony w iście filmowy sposób!

 

Sercem tej książki jest niewątpliwie para jej młodych bohaterów - Michał i Magda. On jest młodym, ale też i poważnym chłopcem, który stawia swoje pierwsze kroki w detektywistycznym fachu. Cechuje go wielka inteligencja, racjonalność w działaniu, jak i również - wobec przybycia kuzynki, także i ujmująca opiekuńczość:) Ona jest typową nastolatką, z mnóstwem pomysłów na sekundę, gotowością działania nade pomyślunkiem, ale także i z fascynacją kryminałem, jako swoim największym hobby. Przezabawne są jej "amerykańskie" słówka wplątywane w polski język, co tylko i wyłącznie dodaje tej postaci uroku. To niezwykle interesująca para młodych bohaterów!

 

Zabawa, emocje, niezwykłe wrażenia - to wszystko daje nam sobą lektura tej książki, która upływa nam w iście błyskawicznym tempie. Jednocześnie opowieść ta oferuje nam sobą coś jeszcze, a mianowicie piękną - choć podaną w bardzo przygodowej i młodzieżowej formie, lekcję historii. Lekcję o dziejach naszego kraju, zabytkach, czy też choćby losach tytułowej Bursztynowej Komnaty, które od tak dawna rozpalają wyobraźnię każdego miłośnika historii. I to wydaje się być także wielką siłą tej książki, która tym samym łączy  w sobie przyjemne, z pożytecznym:)

 

Najnowsza powieść Tomasza Michałowskiego, to jedna z najciekawszych i najlepszych polskich propozycji dla młodego czytelnika, jakie to ukazały się na przestrzeni ostatnich miesięcy. Porywająca, klimatyczna, dopracowana w każdym względzie, jak i wreszcie po prostu ekscytująca od pierwszej, do ostatniej strony. Jeśli zatem tylko macie ochotę na moc emocji, odrobinę dreszczyku i pokaźną porcję humoru, to bez najmniejszego wahania zasiadajcie do lektury "Tajemnicy Bursztynowej Komnaty"!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial