Okładka wydania

Duchowe Przyczyny Chorób Chronicznych

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Andreas Winter
 • Tytuł Oryginału: Heilen ohne Medikamente. Chronische Krankheiten: Seelische Ursachen aufdecken und gesund werden: Selbstcoaching in zehn Schritten. Mit Video-Coaching zum Download
 • Gatunek: Popularnonaukowe
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Liczba Stron: 184
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788373779204
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Duchowe Przyczyny Chorób Chronicznych | Autor: Andreas Winter

Wybierz opinię:

Bnioff

Ta książka jest dokładnie o tym, co sygnalizuje jej tytuł, a napisana jest przez humanistę. Osoby ze świata tradycyjnej medycyny, lekarze czy przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego z całą pewnością wyśmieją informacje w niej zawarte, ale nie będzie w tym nic dziwnego, bo sporo w niej rzeczy, które zwyczajnie demaskują manipulacje, jakich dopuszczają się przedstawiciel szeroko rozumianej medycyny opartej na leczeniu farmaceutycznym. Dodajmy od razu, że chodzi o leczenie objawów, a nie przyczyn. A te, jak się okazuje, w większości (Winter twierdzi wręcz, że wyłącznie) mają przyczynę w naszej podświadomości i tam też należy szukać lekarstwa.

 

Autor „Duchowych przyczyn chorób chronicznych” Andreas Winter jest dyplomowanym pedagogiem i założycielem oraz kierownikiem Instytutu Coachingu w Iserlohn. Jeszcze w latach 80 –ty ubiegłego wieku zaczął, po gruntownym przestudiowaniu, stosować metody hipnozy oraz psychologii głębi. Jakkolwiek osobliwie by to nie brzmiało, w praktyce okazuje się być szalenie skuteczne.

 

„Czy znasz przynajmniej jednego człowieka, który nagle zapadł na chroniczną chorobę i jak twierdził, że wzięła się znikąd, a który dotąd wiódł szczęśliwe i pełne spełnienia życie? – pyta Autor we wstępie - Ja osobiście nie znam nikogo takiego. Znam jednak setki ludzi, którym mogę dokładnie powiedzieć, co sprawiło, że zachorowali i co jest alternatywą dla ich objawów. Już przez samą tę wiedzę mogą powrócić do zdrowia – szybko i bez pomocy ze strony lekarza. Nie chodzi tutaj o urojenia, cudowne uzdrowienia, ezoterykę czy przypadkowe spontaniczne wyjście z choroby, ale o jasne, metodyczne i naukowe podejście. Jednak nie jestem przez to biegły w dziedzinie medycyny, ale jako dyplomowany pedagog jestem specjalistą w zakresie nauk humanistycznych i społecznych. Właśnie w ten sposób buduję mosty między dwoma światami. W moim Instytucie Coachingu analizuję biograficzne powody chronicznych zaburzeń (nazywanych ogólnie „chorobami”), zarówno na poziomie cielesnym jak i duchowym. Później uwalniam pacjenta od tych wpływów stosując określoną technikę opartą na rozmowie.”

 

W tej w sumie niewielkich rozmiarów książce udaje się Autorowi skutecznie przekazać dowody na to, że zdecydowana większość chorób ma podłoże psychiczne. Alergie, migreny, zaburzenia snu, a nawet rak, oraz wiele chorób przewlekłych, mogą ustąpić po odpowiednim przepracowaniu pewnych zdarzeń z życia. Autor opracował metodę, która łączy medycynę duchową z nauką i przyniosła uzdrowienie tysiącom ludzi. W tej książce opisuje techniki uzdrawiania psychiki, która ma ogromny wpływ na ciało. Techniki, które sam opracował poprzez lata praktyki. W książce znajdziemy sporo wskazówek i ćwiczeń, które nie są jakimiś wydumanymi przepisami na cudowne uzdrowienie, ale naukowo opracowanym procesem, który wyraźnie rozróżnia ciało od psychiki.

 

„Duchowe przyczyny chorób chronicznych” to nie jest poradnik szamana czy przewodnik po świecie wyidealizowanego ducha. To bardzo konkretne, oparte na doświadczeniu narzędzie do zdobycia samoświadomości, do zdiagnozowania swoich chorób i przerobieniu ich bez ingerencji środków farmaceutycznych. Według Wintera, objaw nie jest żadną chorobą, ale nabytą w dzieciństwie obroną przed wzrostem poziomu stresu, który znika wraz ze zdobyciem świadomości, dojrzałości i możliwości dorosłego człowieka. Nie znika jednak samo z siebie, to oczywiste, a ta pozycja może w tym skutecznie pomóc. Tak, jak obiecuje autor, w zaledwie dziesięciu krokach. Bardzo ciekawa rzecz, naprawdę warto poświęcić jej trochę czasu w skupieni.

John Wayne

Książka „ Duchowe przyczyny chorób chronicznych” Adreasa Wintera została wydana w Białymstoku w 2018 roku przez Studio Astropsychologii. Autor urodzony 1966 roku, jest założycielem Instytutu Coachingu w Iserlohn i od 1987 roku pracuje metodami psychologii głębi oraz hipnozy terapeutycznej. Napisał poradniki dotyczące zdrowia.

 

Wyżej wymieniona pozycja to także poradnik, którego tytuł i podtytuł „Samouzdrawianie w 10 krokach” podpowiada, że autor również w tej książce wyjaśnia czytelnikom, jaki wpływ na ciało ma tak naprawdę psychika oraz jaką moc ma podświadomość w naszym życiu.

 

Andreas Winter od wielu lat łączy medycynę duchową z nauką. Skutecznie leczy ludzi z wielu chorób. W książce dzieli się z czytelnikami własną wiedzą i doświadczeniami. We wstępie autor wyjaśnia, że chroniczne choroby są związane z naszymi uczuciami i wystarczy to sobie uświadomić, aby wyzdrowieć bez sięgania po leki. Choroby mające przyczynę w psychice znikną, gdy zmniejszy się poziom stresu. Andreas Winter wyjaśnia krótko swoją metodę - jej mocne i słabe strony. Według niego chroniczne dolegliwości to nie choroby. Choroby bowiem są wywoływane przez własne podświadome myśli. Gdy zmienią się one przez nowe informacje, również nastąpią zmiany w wydzielaniu naszych substancji semiochemicznych i objaw znika. Stąd na przykład, zdaniem autora, depresja to nie zaburzenie przemiany materii, ale jest to ukryty głęboki lęk, który wpływa na przemianę materii w mózgu. Gdy człowiek rozpozna psychiczny powód depresji, przepracuje go, całkowicie uwolni się od cierpień.

 

Książka składa się z kilku rozdziałów. W pierwszym autor wyjaśnia jak, jego zdaniem, działa psychika. Sądzi on, że jest ona mniej skomplikowana niż zazwyczaj się o niej myśli i szuka ona rozwiązań zgodnie z dającymi się obliczyć prawidłowościami. Dlatego autor formułuje algorytm psychiki: „Pierwotnym celem psychiki jest (…) wolnym od cierpienia urzeczywistnieniem własnych zamiarów”. Andreas Winter proponuje czytelnikom zastosowanie mentalnego treningu, aby poprzez swoją wyobraźnię celowo formowali i rozwijali własne ciało.

 

W kolejnym rozdziale autor pisze o chorobach i dolegliwościach. Podaje nową definicję choroby i podważa definicję zdrowia sformułowaną przez WHO: „stan całkowitego, cielesnego, duchowego i społecznego dobrobytu”, a nie tylko jako brak choroby i kalectwa. Jeśli wziąć pod uwagę słowa „całkowity dobrobyt”, żadnego człowieka na świecie nie można by było określić jako zdrowego.

 

Z kolei autor porusza problem zaburzeń psychosomatycznych, które wynikają z doświadczeń, odczuć i myśli. Twierdzi, że myśli nie da się zmienić za pomocą tabletek, ale informacji. Przy terapii lekami zaburzeń tego typu często powstają skutki uboczne i przesunięcia objawów, gdyż jeśli nieznana jest przyczyna, nie można jej z powodzeniem usunąć.

 

W kolejnych rozdziałach autor wyjaśnia przyczyny zaburzeń psychicznych i psychosomatycznych. Uzasadnia wpływa psychiki na ciało. Choroby psychosomatyczne wynikają z podświadomych uczuć, które silnie sterują ciałem. Autor podaje przykłady chorób i ich przyczyn np. nadwrażliwość powoduje neurodermatozę, ucieczka w głąb siebie - szumy uszne i krótkowzroczność, tłumiona złość - nowotwór jelit, migrena - choroba perfekcjonistów. Złość, samotność, rozpacz, strach to emocje wielu pacjentów z nowotworami. Autor proponuje więc auto-coaching, odkrywanie przyczyn chorób. Dziesięć pytań, które zmieniają życie - to odkrywająca analiza w ramach psychologii głębi. Pytania docierają do źródła przykrości klienta, zwykle przeżyć z dzieciństwa. Potem przeżycia te należy przepracować i przeramować.
Książka „Duchowe przyczyny chorób chronicznych” jest bardzo ciekawym głosem w dyskusji na temat powstawania wielu chorób, zwłaszcza chronicznych. Autor sugeruje, że opłaca się iść niezwykłymi drogami, by dojść do niezwykłych wyników. Jednakże ma świadomość, że w zakresie medycyny takie metody lecznicze, które nie są związane z materią, a opierają się na przenoszeniu informacji, długo nie będą dostępne na rynku naukowym, a przez to efektywna i niedroga opieka zdrowotna będzie zatajana przed pacjentami. Upłynie wiele lat, nim w społeczeństwie ustali się przekonanie, że nasze ciało wyraźnie reaguje na nasze myśli w pozytywnym i negatywnym aspekcie.

 

Wiele tez autora uznaję za warte przemyślenia, dlatego zachęcam do przeczytania książki. Autor podaje również stronę internetową z nagraniem video do tej książki i adres forum internetowego. Dzięki temu czytelnik może wnikliwiej przeanalizować teorię autora i dokonać autoanalizy w celu zgłębienia i poznania przyczyn własnych objawów chorób. Być może warto dokonać takiej analizy własnego wnętrza. A jeśli, czytelniku, ogarną cię wątpliwości, zadaj pytanie autorowi i podziel się uwagami na temat książki lub własnymi doświadczeniami na forum internetowym. Moja ocena książki 5/6.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial