Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Przepowiednie Dla Polski Proroctwa, Wizje, Objawienia

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Andy Collins
 • Tytuł Oryginału: Przepowiednie Dla Polski. Proroctwa, Wizje, Objawienia
 • Gatunek: PoradnikiParapsychologia i Ezoteryka
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 130
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x210 mm
 • ISBN: 9788373997776
 • Wydawca: Rytm
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 5 votes
Wątki: 100% - 5 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 5 votes
Polecam: 100% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Przepowiednie Dla Polski Proroctwa, Wizje, Objawienia | Autor: Andy Collins

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Przepowiednie - jak świat stary, tak od zawsze stanowiły one wielkie zainteresowanie ludzkości, która pragnęła odnajdywać w nich odpowiedzi na pytanie o bliższą, bądź też bardziej odległą przyszłość... Nas - Polaków, intrygują i interesują oczywiście wszelkie wizje i proroctwa dotyczące naszej ojczyzny, których to na przestrzeni całych wieków było naprawdę wiele... I oto dziś mamy wspaniałą okazję do poznania ich wszystkich za sprawą lektury intrygującej książki "Przepowiednie dla Polski. Proroctwa - wizje - objawienia" autorstwa Andy Collinsa, której to nowe wydanie ukazało się nakładem Oficyny Wydawniczej Rytm.

 

Zgodnie ze słowami powyższego wstępu, w książce tej znajdziemy obszerny zbiór przepowiedni o losach całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem naszego kraju. To zarówno proroctwa te najdawniejsze - sięgające wieków średnich, jak  i też nam niemalże już współczesne, czyli ostatnich kilku dekad. To słowa ludzi kościoła, twórców literatury oraz naukowców, którym dane było uświadczyć niezwykłych wizji i objawień, przedstawiających losy świata zazwyczaj w bardzo czarnych i przerażających barwach... Przeor Eustachy, Adam Mickiewicz, święta Faustyna Kowalska, czy też choćby ojciec Klimuszko - oto niektórzy z tych, których proroctwa tu poznamy...

 

Wraz z lekturą tej książki poznamy słowa dawnych i mniej odległych w czasie przepowiedni - czasami tylko ich teksty, czasami też krótkie próby interpretacji ich znaczenia, których do podejmują się uczeni całego świata. Nie da się ukryć, iż ich charakter oscyluje przede wszystkim wokół wizji zagłady, boskiej kary i zniszczenia świata, co nie może napawać nas dobrym humorem i spokojem. Ogólnie trzeba przyznać, że lektura tej niewielkich rozmiarów pozycji jest bardzo przerażająca, zwłaszcza w kontekście losów naszego kraju, który to co prawda objawia się jako wybrany, ale też i jako cierpiący za grzechy całego świata... Na pocieszenie można powiedzieć jednak to, iż wiele z tych przepowiedni się nie sprawdziło, a data ich realizacja dawno już przeminęła... Niemniej, dla osób interesujących się tym zagadnieniem, spotkanie z tą książką będzie z pewnością bardzo interesującym.

 

Na duże słowa uznania zasługuje tutaj z pewnością rozpiętość tematyczna tej pozycji, która zawiera w sobie przegląd najważniejszych, najciekawszych i najsłynniejszych proroctw i przepowiedni całego świata. W każdej z  nich  - w mniejszym lub większym kontekście, pojawia się także rola Polski i Polaków, których to czasami spotka nagroda, ale znacznie częściej też i kara... Warte podkreślenia jest to, iż autorowi udało się dotrzeć i zgromadzić tu tak wiele odległych od siebie - w czasie i przestrzeni, tekstów, które odnoszą się do tych zagadnień. Przepowiednie świętych, księży i pustelników z jednej strony, z drugiej objawienia ludzi sztuki i kultury, z jeszcze innej znanych naukowców, którzy odwołują się już do prawideł wiedzy, rozwoju i postępu - to wszystko daje czytelnikowi pełnię poglądu na ten temat, pozwalając mu też nie tylko na zdobycie maksimum wiedzy, ale również i wysnucie własnych wniosków...

 

Jak należy traktować te książkę...? Cóż, myślę że tu wchodzą w grę dwa rozsądne podejście - jako ciekawostkę, bądź tez jako historyczny przegląd źródeł. Ciekawostką będzie ona dla osób racjonalnych, niekoniecznie wierzących w Boga, jak i przekonanych o tym, że tak naprawdę losy świata i losy Polski zależą od nas samych, nie zaś od słów sprzed setek, czy też dziesiątek lat... Historyczną wartość źródłową tekstów docenią zaś miłośnicy "matki wszystkich nauk i życia" , gdyż niezaprzeczalnie wszystkie te słynne wizje i proroctwa stanowią ważny dorobek religijno-kulturowy całego świata. Oczywiście, może pojawić się także i trzecia grupa odbiorców, czyli ci którzy wierzą w ów objawienia..., ale myślę, że choćby z racji "przeterminowania się" tak wielu z nich, grupa ta może być bardzo nieliczna...

 

Przepowiednie mają na celu ostrzegać, ale też i straszyć ludzi tym, iż jeśli nie powrócą na drogę wiary, to spotka ich wielka kara. To meritum w zasadzie każdej wizji - nawet i tych nie głoszonych przez ludzi Kościoła, co może w jakimś stopniu nas zaskakiwać swoim ogromem grozy, cierpienia i bólu. Dlaczego nikt nie wróży nam pięknego, szczęśliwego i lepszego życia...? Cóż, tego nie wiem, ale czytając tę książkę nie możne nie oprzeć się wrażeniu, iż w owych wizjach jest więcej zła, aniżeli miłości - czyli jakby nie patrzeć, symbolu każdego religii. Z tego też względu warto zaznaczyć, iż czasami lepiej jest po prostu żyć pełnią życia tu i teraz, nie koniecznie zaś wyobrażeniami ludzi, którym nierzadko bliżej do szaleństwa, aniżeli wyniesienia na polu boskiego proroctwa... Takie jest moje zdanie, aczkolwiek jeśli ktoś już się naprawdę uprze, to z pewnością ten tytuł zadowoli go w 100%...

Krakowska Wiedźma

Przepowiednia, proroctwo, wizja. Od wielu setek lat ludzie badają słowa, które wypowiedzieli ludzie świeccy, prorocy, święci czy duchowni. Wszyscy zastanawiają się, ile jest prawdy w przepowiedniach, nie tylko dla własnego kraju, ale też dla świata. Każdy z nas pragnie zobaczyć, choć kawałek przyszłości. Tego, jak będzie wyglądał nasz świat, kraj, życie. Co będziemy robić, jak się zachowywać oraz co nas czeka w przyszłości. Autor niniejszej książki przedstawia czytelnikowi zbiór przepowiedni, objawień i proroctw dotyczących naszego kraju, czyli Polski. Większość tych proroctw jest spisana przez osoby duchowne, które twierdziły, że widziały Anioły, rozmawiali z Matką Boską czy z Chrystusem. Jednakże znajdują się tutaj nasi wieszczowie Adam Mickiewicz czy Juliusz Słowacki, Zygmunt Krasiński.

 

W pierwszym rozdziale dowiadujemy się o proroctwach z XV wieku spisanych przez mnichów i osób, dotkniętymi wizjami lub objawieniami. Większość z nich przepowiada, że Polska zostanie rozerwana i zdeptana, ale dzięki swojej wierze w Boga powstanie, aby stać się symbolem wiary i siły. Osoby duchowne przekonywały i namawiały do nawrócenia się Polaków, aby ratować swój ojczysty kraj. Dziwną wzmianką w niemal każdej wizji jest to, że Polacy zostaną wywiezieni i wygnani z ojczystego kraju. Dopiero w ostatnim proroctwie napisano, że Polacy wrócą z wygnania, aby walczyć z wrogiem, jakim jest Rosja. To samo przepowiadali nasi poeci i wieszczowie.

 

Kolejnym rozdziałem są przepowiednie z XX wieku. Również tutaj silne zakorzeniona jest religia chrześcijańska. Księża przekonują nas, że Polska będzie musiała walczyć z pijaństwem i będziemy musieli wiernie trzymać się naszej wiary, bo to ona nas wyzwoli. Za to inna przepowiednia opowiada o kryzysie wiary w Boga i moralność. To samo przepowiada Św. Faustyna Kowalska. Jej zapiski mówią, że Polska jest na szczególnym miejscu u Boga, lecz coraz bardziej zbliżamy się do gniewu Bożego przez swoje uczynki. W tej i innych wizjach wizjonerów Polska będzie pod szczególną opieką Matki Boskiej.

 

Przepowiednie spoza Polski mówią o tym, że Polskę czekają ciężkie czasy ciemiężenia, złej polityki oraz wojen o niepodległość. Przepowiedziano wejście Rosji i życie pod jej sztandarem. Dość dosłownie powiedziano, że będziemy ciemiężeni przez komunistów oraz inne kraje. Przepowiedziano również że na Stolicę Apostolską wstąpi białe światło Polski i to dzięki niemu staniemy się wolni.

 

Cały niniejszy zbiór proroctw jest niepokojąco bliski prawdy. Jedne przepowiednie i wizje już się spełniły, a inne pewnie jeszcze się spełnią, o ile nie zostały przeinaczone przez myślicieli, badaczy czy tłumaczy. Wszystkie przepowiednie są niepokojące i wzbudzające szacunek oraz zmuszają do przemyślenia kilku spraw związanych z naszą wiarą i postępowaniem. Niemal w każdym proroctwie nawoływani jesteśmy do nawrócenia się w stronę Boga, wiary w niego i żałowania, za których grzechy się dopuszczamy. Jest dla nas nadzieja, ale musimy być cierpliwi i gorliwie wypełniać przykazania Boskie.

 

Autor w dość przystępnym przekazał nam zbiór proroctw, wizji i objawień ludzi, chcących ocalić nasz kraj. Niektóre zapiski mogą być dla nas niejasne albo nie zrozumiałe, ale z czasem zostaną one wytłumaczone lub objawione. Książka jest pozycją naukową, która ma specyficzne słowa oraz wyrażenia. Dlatego normalny człowiek może tego nie zrozumieć czy też przeinaczyć proroctwa. Zastanawiające jest to, dlaczego chcemy w to wierzyć i co nas skłania do badań nad przyszłością. Niniejsza książka jest dla badaczy przyszłości, proroctw i chęci zagłębienia w niejasnych wizjach o naszym kraju. Również ta książka jest dla tych, którzy chcą przemyśleć kilka spraw nad swoim postępowaniem, życiem i zasad, z którymi żyje.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial