Okładka wydania

Minerały Niezbędne W Codziennej Diecie. Przywróć Zdrowie, Wzmocnij Swój Organizm I Popraw Nastrój

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Minerały Niezbędne W Codziennej Diecie. Przywróć Zdrowie, Wzmocnij Swój Organizm I Popraw Nastrój | Autor: Andreas Jopp

Wybierz opinię:

Aneta Grabowska

Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa nie tylko naszego zdrowia, ale także samopoczucia, wyglądu i ogólnego funkcjonowania w świecie, w którym niestety jesteśmy bombardowani z każdej strony chemią i niezdrową żywnością. Poprawie tego stanu rzeczy nie sprzyja ciągły pośpiech i gonitwa za pracą, karierą czy pogodzeniem tego wszystkiego z czasem dla rodziny. Na przemyślane - i często czasochłonne posiłki - zwykle nie ma ani czasu, ani ochoty, nad czym sama ubolewam, ale niestety nie potrafię tego zmienić. To zresztą problem sporej części naszego społeczeństwa. A wielka szkoda, bo skutki takiego trybu życia mogą być dla nas opłakane. Dużo się o tym mówi, często słyszy lub czyta, ale... na co dzień nie pamięta.

 

I właśnie dlatego sięgam co jakiś czas do publikacji, które przypominają mi, że warto czasem zwolnić, wsłuchać się w swój organizm i jego potrzeby i tak po prostu dać sobie chwilę na zadbanie o siebie. Właśnie ponownie nadszedł taki moment, a ja tradycyjnie już sięgnęłam po jedną z publikacji wydawnictwa Vital, którego książki goszczą w naszej biblioteczce od dawna. Tym razem jednak autorem nie jest żaden profesor tudzież lekarz, ale dziennikarz medyczny. Założyłam więc, że język będzie przystępny, a i sama treść podana w taki sposób, by była dla czytelnika jasna i zrozumiała.

 

I miałam rację, bo też cały układ treści jest bardzo fajnie podany. Mam na myśli choćby króciutkie podrozdziały, bo też nie jest to książka, którą czyta się przy jednym podejściu, od razu od deski do deski. Tutaj możemy czytać po kilka stron lub po prostu wybiórczo, w zależności od interesującego nas w danej chwili tematu. W przypadku tekstu ciągłego byłoby to utrudnione, a tutaj rozwiązane zostało to w sposób bardzo dla czytelnika przyjemny.

 

Poza wyjaśnieniem tego, jak minerały wpływają na nasz organizm oraz czym skutkować może ich niedobór, autor wyjaśnia nam, na co konkretnie działają wybrane, najważniejsze minerały. Nie brakuje tutaj informacji choćby o wapniu i jego wpływie na kości oraz nerwy, o selenie, który chroni przed rakiem i pomaga w usuwaniu szkodliwych substancji z organizmu czy też o jodzie i jego wpływie na gospodarkę hormonalną człowieka. Wszystko podane jest, jak już wspominałam powyżej, w bardzo przystępnej dla czytelnika formie.

 

Przyznaję, że nie każdy temat mnie interesował, szukałam najpierw w spisie treści, czy któryś z minerałów oddziałuje na sfery, w których odczuwam problemy, choćby stres i związane z nim nerwy. I w ten sposób czytałam tę publikację - po kawałku, wybiórczo i zdecydowanie dłużej, niż gdybym usiadła i przeczytała ją całą od razu. Tylko że chyba nie o to w niej chodzi. Wtedy zapamiętałabym mniej. Byłaby to lektura dla samego czytania, a nie wyniesienia z niej jakichś wniosków i przełożenia ich na konkrety w życiu. Publikacji tego rodzaju jest na rynku sporo, ale jako że zwykle sięgam po te wydane przez wydawnictwo Vital, tak naprawdę nie mam dużego porównania. Wiem jedno - ta konkretna pozycja zawiera sporo przydatnych informacji. A to wystarczający - i chyba najważniejszy powód, by ją polecić szerszemu gronu odbiorców, co też w tym miejscu czynię. Może nie zapiera tchu w piersiach, ale na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Uleczkaa38

Ach to zdrowie... - postęp medycyny, leki nowej generacji, coraz większa moda na zdrowy styl życia..., a przeziębienia, infekcje i osłabienia organizmu w okresie jesienno-zimowym jak były, tak wciąż są naszą plagą! Skoro próbowaliśmy już niemalże wszystkiego..., to spróbujmy także i skorzystać z pomocy literatury, a dokładniej rzecz biorąc książki Andreasa Joppa pt. "Minerały niezbędne w codziennej diecie. Przywróć zdrowie, wzmocnij swój organizm i popraw nastrój", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital!

 

Zgodnie z tytułem tego poradnika, skupia się on w swojej treści na roli minerałów i mikroelementów w naszej codziennej diecie, która to dzięki nim może okazać się o wiele zdrowszą i korzystniejszą dla naszego organizmu. I tak oto dzięki tej lekturze poznamy znaczenie, wartość i korzystną dla naszego ciała rolę minerałów, dowiemy się jak umiejętnie i skutecznie wprowadzać je do naszej diety, jak i wreszcie zyskamy wiedzę na temat tego, jakich minerałów i mikroelementów potrzeba nam najbardziej, m.in. z uwagi na płeć, wiek, sposób życia. To cenne porady i wskazówki, które to mogą uczynić naszą codzienność lepszą i zdrowszą!

 

Całość poradnika została podzielona na kilka zasadniczych części - począwszy od wyjaśnienia istoty minerałów i mikroelementów oraz ich wpływu na nasz organizm, poprzez wykaz schorzeń, chorób i objawów ich niedoboru, a kończąc na szczegółowej analizie poszczególnych z nich, na czele z wapniem, magnezem, potasem, jodem, cynkiem, czy też selenem. To informacje o ich działaniu, produktach w których występują, dawkowaniu, jak i wreszcie efektach, jakie mogą nam one przynieść. Tym samym też lektura książki stanowi kompleksowy przegląd minerałów i uwzględnieniem ich roli w procesie funkcjonowania naszego organizmu.

 

Książka ta odkrywa przed nami także wachlarz najczęstszych schorzeń i chorób naszych czasów, począwszy od osteoporozy, poprzez nadciśnienie i choroby serca, a na nerwicy skończywszy. To choroby i naturalne środki je zwalczające - oczywiście w postaci minerałów, które tak dokładnie tu opisano. Jednocześnie znajdziemy tu nie mniej istotne - zwłaszcza dla wszystkich kobiet, informacje na temat tego, w jaki sposób ów mikroelementy mogą wpłynąć na nasz korzystniejszy wygląd i dłuższe zachowanie młodości, co także w dużej mierze jest uwarunkowane tym, jak wiele miejsca w naszej diecie zajmują zdrowe minerały. Myślę, że to również bardzo ważny aspekt naszego spotkania z tą pozycją, która dzięki temu jawi się jeszcze bardziej ciekawie.

 

Znakomicie prezentuje się także efektowna i barwna szata graficzna tej książki, którą wypełniają liczne zdjęcia, grafiki, wykresy i tabele. To również przejrzysty układ tekstu, przyjemne dla oka szare barwy oraz idealna kompozycja tych grafik względem tekstu. To wszystko łącznie sprawia, iż nasza lektura niniejszego poradnika jest naprawdę bardzo przyjemną, intrygującą i udaną formą spędzania wolnego czasu z książką w ręku - a o praktycznych korzyściach, nawet nie wspominając. Co więcej, książka ta może okazać się również świetnym prezentem dla naszych bliskich, na zdrowiu których to nam zależy:)

 

"Minerały niezbędne w codziennej diecie...", to pozycja ciekawa, ważna, jak i też wnosząca moc wiedzy i informacji do naszego życia. Wiedzy bezcennej, gdyż pozwalającej cieszyć się nam lepszym zdrowiem i dłuższym życiem, a przecież wszystkim nam na tym zależy. To fakty, naukowe dowody, sprawdzone wiadomości i pomocny plan wprowadzania ich w nasze życie, tak byśmy mogli zrobić to skutecznie, bezpiecznie i w pełni zrozumiały dla nas sposób. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial