Okładka wydania

Strrraszna Historia Ci Paskudni Aztekowie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Strrraszna Historia Ci Paskudni Aztekowie | Autor: Terry Deary

Wybierz opinię:

Koralina

Dobre wychowanie to podstawa. Od lat naukowcy zmieniają swoje zdanie dotyczące zasad opieki i edukacji najmłodszych. Jak robiło się to za czasów Azteków, co było ważne, co z tym wspólnego ma odpowiednia dieta i dlaczego tak ważne było serce? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w książce Terrego Deary "Ci Paskudni Aztekowie".

 

Seria "Straszna Historia" to zbiór książek o różnych bardzo znanych ludach i narodach. Historia potrafi być zarówno nudna jak i bardzo wciągająca. Seria ta ma za zadanie pokazanie najciekawszych elementów, postaci i anegdot. Książka "Ci paskudni Aztekowie" przedstawia jak sama nazwa wskazuje historię tych pradawnych, niezwykłych ludzi, którzy nie tylko potrafili budować niesamowite budowle, ale byli dodatkowo bardzo... serdeczni.

 

Z części o Aztekach możemy dowiedzieć się bardzo wielu rzeczy, np. Tego co jedli, jak wychowywali swoje dzieci, czy jakie ofiary składali swoim bogom. Dodatkowo poznajemy postacie, które zajęły szczególne miejsce w historii Azteków. Książka zawiera również inne ciekawe informacje dotyczące obyczajów i kultury tych ludzi. Poznając historię Azteków możemy bardziej ich zrozumieć. Dowiedzieć się co i dlaczego nimi kierowało podczas podejmowania decyzji dotyczących np. Dnia ślubu, czy uprawy pól. Wszystkie te informacje podane są w bardzo ciekawy sposób. Bardzo dobrze dopasowany do dzieci, ponieważ natłok faktów i dat nie przytłacza, a czytanie tej książki sprawia wrażenie raczej rozmowy z kolegą niż nauki. Wszystko to powoduje, że wiedza historyczna nie wydaje się taka nudna i skostniała, a historia Azteków nie taka odległa, dziwna i niezrozumiała. Autor zadbał o to aby nie powtarzać wytartych stereotypów dotyczących tego ludu, tylko pokazać to,co jest interesujące i inspirujące.

 

Terry Deary to autor książek dla dzieci i młodzieży o tematyce historycznej. Jego książki zdobyły wielką popularność i i zostały przetłumaczone na wiele języków. Dał się poznać jako człowiek o dużym poczuciu humoru z dystansem do rzeczywistości i historii. W swoich książkach przedstawia tematykę raczej mało dynamiczną i nieciekawą w sposób, który zmienia nastawienie do przeszłości. "Straszna Historia" to seria, która na pewno ułatwi naukę oraz pozwoli zabłysnąć ciekawostki na wybrany temat. Aztekowie,w wydaniu Terrego Dearyego to bardzo interesujący ludzie, może trochę zbyt lubujący się w sprawach sercowych, ale to czyni ich jeszcze bardziej niezwykłymi.

 

Ilustrację do całej serii stworzył Martin Brown. Komiksowy styl, dialogi i dynamika pozwalają czytać opowieść o Aztekach niczym prostą historię obrazkową. Prosta kreska ukazuje charakterystyczne elementy ubioru, obrzędów i architektury. Całość idealnie komponuje się z humorem, który znajduje się w książce. Sama okładka bardzo zachęca do sięgnięcia po tę pozycję, ponieważ kolor tła i postać na pierwszym planie zapowiadają niezwykłą przygodę w świecie Azteków.

 

Książka "Ci paskudni Aztekowie" to zdecydowanie pozycja dla wszystkich uczniów, którzy akurat na lekcjach historii zagłębiają się w ich świat. To opowieść o tym co, gdzie i kiedy, w bardziej przystępnym stylu niż w szkole. Zawarte są w niej tematy, o których na lekcji się nie usłyszy, a są one na pewno interesujące. Przecież każdy powinien wiedzieć, że jak rozpoznać Azteckiego wodza, czy dlaczego gra w piłkę była wysoce śmiertelną zabawą. Dlatego polecam tę książkę jak i całą serię, ponieważ historię naprawdę da się polubić, a dzięki książkom takim jak ta, jest to łatwe i przyjemne.

Michał Lipka

WIĘCEJ STRASZNYCH HISTORII Z PRZESZŁOŚCI

 

Jaka może być historia? Odpowiedź na to pytanie będzie się różniła w zależności od tego, kogo spytacie. Jeśli jednak mielibyście odpowiedzieć na nie przez pryzmat tych książek, moglibyście rzec, że jest śmieszna, jest ciekawa, jest czasem straszna, a czasem dziwna, ale nigdy, przenigdy nie jest nudna. Pewnie niektórym z Was trudno w to uwierzyć, z pewnością uczycie się tego przedmiotu w szkole i wiecie, jak to bywa, a jednak. Wiedza przekazywana Wam przez nauczycieli może wywoływać ziewanie, może usypiać i za wszelką cenę nie chcieć zostać Wam w głowach, ale twórcy „Strrrasznej historii" potrafią pokazać drugą stronę tematu, która nawet największych przeciwników tej dziedziny wiedzy potrafi do niej przekonać.

 

Aztekowie i Majowie. Sąsiedzi sprzed wieków, o których pewnie słyszeliście niejedno, prawda? W końcu ledwie sześć lat minęło od jakże popularnej daty końca świata wyznaczonej przez kalendarz tych drugich, a osławionej swego czasu w serialu „Z archiwum X”. Ale co tak naprawdę o nich wiemy? Czas się o tym przekonać i przy okazji nauczyć czegoś na ich temat. Ile jest prawdy w historiach o kanibalizmie Azteków? Czemu ubierali się w tak dziwaczne stroje (bo były dziwaczne, ale o tym też przekonacie się sięgając po tę książkę)? Co kryła ich historia? Wszystko to znajdziecie właśnie tutaj, ba, mamy tu nawet podane ulubione pokarmy, aztecki kalendarz, opis ceremonii ślubnej, a nawet... wszelkiej maści gry, jakie dostarczały im rozrywki przed wiekami.

 

Seria „Strrraszna historia” na pierwszy rzut oka wygląda, jak typowa pozycja, która ma uczyć poprzez zabawę. I, oczywiście, wiedzę przekazuje, w sposób prosty, przyjemny i autentycznie ciekawy, tak że młody czytelnik ani przez chwilę się nie nudzi. Nietypowe jest jednak to, jak to robi, bo przecież nie samą lekkością i prostotą. Czym zatem? Poruszaniem tematów, które w oczach dzieci wydają się być tematami dorosłymi, zakazanymi wręcz. Śmierć, tortury, kanibalizm... Dzieci i młodzież lubią grozę tak, jak i dorośli, a książki z tej serii nie żałują im jej. Nie są przy tym makabryczne i zostały dostosowane do wieku odbiorcy, więc rodzice nie muszą się niczego obawiać.

 

Co warto dodać, to że publikacje te są też bardzo ładnie wydane i ilustrowane. A całość jest na tyle udana, że spodoba się nie tylko najmłodszym i nie tylko ich nauczy kilku ciekawych rzeczy. Polecam – zarówno ten tom, jak i całą serię.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial