Okładka wydania

Bzdurki, Czyli Bajki Dla Dzieci(i)innych

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bzdurki, Czyli Bajki Dla Dzieci(i)innych | Autor: Artur Andrus

Wybierz opinię:

Koralina

Nieszablonowość, oryginalność, niesamowita kreatywność. Tak w tych paru słowach można zamknąć temat tej książki. W końcu nie codziennie można spotkać blok, w którym mieszkają smoki, czy nauczyciela uczącego języka zwierzęcego. Przewrotna i niewiarygodna książka dla dzieci, która rozbawi dorosłych.

 

Artura Andrusa nie trzeba nikomu przedstawiać. Satyryk i dziennikarz, którzy swoim poczuciem humoru potrafi rozbawić wszystkich. Jego zabawa językiem polskim oraz konwencjami znanych i nieznanych bajek została przelana na kartki książki "Bzdurki, czyli bajki dla dzieci(i)innych). Już pierwsze strony wywołują uśmiech na twarzy dorosłego oraz zainteresowanie u dzieci. A to wszystko dzięki niezwykłym historiom opisanym w niekonwencjonalny sposób.

 

Bajki jakie znajdują się w tej książce są różnej tematyki. Są smoki, królewny, rzodkiewka, czy kura. Wszystko to, czego potrzeba w bajkach. Są też morały, które podsumowują przeczytaną historię. Nie byłoby w tym nic dziwnego, przecież bajki zazwyczaj kończą się jakąś puentą, gdyby nie ich zaskakujący wydźwięk. Przykładem może być "Rzodkiewkowa Królewna", która kończy się słowami, że miłość nie robi niczego zaskakującego z rzodkiewek. O co w tym wszystkim chodzi? Artur Andrus postarał się aby jego książka była pełna takich zaskakujących momentów, które mimo wszystko idealnie zgrywają się z fabułą. Wszystkie historie wymyślone przez autora pełne są miłości, przyjaźni i empatii. Dobre emocje wypływają z każdej bajki. Zawsze znajduje się rozwiązanie trudnej sytuacji i nikt nie zostaje odtrącony. Zaskakujące zwroty akcji, nieprzewidziane zdarzenia i nietuzinkowe postacie to fundament tej książki. Dlatego tym przyjemniej się ją czyta. Historie nie są długie, a wierszowany styl dodatkowo uprzyjemnia chwile spędzone z tą książką.

 

Kolejnym atutem są świetne ilustracje stworzone przez Daniela de Latour. Kolorowe, żywe, wymyślne i niebanalne. Idealnie pasuję do kreacji świata jaką stworzył Artur Andrus. Prosta kreska i cała paleta barw sprawiają, że tej świat ożywa i pozwala nam się w nim odnaleźć. Wyobraźnia ludzka nie zna granic, jednak stworzenie ilustracji pomaga w określeniu tego, co autor miał na myśli. Artur Andrus i Daniel de Latour stworzyli niesamowitą książkę. Pełną wyobraźni i niesamowitych postaci. Dzięki wydawnictwu Nasza Księgarnia mamy do czynienia z prawdziwym kunsztem w dziedzinie bajek dla dzieci. Coś tak niesamowitego zasługuje na zaszczyt zapisania do kanonu bajek dla dzieci.

 

Jedyne czego żałuję to fakt, że do książki "Bzdurki, czy bajki dla dzieci(i)innych" nie dołączono płyty z audiobookiem, w której swoje dzieło czytałby sam autor. Znając możliwości Artura Andrusa pliki audio stałby się nieodłącznym rekwizytem wieczorków satyrycznych i domowych usypianek. A jeszcze gdyby dodatkowo zaaranżował do tego wszystkiego muzykę byłoby to coś praktycznie doskonałego i całkowicie skończonego.

 

Czekałam na tę książkę z niecierpliwością. Z całą sympatią do jej autora myślałam, że stworzy coś interesującego. Nie sądziłam jednak, że będzie to tak ciekawe i wciągające. Człowiek z tak wielką wyobraźnią i poczuciem humoru powinien już dawno zabrać się za pisanie bajek dla dzieci, ponieważ sprawiają one,że nie tylko dzieci, ale i ci inni mają mnóstwo zabawy i radości podczas czytania tego, co stworzył. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zalecić przeczytanie "Bzdurek, czyli bajek dla dzieci(i)innych", ponieważ sprawi to czytającym wiele przyjemności.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial