Sekret Długowiecznych Chińczyków. 7 Sposobów Na Dłuższe I Zdrowsze Życie

Autor: John DayJane Ann DayMatthew Laplante

Okładka wydania

Sekret Długowiecznych Chińczyków. 7 Sposobów Na Dłuższe I Zdrowsze Życie


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Sagittarius

Życie ludzi może różnić się diametralnie w zależności od tego w jakim zakątku świata przyszło im żyć. To co dla jednych jest normalnością i codziennością, dla innych jest czymś niespotykanym lub po prostu dziwnym. Podróżujemy właśnie po to aby poznawać nowe kultury i uczyć się od siebie nawzajem. Uczyć się jak sprawić by nasze życie stawało się lepsze i pełniejsze każdego dnia.

 

Dobre i długie istnienie to w końcu coś, czego życzy sobie każdy z nas. Problem w tym, że nie zdajemy sobie sprawy, że to my sami mamy znaczny wpływ na to jaki będzie nasz żywot. Doktor John Day zabiera nas w niesamowitą podróż do wioski położonej w tajemniczym zakątku Chin – wioski Bapan. Odbywamy ją wraz z jego małżonką i dziećmi podczas lektury ,,Sekretów długowiecznych chińczyków – 7 sposobów na dłuższe i zdrowsze życie”. Książka nie jest napisana ani w formie stricte pamiętnika czy konkretnej pozycji naukowej. Autor wypośrodkował ją tworząc historię ze wskazówkami zbudowaną na osobistych przeżyciach z nutą specjalistycznego podejścia. Bardzo podoba mi się w jaki sposób pisze dr Day. Przekazuje indywidualne doświadczenia opowiadając o nich w sposób prosty, zrozumiały i nieraz humorystyczny. Opowiada o tym jak sam trafił do wioski i jak zmieniło to jego postrzeganie na życie i świat. Przekonuje, że może zmienić ono również wasze. Więc jak żyć, by żyć… dobrze?

 

To nie żaden sekret! To nie tajemnica, jak mylnie głosi tytuł książki. Potwierdza to sam autor. W wiosce poznał siedmioro ponad stuletnich ludzi, z którymi się zaprzyjaźnił. Żył i rozmawiał z nimi. Jako lekarz chciał się dowiedzieć w jaki sposób uzyskać dobre i długie życie. Co jest kluczem do tego czego wszyscy pragną? Tubylcy przekazują swoje doświadczenia i spostrzeżenia, które doktor umiejętnie porządkuje i spisuje w omawianej pozycji. Uwierzcie mi, społeczność wioski robi wszystko to, co możemy robić my sami. Kieruje się pewnymi aspektami, choć dla nich są tak naturalne, iż nie uznają je za żadne zasady. Tak po prostu jest. Natomiast doktor spisuje je w postaci pewnych zasad, które nam, żyjącym w zupełnie innym miejscu, mogą pomóc polepszyć życie.

 

Dobre życie stulatków w wiosce w dużej mierze zawdzięczane jest bliskości natury. Głęboko poruszały mnie historie tych siedmiorga ludzi. Chciałam napisać starców, lecz w pamięci mam jak autor opisuje ich jako żywe, energiczne i ciepłe osoby. Poznajemy je oraz ich życie, które inspirują wielu po dziś dzień. W zachwyt wprawia cała wioska, którą można by nazwać wręcz utopią. Nie taką, gdzie wszyscy pławią się w przyjemnościach lecz taką, w której społeczeństwo żyje jako harmonija wspólnota. Gdzie ludzie dbają o siebie nawzajem. Wspierają i pomagają. Koegzystują, czerpiąc z tego samo szczęście. Tak samo istnieją w zgodzie z naturą. Kochają ją, a ona kocha ich odpłacając się swymi dobrami.

 

Książki doktora może zmienić niejedno życie. Lekarz nakierował na dobrą drogę już wielu pacjentów poprzez inspirację życiem w wiosce. Wzrusza, daje siłę i energię do życia. Cytuje stulatków i przekazuje ich sposoby cenne słowa. Nie omija przy tym racjonalnego wyjaśnienia z punktu medycyny, które jednak nie męczy. Jest elementem dopełniającym całokształtu. Doktor Day sprawił, że przywiązałam się do społeczności z wioski i ich życia. Do ich codziennego rytmu, poczucia spokoju i wszechobecnego dobra. Wielokrotnie używam tego słowa, ponieważ najlepiej oddaje to, co płynie z tej książki. Czyste, nieskazitelne dobro.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!