Okładka wydania

Sekret Długowiecznych Chińczyków. 7 Sposobów Na Dłuższe I Zdrowsze Życie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Sekret Długowiecznych Chińczyków. 7 Sposobów Na Dłuższe I Zdrowsze Życie | Autor: John DayJane Ann DayMatthew Laplante

Wybierz opinię:

Sagittarius

Życie ludzi może różnić się diametralnie w zależności od tego w jakim zakątku świata przyszło im żyć. To co dla jednych jest normalnością i codziennością, dla innych jest czymś niespotykanym lub po prostu dziwnym. Podróżujemy właśnie po to aby poznawać nowe kultury i uczyć się od siebie nawzajem. Uczyć się jak sprawić by nasze życie stawało się lepsze i pełniejsze każdego dnia.

 

Dobre i długie istnienie to w końcu coś, czego życzy sobie każdy z nas. Problem w tym, że nie zdajemy sobie sprawy, że to my sami mamy znaczny wpływ na to jaki będzie nasz żywot. Doktor John Day zabiera nas w niesamowitą podróż do wioski położonej w tajemniczym zakątku Chin – wioski Bapan. Odbywamy ją wraz z jego małżonką i dziećmi podczas lektury ,,Sekretów długowiecznych chińczyków – 7 sposobów na dłuższe i zdrowsze życie”. Książka nie jest napisana ani w formie stricte pamiętnika czy konkretnej pozycji naukowej. Autor wypośrodkował ją tworząc historię ze wskazówkami zbudowaną na osobistych przeżyciach z nutą specjalistycznego podejścia. Bardzo podoba mi się w jaki sposób pisze dr Day. Przekazuje indywidualne doświadczenia opowiadając o nich w sposób prosty, zrozumiały i nieraz humorystyczny. Opowiada o tym jak sam trafił do wioski i jak zmieniło to jego postrzeganie na życie i świat. Przekonuje, że może zmienić ono również wasze. Więc jak żyć, by żyć… dobrze?

 

To nie żaden sekret! To nie tajemnica, jak mylnie głosi tytuł książki. Potwierdza to sam autor. W wiosce poznał siedmioro ponad stuletnich ludzi, z którymi się zaprzyjaźnił. Żył i rozmawiał z nimi. Jako lekarz chciał się dowiedzieć w jaki sposób uzyskać dobre i długie życie. Co jest kluczem do tego czego wszyscy pragną? Tubylcy przekazują swoje doświadczenia i spostrzeżenia, które doktor umiejętnie porządkuje i spisuje w omawianej pozycji. Uwierzcie mi, społeczność wioski robi wszystko to, co możemy robić my sami. Kieruje się pewnymi aspektami, choć dla nich są tak naturalne, iż nie uznają je za żadne zasady. Tak po prostu jest. Natomiast doktor spisuje je w postaci pewnych zasad, które nam, żyjącym w zupełnie innym miejscu, mogą pomóc polepszyć życie.

 

Dobre życie stulatków w wiosce w dużej mierze zawdzięczane jest bliskości natury. Głęboko poruszały mnie historie tych siedmiorga ludzi. Chciałam napisać starców, lecz w pamięci mam jak autor opisuje ich jako żywe, energiczne i ciepłe osoby. Poznajemy je oraz ich życie, które inspirują wielu po dziś dzień. W zachwyt wprawia cała wioska, którą można by nazwać wręcz utopią. Nie taką, gdzie wszyscy pławią się w przyjemnościach lecz taką, w której społeczeństwo żyje jako harmonija wspólnota. Gdzie ludzie dbają o siebie nawzajem. Wspierają i pomagają. Koegzystują, czerpiąc z tego samo szczęście. Tak samo istnieją w zgodzie z naturą. Kochają ją, a ona kocha ich odpłacając się swymi dobrami.

 

Książki doktora może zmienić niejedno życie. Lekarz nakierował na dobrą drogę już wielu pacjentów poprzez inspirację życiem w wiosce. Wzrusza, daje siłę i energię do życia. Cytuje stulatków i przekazuje ich sposoby cenne słowa. Nie omija przy tym racjonalnego wyjaśnienia z punktu medycyny, które jednak nie męczy. Jest elementem dopełniającym całokształtu. Doktor Day sprawił, że przywiązałam się do społeczności z wioski i ich życia. Do ich codziennego rytmu, poczucia spokoju i wszechobecnego dobra. Wielokrotnie używam tego słowa, ponieważ najlepiej oddaje to, co płynie z tej książki. Czyste, nieskazitelne dobro.

Uleczkaa38

Chińska wioska długowieczności, określana mianem wioski staruszków - każdy z nas słyszał zapewne o tym miejscu, gdzie to jego mieszkańcy dożywają 100, a niekiedy i znacznie więcej lat! W czym tkwi sekret Ping'an (tak nazywa się ta wieś), co sprawia, że jej mieszkańcy cieszą się tak długim zdrowiem i życiem oraz czy ów sekret długowieczności można przenieść także i na nasz polski grunt...? Odpowiedzi na te wszystkie pytania przyniesie nam spotkanie z intrygująca książką "Sekret długowiecznych Chińczyków. 7 sposobów na dłuższe i zdrowsze życie", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Autorzy książki - Jane Ann Day, dr John D. Day oraz Matthew LaPlante, postanowili rozwikłać tajemnicę chińskiego miasteczka, a następnie podzielić się nią z czytelnikami na całym świecie. By tego dokonać - ceniony i znany kardiochirurg John D. Day, wybrał się do ten niezwykłej miejscowości, poznał tamtejszych mieszkańców i uzyskał od nich odpowiedzi na nurtujące go pytania. Następnie, na podstawie uzyskanej wiedzy, stworzył on plan siedmiu głównych filarów zdrowego życia, które pomogą nie tylko dożyć sędziwego wieku, ale cieszyć się też świetnym zdrowiem i brakiem najpopularniejszych chorób  - od nadciśnienia począwszy, poprzez podwyższony cholesterol, a na nowotworach, skończywszy...

 

W tym miejscu z pewnością zasmucę, jak i też być może rozczaruję czytelników tej recenzji, gdyż powiem, że nie zdradzę ów 7 cudownych kroków do zdrowia. Dlaczego..? Ano dlatego, że nie chcę w ten sposób pozbawić was - przyszli czytelnicy, satysfakcji, ciekawości i głodu wiedzy związanego z odkryciem autorów tej książki. Ograniczę się jedynie do tego to stwierdzenia, że absolutnie każdy z  nich leży w zasięgu naszej ręki, chęci i możliwości, gdyż wiążą się one m.in. z odpowiednią dietą, umiejętnością radzenia sobie ze stresem, codziennością wypełnioną aktywnością, czy też chociażby kontaktem z naturą i jak najmniej zanieczyszczonym powietrzem. Oczywiście, to tylko wierzchołek z ogromnej góry wiedzy, jaka wypełnia te poradnik...

 

Spotkanie z tą pozycją intryguje nas na wielu płaszczyznach, czyli od samego tematu przewodniego począwszy, poprzez relację o podróży i pobycie autora w chińskiej wiosce, a na samym przekazie zdobytych tam informacji, skończywszy. Otóż czytając tę książkę mamy wrażenie obcowania z naprawdę czymś wyjątkowym, ważnym, mogącym przynieść nam wiele korzyści. Do tego należy wspomnieć o świetnym podejściu autorów tej publikacji, którzy zaoferowali tu coś bardziej na wzór ciekawej pogawędki, rozmowy i dyskusji, aniżeli uniwersyteckiego wykładu. 

 

Nie sposób nie wspomnieć też o bardzo solidnym wydaniu tej książki, które oferuje nam intrygującą i niezwykle klimatyczną okładkę, doskonałej jakości papier, przejrzysty układ tekstu, czy też wreszcie bogaty materiał ikonograficzny, który urozmaica i dopełnia sobą treści. To wszystko sprawia, że lektura tej książki jest jeszcze ciekawszą, przyjemniejszą i łatwiejszą w przyswajaniu. Ponadto efektowność wydania czyni ten tytuł także świetną opcją na prezent dla naszych bliskich, którzy w ten sposób będą mogli zmienić swoje życie na lepsze, a co za tym idzie cieszyć się lepszą formą, większym zdrowiem i dłuższym życiem.

 

Komu poleciłabym sięgnięcie po ten poradnik...? Myślę, że absolutnie każdemu czytelnikowi bez wyjątku, gdyż podejmowany tu temat i zawarte porady są na tyle uniwersalne, iż zaintrygują każdego odbiorcę. Nie ma bowiem chyba człowieka, który nie chciałby poznać sekretu mieszkańców słynnego, chińskiego miasteczka, w którym żyje się najdłużej na świecie. I nawet jeśli nie nikt nie może zagwarantować nam tego, że także i my dotrwamy do 100, a być może i jeszcze więcej lat, to i tak warto poznać tę książkę choćby z samej ciekawości. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto