Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Proroctwa Starożytnych Przepowiednie Dla Świata

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Andy Collins
 • Tytuł Oryginału: Proroctwa Starożytnych. Przepowiednie Dla Świata
 • Gatunek: PoradnikiParapsychologia i Ezoteryka
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 90
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x210 mm
 • ISBN: 9788373997783
 • Wydawca: Rytm
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  2,5/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 6 votes
Wątki: 100% - 6 votes
Postacie: 100% - 6 votes
Styl: 100% - 5 votes
Klimat: 100% - 10 votes
Okładka: 100% - 7 votes
Polecam: 100% - 7 votes

Polecam:


Podziel się!

Proroctwa Starożytnych Przepowiednie Dla Świata | Autor: Andy Collins

Wybierz opinię:

Malinka94

Odkąd pamiętam, jestem osobą ciekawą świata. Już jako dziecko bardzo interesowało mnie to co jest ponad niebem, czy jesteśmy sami, bo nie wydaje mi się, żebyśmy tylko my istnieli w galaktyce! Można mnie uznać za szaloną, ale im więcej oglądam programów dotyczących obcych cywilizacji tym bardziej wierzę w to, że coś lub ktoś tam daleko we wszechświecie istnieje. A my jesteśmy tylko jakimś ich eksperymentem.

 

Jednak ja nie o tym! Interesując się życiem we wszechświecie nie mogę też nie zgłębiać tajemnic naszego świata, naszej planety. Od wieków wiadomo, że to, co dziś znamy, technologie, jakie obecnie posiadamy i wiedza, jaką odkryliśmy kiedyś się skończy. Pytanie, kiedy? Pomóc mają w tym przepowiednie, jakie od setek lat są wypowiadane i spisywane przez proroków zarówno znanych w osobach królów czy filozofów jak i tych nieznanych ze zwyczajnej społeczności. Najsłynniejszym człowiekiem przepowiadającym przyszłość świata jest chyba Nostradamus, o którym z pewnością większość słyszała. Jak wiecie, nie był on jedynym, który przewidział, że nasz świat nie skończy dobrze, a proroctwa innych stanowią niejako świadectwo, że czas, jaki mamy jest ograniczony.

 

W ostatnim czasie z ciekawością sięgnęłam po książkę „Proroctwa starożytnych. Przepowiednie dla świata” Andy’ego Collinsa. Malutka książeczka, licząca nie więcej niż sto stron przedstawia wizje, przepowiednie i prognozy, jakie czekają świat, a zostały wygłoszone przed wieloma wiekami przez Heraklita z Efezu, Senekę, kapłanów starożytnego Egiptu czy proroków Starego Testamentu. Nie będę ukrywać, że tematyka mnie bardzo zaintrygowała i w ciągu ledwie dwóch godzin była już po lekturze.

 

Autor podzielił książkę na cztery rozdziały, to jest: przepowiednie filozofów, przepowiednie piramid, przepowiednie biblijne i księgi sybilińskie. Każdy z rozdziałów według mnie jedynie „liznął” temat, bo przepowiednie w Starym Testamencie są chyba dość często spotykane i można by napisać o tym osobną książkę, a rozdział dotyczący przepowiedni zawartych w piramidach najbardziej mnie zainteresował, lecz został tak opisany, że woła to o pomstę. Rozumiem, że autor może nie chciał pisać bzdur i niezrozumiałego bełkotu, gdyby książka miała liczyć, powiedzmy, czterysta stron, ale wolę już przeczytać cztery stówki rzetelnie napisanej książki, gdzie każdy z rozdziałów jest o wiele konkretniej rozpisany, ciekawiej skomponowany niż sto stron skakania z tematu na temat i do tego powtarzania się. Owszem! Na trzech stronach znalazł się jeden fragment, który był opisywany trzy razy. Tak na wszelki wypadek, żeby Czytelnik nie zapomniał, co przeczytał półtorej strony wcześniej.

 

Nie będę ukrywać, że sto stron to bardzo mało, żeby zmieścić wszystkie informacje, jakie się chce i żeby miało to ręce i nogi. Myślałam, że książka „Proroctwa starożytnych. Przepowiednie dla świata” będzie miała nieco inny format i inaczej będzie napisana, że znajdę informacje ciekawe i w pewnym stopniu zaspokajające moją ciekawość. Tymczasem wspomniane już „liźnięcie” tematu doprowadziło jedynie do małej irytacji i szukania ciekawych rzeczy na własną rękę, bo z samej książki niczego się nie dowiedziałam. Jest mi tym bardziej przykro, bo interesuję się końcem świata, osławioną już planetą Nibiru, jeśli w ogóle istnieje i myślałam, iż przepowiednie, jakie zostały w starożytności wypowiedziane będą ciekawe, konkretne, może zawierające jakąś interpretację, potencjalne określenie w czasie, kiedy proroctwo może się wypełnić czy jakieś przesłanki odnośnie opisywanych miejsc, osób. Andy Collins tak skomponował książkę, że pojawiały się jakieś daty, zwłaszcza w piramidach, ale reszta stanowiła tylko domysły i przypuszczenia. Mam wrażenie, że jest to zbiór suchych faktów, tak po prostu by było. Żeby też nie było niedomówień… starożytni wieszcze żyli w czasach odległych o tysiące czasami lat, więc ich wizje mogły sięgać powiedzmy pierwszego tysiąclecia. Dlatego wolę już chyba zgłębiać niezrozumiałe przepowiednie Nostradamusa.

 

Jakbym mogła podsumować tę książeczkę? Otrzymałam nie to, czego się spodziewałam i zdecydowanie za mało. Wolałabym już przeczytać pięćset stron ciekawie przedstawionych wizji i proroctw, jakie czekają nasz świat, może też jakieś wizje przyszłości Majów czy Azteków? Ludy zamieszkujące Amerykę Południową mają równie ciekawy pogląd na koniec świata. My, tutaj w Europie czekamy na Sąd Ostateczny, który nie wiadomo, kiedy nastąpi, ale wiadomo, że nastąpi z niezłą pompą. Andy Collins moim zdaniem stworzył takiego małego potworka niewnoszącego nic nowego, świeżego i poczytnego.

Krakowska Wiedźma

Przepowiednie, los, przeznaczenie każdy człowiek jest ciekawy, co będzie go czekało w przyszłości. Wielu starożytnych próbowało, choć trochę odsłonić tajemniczą przyszłość, nie tylko dla siebie, ale też dla ludzkości. Często wróżyli z kart tarota, run, numerologii, czytali gwiazdy. Lecz też sami byli nawiedzani przez sny i wizje, nie tylko dzięki rytuałom szamańskim. Zastanawiali się, co czeka człowieka za kilkaset lat, jacy będą ludzie, kultury, religie, wierzenia. Starożytni wciąż szukali odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Kiedy będzie koniec świata? I kiedy nadejdzie?

 

W starożytności najczęściej przepowiednie dla świata wygłaszali prorocy, filozofowie i mędrcy. W pierwszym rozdziale zbiorów proroctw przedstawione są przepowiednie greckich i rzymskich filozofów. W tamtejszych czasach popularną teorią było, że w przyszłych dziejach świata będą występować okresowe kataklizmy, zniszczenia ziemi przez żywioły. Biblia a dokładnie Stary Testament również przepowiadał koniec świata, lecz nigdy nie podał konkretnej daty ani dnia. Drugi rozdział mówi egipskich przepowiedniach zapisanych w budowlach piramid, lecz też utrwalano je na pergaminie, papierze lub glinianych tabliczkach. Trzeci rozdział odnosi się do przepowiedni biblijnych. Księga Daniela jest zaliczana do pism prorockich, a Daniela traktowano jako proroka. Ona traktuje również o czasach ostatecznych. Dużą uwagę poświęcono sybillą. Sybille były wieszczkami i osobami przepowiadającymi przyszłość. To ich zapiski i księgi uznawano za najbardziej autentyczne i najważniejsze. Stanowiły źródła inspiracji dla poetów, artystów, malarzy i rzeźbiarzy. Niektóre przepowiednie czytelnika mogą przyprawić o dreszcze i niepokój. Są tak dokładne a czasem nawet prawdziwe i bardzo zbliżone do naszego współczesnego świata. Najbardziej niepokojącymi przepowiedniami są przepowiednie królowej Michaldy z Saby, zaliczano ją jako trzynastą sybillę. Niektóre z nich już teraz pasują do naszych współczesnych czasów. Niepokojące są również znaki, które opisuje królowa Saby, ponieważ ona opisuje je jako ostrzeżenia przed gniewem Boga.

 

Książka utrzymana jest w formie opisowej rozprawki. Wszystkie dane, informacje napisane są chronologicznie. Zawarte cytaty nie zawierają błędów, jak również są wiernie przetłumaczone. Od czasów greckich filozofów płynnie przenosimy się do Rzymu, Egiptu i Jerozolimy. To z tych państw odnaleziono najwięcej przypowieści i proroctw. Europa również miała swoich proroków, lecz Kościół niezbyt przychylnie na nich patrzył. Wieszczy uznawano za heretyków i palono na stosie. Kilku starożytnych wieszczy przepowiedziało I i II wojnę światową. Wszystkie przedstawione przepowiednia, zawierając również mnóstwo znaków i symboli, dlatego są tak niejasne i tajemnicze oraz mają różne interpretacje.

 

Treść jest jasna i konkretna. Autor nie rozpisuje się podczas przedstawiania faktów historycznych czy też dylematów na temat prawdziwości przepowiedni. Czytelnik prowadzony jest przez epoki starożytności. Częstą przepowiednią jest też ponowne nadejście Chrystusa, jak również Antychrysta. Zagłębiając się w treść, możemy zauważyć pewien wzór i powtarzalność przepowiedni. Niektóre proroctwa opisano jako ostrzeżenia i rady dla współczesnych ludzi pomimo tysięcy lat dzielącej nas przepaści. Większość proroctw jest ponura i przekazująca groźby dla naszego społeczeństwa. Wieszcze przewidują utratę wiary w Boga, chciwość, utratę ludzkości i cech człowieczych. Opisane znaki wprost mówią o nienawiści, zdradzie, konfliktach nie tylko zbrojnych. Przepowiednie również mówią o popędzie do władzy i pieniądza, który w naszych czasach jest coraz ważniejszy. Opisywane są również relacje między ludźmi. Proroctwa opisują utratę miłości, rozwody, brak empatii.

 

Książka jest dla tych, którzy chcą zagłębić się w przyszłość i poznać starożytne proroctwa. Niniejsza lektura jest też dla osób zastanawiających się nad ścieżką rozwoju naszej cywilizacji, świata, religii i wierzenia. Książka jest pełna tajemnic, niedomówień i sekretów, pomimo uchylenia rąbka przyszłości.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial