Okładka wydania

Bądź Holistyczne Ścieżki Zdrowia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Orina Krajewska
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 240
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 155x215 mm
 • ISBN: 9788328333338
 • Wydawca: Sensus
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  5,5/6

   


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Bądź Holistyczne Ścieżki Zdrowia | Autor: Orina Krajewska

Wybierz opinię:

Sonrisa

Ta książka zwróciła moją uwagę niemal od momentu, gdy pojawiła się w zapowiedziach wydawnictwa. Od dłuższego czasu interesuję się kwestiami związanymi z medycyną naturalną i holistycznym spojrzeniem na zdrowie człowieka, dlatego, wiedziałam, że gdy tylko będzie to możliwe, sięgnę po tę publikację. Zupełnie za to umknął mi fakt, że autorka jest córką Małgorzaty Braunek – znanej polskiej aktorki, którą podziwiam bardzo nie tylko za aktorski talent, ale także za filozofię życiową, jaką się kierowała, przede wszystkim zaś za to, że pokazała światu iż można pięknie i godnie odchodzić, zmagając się z chorobą nowotworową. Dopiero, kiedy książka do mnie dotarła zauważyłam, że to właśnie Orina Krajewska jest jej autorką. Ta sama, z która wywiad czytałam wcześniej w jednym z kolorowych magazynów. W tym wywiadzie autorka mówiła o konieczności propagowania wiedzy na temat leczenia holistycznego i o swoim zaangażowaniu w tego typu działania. Już wtedy bardzo przypadły mi do gustu słowa Krajewskiej. Nic więc dziwnego, że po lekturę sięgnęłam tym chętniej, choć nie mogę zaprzeczyć, że trochę mnie zaskoczyła.

 

Sięgając po tę pozycję myślałam, że będzie to kolejny typowy poradnik, jakich wiele na polskim rynku ostatnio. Myślałam, że znajdę tu konkretne instrukcje postępowania, odpowiedzi na pytania, co robić, żeby być zdrowym, by cieszyć się długowiecznością. Tymczasem książka jest zbiorem rozmów Oriny Krajewskiej z różnymi przedstawicielami szeroko rozumianego świata medycznego. Na jej kartach spotykamy nie tylko lekarzy, ale i specjalistów z zakresu zielarstwa, coachingu czy medytacji. Tak szeroka gama rozmówców sprawia, że zaczynamy zupełnie inaczej postrzegać kwestie medycyny i leczenia. Nie chodzi tu tylko o doraźną pomoc i szukanie rozwiązań na niektóre objawy, ale o zrozumienie siebie i samoakceptację, o pracę z własną duchowością, która ma wpływ na zdrowie fizyczne, wreszcie o pracę z emocjami i zaufanie zarówno do zdobyczy współczesnej medycyny i rozwiązań, które proponuje, jak i do tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie (na przykład w kwestii stosowania ziół w różnego rodzaju terapiach oraz profilaktyce zdrowotnej).

 

W każdej z przeprowadzonych rozmów Orina Krajewska stara się mocno wejść w głąb tematu, poznać wszelkie niuanse, rozwiać wątpliwości. I choć trzeba zdać sobie sprawę, że zagadnienia, które poruszane są w poszczególnych rozmowach to tematy bardzo rozległe, myślę, że czytelnik, który sięgnie po „Holistyczne ścieżki zdrowia” zostanie wyposażony w ogromną wiedzę, a na pewno zostanie zainspirowany do dalszego zgłębiania tych tematów, które wydadzą mu się szczególnie interesujące czy z różnych względów ważne.

 

Niewątpliwie dużym plusem tej książki jest także to, iż Orina Krajewska nie ocenia, nie pokazuje, które elementy owego holistycznego podejścia do zdrowia są ważniejsze, a które mniej istotne. Wszystkie zagadnienia są tutaj traktowane na równi, ale czytelnik dostaje też pewną swobodę zdecydowania, co bardziej go przekonuje. Misją Oriny Krajewskiej, o czym mówi w mediach, jest uświadomienie ludziom, że najbardziej skuteczna jest właśnie holistyczna, całościowa terapia i to ona przynosi najlepsze efekty. Jednak autorka nie narzuca swoich poglądów. Stara się realnie i obiektywnie przedstawić wybrane zagadnienia i pozwala czytelnikowi wyrobić sobie na tej podstawie własne zdanie.

 

Myślę, że książka „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź” jest publikacją ważną, taką, którą każdy powinien przeczytać. To książka, która pomaga otworzyć oczy na rzeczy, których do tej pory nie byliśmy świadomi, a przede wszystkim może pomóc cieszyć się naprawdę długim i zdrowym życiem.

Zdzisław Prygiel

Szczęśliwy los zrządził, że dostałem do przeczytania interesującą książkę Oriny Krajewskiej i napisania recenzji. Książki bardzo dobrze napisanej, z pogranicza psychologii i duchowości. Porusza temat niezwykle ważny dla człowieka, dla wszystkich ludzi, którym leży na sercu troska o zdrowie swoje czy swoich bliskich, pomoc ludziom w ciężkim czasie choroby czy odchodzenia. Zdrowie szeroko rozumiane czyli dbałość o stan fizyczny i psychiczny, leczenie dietą czyli odpowiednio zbilansowane odżywianie oraz szeroko rozumianą aktywność fizyczną. Specjaliści uważają, że nawet najprostsza aktywność fizyczna, krótki spacer, udział w grach rekreacyjnych mają niezwykle istotne znaczenie dla kondycji psychofizycznej chorego człowieka. Autorka w swojej książce próbuje znaleźć odpowiedzi na liczne pytania z zakresu medycyny konwencjonalnej, medycyny alternatywnej, psychologii, zielarstwa czy tradycyjnej medycyny chińskiej, (TCM), które zadaje zaproszonym rozmówcom, liderom wybranych specjalizacji medycznych i psychologicznych. Książka napisana w konwencji rozmowy, wywiadu sprawia wrażenie uczestniczenia   w tym wydarzeniu. Kolejno poruszane zagadnienia, ich szczegółowe objaśnienie dają poczucie, że czytelnik po przeczytaniu kolejnego rozdziału musi przemyśleć opisane zagadnienie i wyciągnąć osobiste wnioski. Trzeba sobie jasno powiedzieć, główne założenie  i motto tej książki jest w naszych realiach jeszcze w powijakach. Tytuł książki „Holistyczne ścieżki zdrowia” łączy wszystkich rozmówców w jedność, wszyscy zgadzają się z tą teorią.

 

Holistyczne podejście oznacza całościowe, na wielu płaszczyznach podejście do pacjenta, osoby chorej. Leczenie powinno się skupiać na pacjencie, jako całości, żywym organizmie a nie jak dotąd tylko nad chorym narządem traktowanym przez medycynę konwencjonalną, jako coś do naprawy niczym część wymienna w maszynie. Aby leczenie przyniosło spodziewany skutek i było ze wszech miar skuteczne pacjent powinien uzyskać pomoc od różnych specjalistów (onkologa, psychoonkologa, dietetyka, fizjoterapeuty, zielarza). Pomoc powinna również trafić do rodziny opiekującej się chorym. Porady dietetyka, fizjoterapeuty czy psychologa znacznie mogłyby poprawić komfort życia wszystkim, pacjentowi i osobom opiekującym się. W książce omawiane są różnice pomiędzy tradycyjną medycyną chińską, indyjską ajurwedą, medycyną zachodnią, konwencjonalną, komplementarną czy alternatywną. Autorka dobierając do rozmów wybitnych specjalistów reprezentujących różne dziedziny związane ze zdrowiem człowieka stworzyła szczególnie ważny i potrzebny poradnik mogący pomóc wielu ludziom w odnalezieniu ścieżki pomocy, w poszukiwaniu porady w rozwiązaniu problemów, z którymi się borykają i nie wiedzą gdzie jej szukać. Wszystkie rozdziały są bardzo interesujące, ciekawe i wnoszące nowe informacje, rozmówcy dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Wśród zaproszonych rozmówców są m.in.: genetyk prof. Jan Lubiński, psycholog Wojciech Eichelberger, prof. medycyny chińskiej Li Jie, Kornelia Westergaard, makrobiotyczka, biotechnolog, propagatorka zdrowego odżywiania oraz Franciszek Ruciński z wykształcenia prawnik, zielarz, propagator ziołolecznictwa. Bardzo ciekawie przedstawił swój punkt widzenia genetyk prof. Jan Lubiński. Zwrócił uwagę na podłoże genetyczne powstawania wielu chorób i podkreślił konieczność przeprowadzania badań genetycznych w celu wczesnego wykrywania chorób np. nowotworowych. Psycholog Wojciech Eichelberger bardzo dobitnie przedstawił różnice pomiędzy medycyną konwencjonalną a medycyną alternatywną. Podkreślił brak chęci współpracy medycyny konwencjonalnej z innymi gałęziami dostępnego i uznawanego leczenia, czyli medycyny alternatywnej. Z kolei prof. medycyny chińskiej Li Jie z wielkim spokojem opowiada o możliwej współpracy tradycyjnej medycyny chińskiej i z nadzieją czeka, że taki czas nadejdzie. Franciszek Ruciński, zielarz podkreślił znaczenie stosowania ziół w chorobach jak również w procesie zapobiegania i profilaktyki. Każdy z nas się urodził i każdy kiedyś zachoruje a potem umrze. Ważne jest abyśmy znali narzędzia, które pomogą nam przejść trudny okres choroby i odchodzenia bez zbędnego bólu, cierpienia czy utraty zdobytych wartości. Ta książka otwiera nam drogę, sami albo z pomocą specjalistów możemy wybierać, co dla nas jest odpowiednie. Autorka przeszła trudną drogę w osobistym doświadczeniu, jakim była choroba i odejście jej wspaniałej Mamy Małgorzaty Braunek, czego owocem jest ta potrzebna i udana książka.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial