Okładka wydania

Nowoczesna Medycyna Molekularna. Zdrowie Pochodzi Z Twojego Wnętrza

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Nowoczesna Medycyna Molekularna. Zdrowie Pochodzi Z Twojego Wnętrza | Autor: Ulrich Strunz

Wybierz opinię:

Literanka

Szlachetne zdrowie nasze jest najważniejsze – wiedzą wszyscy, którzy borykają się z problemami w tej kwestii, bo ci, którzy dysponują dobrą formą, przyjmują to jako oczywistość. Wydaje się jednak, że lepiej byłoby dbać o to, aby nawet dobrą kondycję zachować na jak najdłużej. Jesteśmy bombardowani wieloma teoriami dotyczącymi zasad zdrowego życia, diety, często sprzecznymi, zwykle krytykowanymi przez oponentów i trudno zorientować się w tym, co naprawdę może być dla nas korzystne. Jedni zalecają, by nie jeść mięsa, inni wręcz przeciwnie, to samo dotyczy węglowodanów, a do niedawna unikanie tłuszczów było celem każdej odchudzającej się osoby, co dziś traktowane jest jako szkodliwe podejście do diety. „Nowoczesna medycyna molekularna” opierając się na rzetelnych badaniach naukowych oraz bogatemu doświadczeniu autora, proponuje własny system nie tylko odżywiania, ale po prostu stylu życia, który pomoże zwalczyć wiele poważnych chorób, zyskać dobre samopoczucie i witalność.

 

Cała teoria i praktyka doktora Ulricha Strunza, autora książki opiera się na założeniu, że wszelkie choroby naszego ciała, ale tez i duszy, biorą się z niedoborów składników odżywczych, minerałów i witamin, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i zachodzących w nim procesów biochemicznych. Człowiek potrzebuje 47 cząstek odżywczych, które zapewnią mu dobre zdrowie i samopoczucie, jeśli będą w idealnej równowadze. Charakteryzuje przy tym procesy biochemiczne, które wykorzystują dostarczane składniki do uwalniania nas od wielu chorób, w tym cukrzycy, zespołu jelita drażliwego, depresji, a nawet raka.

 

Doktor Strunz przekonuje nas, że dobre zdrowie można zachować wtedy, gdy wprowadzi się do swojego życia trzy podstawowe elementy: ruch, odpowiednią dietę i medytację. Codzienna aktywność fizyczna reguluje przemianę materii i przyczynia się do zwiększonej produkcji hormonu wzrostu, pomaga dostarczać do wszystkich komórek ciała większej ilości tlenu, wzmacnia mięśnie (w tym serce) oraz kości. Zwiększa też wydajność układu odpornościowego, a więc gwarantuje nam tyle korzyści, że każdy z pewnością rozważy wprowadzenie tego elementu do swojego życia. Równie ważna jest dieta, przy czym autor jest zwolennikiem jedzenia low-carb, a nawet no-carb, czyli ograniczenia lub wręcz wykluczenia z diety węglowodanów. Przekonuje, ze budulcem naszego ciała są białka, a więc ich powinniśmy dostarczać naszym komórkom najwięcej. Prezentowania argumentacja jest naprawdę przekonywującą. Trzecim wreszcie elementem dobrego zdrowia jest medytacja, czyli dbanie o to, aby redukować skutki stresu, na jaki jesteśmy narażeni w czasach współczesnych – ciągły pośpiech, wyścig szczurów, nadmierne wymagania otoczenia prowadzą do ogromnego spustoszenia w naszym systemie nerwowym i powodują poważne problemy zdrowotne.

 

Na końcu wreszcie książki znajdziemy listę najważniejszych składników odżywczych i mineralnych, które mogą zapewnić nam dobre zdrowie wraz z charakterystyką ich działania na nasz organizm, czasem źródłach pozyskiwania, a czasem zalecanych dawkach potrzebnych dla zachowania równowagi biochemicznej.

 

Przeczytałam tę książkę z ogromnym zainteresowaniem. To oczywiste, że chcę zachować zdrowie jak najdłużej i mieć ciągle dużo energii na realizowanie planów i marzeń, dlatego przekonała mnie, abym wprowadziła w życie zasady doktora Strunza, zwłaszcza, że nie są jakieś szczególnie egzotyczne – ruch, dobra dieta i medytacja to zalecenia dość realistyczne i nie wywracają całego mojego systemu przekonań o zdrowym trybie życia. Inną kwestią jest to, ze naprawdę fascynujące jest to, jak zwykłe substancje chemiczne mogą działać w naszym organizmie, nie tylko na jego fizyczne funkcjonowanie, ale też na samopoczucie. Książkę czyta się łatwo i szybko, nie ma tam przesadnie medycznej terminologii ani niezrozumiałych pojęć – jest więc przystępna i otwierająca oczy. Uważam, że warto żyć zgodnie z jej zaleceniami, choćby po to, by ograniczyć negatywny wpływ zanieczyszczonego środowiska na nasze zdrowie. Każdy sposób na dodanie sobie witalności jest dobry, a ten prezentowany przez doktora Strunza wydaje się wiarygodny, opary na solidnych podstawach badań i doświadczenia.

TomG

Nowoczesna medycyna molekularna, jeden z niedawno wydanych poradników wydawnictwa Vital, opatrzono wiele mówiącym podtytułem: Zdrowie pochodzi z Twojego wnętrza. Autor tej książki, dr Ulrich Struntz, podchodzi do medycyny w dość nowatorski sposób, gdyż – krótko mówiąc – udowadnia, że zdrowie nigdy nie pochodzi z zewnątrz, że nie da go nam lekarz, wszelkiego rodzaju leki, żaden szpital czy też rehabilitacja. Twierdzi, że zdrowie pochodzi po prostu z wnętrza ludzkiego organizmu i jeśli spojrzeć na to w sposób zdroworozsądkowy, to rzeczywiście, trudno nie zgodzić się ze słowami dr Ulricha Strunza.

 

Z drugiej jednak strony nie należy, moim zdaniem, całkowicie wykluczać innych czynników wpływających na stan organizmu, bo przecież nie w każdym przypadku organizm radzi sobie sam. Dlatego radziłbym jeszcze przed lekturą Nowoczesnej medycyny molekularnej nabrać nieco dystansu do poniekąd wywrotowych hipotez i założeń autora.

 

Polski czytelnik zdążył się już przyzwyczaić do tego, że pozycje z oferty wydawnictwa Vital w większości przypadków są wydane bardzo przyzwoicie. Podobnie ma się sytuacja jeśli chodzi o Nowoczesną medycynę molekularną – książka ta została złożona w sposób bardzo przejrzysty, ułatwiający czytelnikowi szybkie odszukanie potrzebnych informacji, a odbiór jej treści nikomu raczej nie sporawi żadnych trudności. Natomiast co do zawartości merytorycznej, to opisany w Nowoczesnej medycynie molekularnej program – według słów autora – może całkowicie wyeliminować cukrzycę, uleczyć złamane kości w ciągu kilku zaledwie dni (?), usunąć syndrom wypalenia i zmniejszyć demencję, podobnie jak liczbę zbędnych kilogramów. Cóż, nawet biorąc pod uwagę podawane przez autora przykłady, wolałbym na własnej skórze nie przekonywać się o tym, czy dzięki właściwemu odżywianiu się zyskam niecodzienne zdolności regeneracyjne.

 

Bo właśnie o to chodzi w programie, o którym pisze w swojej książce dr Ulrich Struntz: o właściwe odżywianie. Dzięki świadomemu doborowi odpowiedniej diety człowiek może do pewnego stopnia kierować swoimi genami, a odpowiednia ilość ruchu oraz tzw. „techniki przeciwzmartwieniowe” mają prowadzić nie tylko do lepszego samopoczucia, ale i do pełniejszego zdrowia.

 

I znowu trudno nie zgodzić się z ogólnymi tezami dr Ulricha Strunza, bo przecież logicznym jest, że człowiekowi zdrowemu dobre samopoczucie dopisuje bardziej, niż choremu. Można więc wyciągnąć w tym miejscu całkiem poprawną konkluzję, iż nawet pomimo dość nietypowych przykładów podawanych w poradniku, program opisywany przez jego autora – nawet jeśli wydaje się mocno innowacyjny – w rzeczywistości opiera się na bardzo elementarnych, ale wcale nie mniej przez to słusznych, założeniach.

 

Nowoczesna medycyna molekularna jest poradnikiem przygotowanym – jak już nadmieniłem wcześniej – przyzwoicie i bardzo czytelnie. Autor podzielił swoją książkę na kilka tematycznych części, z których każda zawiera całkiem sporo rozdziałów i podrozdziałów. Miejscami ważniejsze według autora ustępy tekstu wydawca wydrukował na szarym tle, przez co zwracają uwagę czytelnika podczas lektury. Począwszy od tego, że zdrowie pochodzi z wnętrza człowieka, przeczytamy także o otyłości i cukrzycy, depresji, drażliwym jelicie i raku, komórkach i proteinach, a także wielu innych ważnych dla dr Ulricha Strunza zagadnieniach. Na koniec zaś otrzymaliśmy spisany w porządku alfabetycznym wykaz uzdrawiających atomów i cząsteczek, które to mają okazać się niezbędne dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ogólnie więc rzecz biorąc autor przygotował Nowoczesną medycynę molekularną kompetentnie, o ile mogę stwierdzić to zaledwie po lekturze jego książki, bez praktycznego stosowania się do opisywanych w niej porad i zagadnień. Treść na pewno jest zrozumiała i nie sprawiająca żadnych trudności w odbiorze, więc wystarczy tylko sięgnąć po książkę i samemu sprawdzić, co też dr Ulrich Struntz ma do powiedzenia na temat lepszego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Uleczkaa38

Współczesna medycyna to nie tylko leki nowej generacji, zaawansowane technologie i kolejne odkrycia na poli walki z chorobą... To także coraz szersze i głębsze spojrzenie na to, jak wielką rolę w walce o zdrowie odgrywa nasz sam wewnętrzny organizm, czyli medycynę molekularną. I to właśnie temu zagadnieniu została poświęcona niezwykle interesująca książka dr Ulricha Strunza pt. "Nowoczesna medycyna molekularna. Zdrowie pochodzi z Twojego wnętrza", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Zgodnie ze słowami powyższego wstępu, pozycja ta podejmuje sobą przedstawienie roli, znaczenia i możliwych do osiągnięcia rezultatów, na wskutek udziału nowoczesnej medycyny molekularnej. To intrygujące i niezbędne wprowadzenie w zakres tego tematu, jak i następnie konkretne porady i wskazówki względem specjalnie przygotowanego programu działania, który pomoże wyleczyć nam konkretne choroby i schorzenia - od migreny począwszy, poprzez kontuzje mięśniowe, a skończywszy na chorobach serca i cukrzycy. Te wszystkie i wiele więcej chorób możemy pokonać dzięki odpowiednim uzupełnianiu brakujących składników w naszym organizmie, które na stronach tego poradnika zostały opisany w bardzo szczegółowy i wyczerpujący sposób.

 

Książka ta została podzielona na kilka głównych części, które to wyjaśniają nam kolejno wagę medycyny molekularnej, wskazują na udowodnione naukowe potrzeby jej stosowania, jak i też chociażby uwidaczniają na przykładzie zwykłych badań kwi to, jak duże jest zapotrzebowanie w tym względzie, ale też i proste stosowanie tej terapii. Kolejne rozdziały podejmują sobą już konkretne przykłady schorzeń i chorób, którym to możemy zapobiegać za pomocą właściwej diety, wyeliminowania szkodliwych substancji, jak i przede wszystkim uzupełniania tych właściwych - m.in. za pomocą konkretnych witamin. To już najczystsza praktyka, z której to może korzystać każdy z nas. I wreszcie ostatnia część tej książki, czyli bogaty wykaz atomów i cząstek, których potrzebuje nasz organizm do tego, by być zdrowym, a które to możemy także i dostarczyć mu my sami wedle zawartych tu wskazówek...

 

Niniejsza pozycja stanowi sobą wyczerpujące i niezwykle bogate kompendium wiedzy na temat nowoczesnej medycyny molekularnej. Kompendium, oparte na badaniach, doświadczeniach autora, ale też i licznych przypadkach medycznych, które zostały opisane na stronach tego poradnika. To także wspaniały przewodnik po witaminach i innych ważnych substancjach, jakich potrzebuje nasz organizm, by być w pełni zdrowym. I chyba właśnie największe wrażenie wywiera na nas bogactwo tych informacji, które zawierają absolutnie wszystkie ważne dane, jakie powinniśmy poznać podczas spotkania z tą książką.

 

Duże słowa uznania należą się tu również pod kątem lekkości, przystępności i łatwości podania tej wiedzy, która została idealnie przełożona na codzienny język laików, tak byśmy bez trudu mogli odnaleźć się w tej lekturze, w której nie brak przecież wielu fachowych pojęć z zakresu medycyny, chemii i biotechnologii. To, jak i również efektowne wydanie tej pozycji - m.in. za sprawą przykuwającej wzrok okładki, przejrzystego układu treści, pomocnego wycieniowania najważniejszych fragmentów tekstu, jak i wreszcie bogactwa dodatków ikonograficznych, sprawia łącznie, że spotkanie z tym tytułem jest niezwykle ciekawe, intrygujące i przyjemne. I mam tu na myśli nie tylko praktyczną stronę tej lektury, ale też i bardzo ważne poszerzanie naszej wiedzy o zdrowiu, medycynie, naszym ciele i tym, jak wiele zależy w tym względzie tylko i wyłącznie od nas samych.

 

Dlatego też gorąco zachęcam wszystkich do sięgnięcia po poradnik "Nowoczesna medycyna molekularna. Zdrowie pochodzi z Twojego wnętrza", który to we mej ocenie, ma nam do zaoferowania naprawdę wiele.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto