Okładka wydania

Jama Ustna – Klucz Do Zdrowia. Unikalny Program Usuwający Stany Zapalne – Przyczynę Przewlekłych Chorób

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jama Ustna – Klucz Do Zdrowia. Unikalny Program Usuwający Stany Zapalne – Przyczynę Przewlekłych Chorób | Autor: Gerald P. CuratolaDiane Reverand

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Z pewnością jako naród możemy pochwalić się wieloma rzeczami - od historii, poprzez kulturę, a na gospodarczym sukcesie, skończywszy. Niestety do tego licznego grona nie możemy zaliczyć stanu uzębienia Polaków, który oscyluje gdzieś na szarym, europejskim końcu... Przyczyn  tego faktu jest wiele, od braku świadomości, po wysokie ceny usług dentystycznych. Być może jednak, choćby  w jakimś stopniu,  ten stan rzeczy pozwali zmienić premiera ciekawej książki pt. "Jama ustna. Klucz do zdrowia", która to ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Autorzy tej pozycji - dr Gerald P. Curatola i Diane Reverand, oferują nam tutaj spojrzenie na swój nowatorski program usuwania stanów zapalnych w jamie ustnej, czyli przyczynę najczęstszych problemów z naszymi zębami. Program ten obejmuje sobą takie elementy, jak odpowiednia dieta, planu suplementacji, zestawy ćwiczeń oraz techniki relaksacyjne, które pomogą wygrać nam ze stresem. Oprócz samych porad, wskazówek, czy tez rozpisanych na kilka tygodni smacznych przepisów kulinarnych, znajdziemy tu potężną dawkę wiedzy na temat tego, jak wiele znaczenie i wpływ na cały organizm ma stan naszej jamy ustnej, jak dbać o nią każdego dnia oraz jak wielką rolę w stanie naszego uzębienia, odgrywa codzienna porcja ruchu.

 

Niniejsza książka stanowi sobą bardzo ciekawe, intrygujące i kompletne spojrzenie na kwestię zdrowia jamy ustnej. Spojrzenie, oparte na nauce, doświadczeniu zawodowym autorów, jak i ich nowatorskiemu programowi, które obejmuje dietę i ćwiczenia fizyczne. Znajdziemy tu moc cennych porad, wskazówek, przepisów i przejrzystych informacji, które możemy przenieść na grunt naszej codzienności i wprowadzić do naszego życia. Dzięki tej lekturze rozumiemy jak ważny jest stan naszych zębów w kontekście całej masy chorób - od nowotworów, poprzez cukrzycę, a na kłopotach z sercem, skończywszy. Wreszcie zaznajomimy się z takimi drobiazgami - ale za to jakże istotnymi drobiazgami, jak chociażby poprawne szczotkowanie zębów, wybór odpowiedniej pasty i szczoteczki, czy też czas niezbędny dla skutecznego umycia zębów i dziąseł...

 

Całość została podzielona na trzy główne części, poświęcone kolejno roli i wpływowi zdrowia jamy ustnej na nasz organizm, sposobom i metodom poprawy naszego zdrowia w tym zakresie - m.in. przepisy, ćwiczenia i techniki relaksacyjne, jak i wreszcie głównemu punktowi tej lektury, czyli 28-dniowemu programowi opieki Curatoli, w którym ważną rolę odegra nowe nastawienie i inny sposób myślenia, wprowadzenie lepszych i zdrowszych zachowań, jak i też pokaźny zestaw świetnych przepisów, które nam w tym pomogą. Każda z tych części jest tu równie ważna, równie intrygująca i równie absorbująca naszą uwagę:)

 

Wielką zaletą tej publikacji jest to, iż podane w niej treści są dla nas ze wszech miar przystępne, zrozumiałe i bardzo łatwo przyswajalne. To prosty, choć fachowy język, który krok po kroku prowadzi nas przez zawarte tu morze wiedzy i informacji, z których to grzechem byłoby nie skorzystać. Dr Gerald P. Curatola przemawia tu do nas nie jako wielki autorytet w swej dziedzinie wiedzy, ale jako dobry znajomy, który dzieli się z nami swoją cenną wiedzą i doświadczeniem, tak by nasze życie było lepsze, zdrowsze i co tu dużo mówić - zdecydowanie dłuższe. To bardzo ważne w aspekcie literackiego poradnika, by jego odbiór był prosty i łatwy dla każdego, a w tym przypadku, tak właśnie jest!

 

Sama lektura niniejszej książki upływa nam w wielkim zaintrygowaniu, zainteresowaniu i zaciekawieniu tym, co robimy źle w zakresie naszego dbania o zdrowie kamy ustnej, jak i czerpaniu wiedzy o tym, jak owe błędy wyeliminować. Jest to zasługą nie tylko ciekawej treści, ale też i wielu efektownych dodatków, m.in., w postaci rysunków, tabel, wykresów itd., których znajdziemy tu bardzo wiele. To wszystko wspólnie sprawia, iż spotkanie z tym poradnikiem jest ciekawym, barwnym i zachęcającym do poświęceniu mu czasu do samego końca, co nie zawsze jest normą w przypadku lektury literatury poradnikowej. 

 

"Jama ustna. Klucz do zdrowia" to książka, która powinna zainteresować każdego z nas, gdyż wszakże prędzej czy później i nam przyjdzie zmagać się z problemami jamy ustnej. Dzięki tej lekturze być może fakt ten nastąpi o wiele później, a i te skutki będą mniej poważne. To ciekawa, podana w przystępny sposób i bardzo cenna porcja wiedzy, do której to poznania namawiam każdego, bez wyjątku. 

Pani M

Nie wiem jak wy, ale ja na biologii nie uczyłam się o tym, jak duży wpływ na cały organizm ma jama ustna. A uważam, że nauczyciele powinni zwracać na to uwagę. Mnie to do głowy pakowali rodzice i dentystka. Całkiem niedawno dość boleśnie przekonałam się o tym, jak boleśnie może dać o sobie znać chory ząb. Nikomu nie życzę takiego bólu węzłów chłonnych.

 

Często wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieleczone choroby jamy ustnej mogą mieć poważne konsekwencje. W miejscowości, z której pochodzę, zmarła młoda dziewczyna. Dlaczego? Ponieważ miała nieleczone zęby i to one doprowadziły do choroby serca. Zmarła nagle. Choroby dziąseł doprowadzają do poronień i wcześniejszych porodów, a nawet skutecznie uniemożliwiają zajście w ciążę. U panów zaś zaburzają erekcję. Czemu o tym wszystkim mówię? Na to wszystko zwraca uwagę w swojej książce dr Gerard P. Curatola, stomatolog z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem.

 

Tę książkę czytałam z dużym zainteresowaniem. Chciałam przekonać się, jakie rady autor ma dla osób, które zmagają się z chorobami jamy ustnej. Sama walczyłam z zapaleniem dziąseł po nieudolnym leczeniu poprzedniej dentystki i wiem, jakie to uciążliwe.

 

Autor posługuje się prostym językiem tak, aby wszyscy mogli go zrozumieć. Tłumaczy, jak ważne jest dbanie o jamę ustną. Znam ludzi, którzy dochodzą do wniosku, że nie muszą dbać o zęby, bo przecież ich nie widać. Nic bardziej mylnego. Owszem, nie widać ich, ale potrafią skutecznie uprzykrzyć człowiekowi życie, jeśli ten je zaniedba. A niestety w dzisiejszych czasach łatwo popsuć sobie zęby. Picie gazowanych napojów, jedzenie słodyczy, niedokładne mycie zębów – to wszystko w końcu da o sobie znać.

 

Gerard P. Curatola opisuje pokrótce choroby jamy ustnej. Mówi o tym, co je powoduje i jak można im zapobiegać. Zwraca także uwagę na odpowiedni dobór pasty do zębów. Nie zapomina przy tym o diecie. Ona również ma bardzo ważny wpływ na stan jamy ustnej. Jeśli ktoś żywi się wyłącznie mocno zmodyfikowaną żywnością, raczej nie będzie się cieszył zdrowymi zębami. Owoce i warzywa są bardzo istotne i nie można o nich zapominać. Także to, jaki rodzaj mięsa spożywamy, ma znaczenie. Znajdziecie tutaj plany diety. I nie musicie obawiać się tego, że będziecie chodzić głodni, bo aż takiej tragedii nie ma. Znajdują się tu także przepisy na potrawy, które możecie jeść, by zachować równowagę w jamie ustnej. Składniki do zdecydowanej większości z nich można dostać w Polsce, z częścią może być problem, ale i tak znajdziecie tu coś, co można ugotować.

 

Niektórych pewnie zdziwi to, że w publikacji są również opisy ćwiczeń, które powinno się wykonywać. Jak się okazuje, ruch również ma wpływ na stan jamy ustnej. Jak to możliwe? O tym już musicie przekonać się sami.

 

Polecam tę publikację wszystkim, nie tylko dentystom czy ich asystentkom. Trzeba w końcu zacząć coraz głośniej mówić o tym, że jeśli nie zadbamy o swoje zęby, to nie mamy szans na długie i zdrowe życie. Jedno wiąże się z drugim. Należy o tym pamiętać. Jeśli chcecie zadbać właściwie o swoje dziąsła i zęby – odsyłam was do tej książki. Nie będziecie raczej rozczarowani po lekturze i zmienicie pewne zwyczaje.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial