Okładka wydania

Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika Tom 2 Od Ziarna Do Miecza

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika Tom 2 Od Ziarna Do Miecza | Autor: Cube Kid

Wybierz opinię:

Sonrisa

Minecraft to gra, która choć wcale nie jest nowością, wciąż zdobywa setki, tysiące zwolenników na całym świecie. W sieci internetowej znaleźć można mnóstwo filmów umieszczanych przez graczy, w których pokazują oni nowe rozwiązania, jakie udało im się zastosować, budowle, które udało im się stworzyć czy przygody, które spotykają ich bohaterów. Filmy te stanowią inspiracje dla innych graczy, także tych najmłodszych, których co roku przybywa. Bo fenomen Minecrafta jest ogromny. Gra fascynuje zarówno dorosłych, którzy mogą w niej rozwijać swoje pomysły na coraz to nowe urządzenia, jak i dzieci, które w grze budują swoje własne światy, odkrywają zupełnie nowe krainy, a przy tym mogą rozwijać swoją wyobraźnię. I choć gra niewątpliwie bardzo wciąga, co może powodować, że dzieciaki spędzają przed ekranem komputera dużo więcej czasu, niż powinny, musimy zauważyć, że daje także okazję do szlifowania swoich umiejętności komputerowych i rozwijania wyobraźni.

 

Nie da się też nie zauważyć, że Minecraft stał się swego rodzaju fenomenem kultury popularnej. To już nie tylko gra komputerowa, ale także motyw pojawiający się na wielu różnych gadżetach: dziecięcej pościeli, ubraniach. Powstała nawet specjalnie dedykowana seria klocków Lego, co świadczy tylko o tym, iż Minecraft jest bardzo popularny. Również w księgarniach można znaleźć liczne publikacje nawiązujące do tej słynnej gry. Publikacje te są dwojakiego rodzaju. Z jednej strony znajdziemy bowiem poradniki dla graczy, z których ci mogą dowiedzieć się, w jaki sposób wykonać kolejne konstrukcje lub jak używać materiałów, które zdobywa podczas gry jej bohater. Z drugiej strony pojawia się na rynku wydawniczym coraz więcej książek fabularnych, których akcja dzieje się w uniwersum Minecrafta. Niektóre mają charakter oficjalny i sygnowane są przez twórców gry. Drugie, tak jak ma to miejsce w przypadku „Pamiętnika 8-bitowego wojownika” to historie nieoficjalne, które jednak także cieszą się, zwłaszcza wśród najmłodszych odbiorców, dużym zainteresowaniem.

 

Książka „Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Od ziarna do miecza” to druga część cyklu. Mamy tu więc do czynienia ze znanymi już z poprzedniej części bohaterami, a wydarzenia przedstawione w książce stanowią kontynuację tych, które poznać można było w poprzedniej części. Warto więc te historie czytać po kolei. Sama treść książki niezbyt przypadła mi do gustu. Zombiaki, Upiory i mnóstwo innych dziwnych stworów to kompletnie nie mój klimat. Za to mojemu dziecku, wielbicielowi gry Minecraft, podobało się bardzo i z wypiekami na twarzy poznawał i komentował kolejne przygody bohaterów. Jeszcze większy entuzjazm wzbudziły kolorowe ilustracje, które dostarczały inspiracji do tego, jakie rozwiązania zastosować w grze. No cóż… siedmiolatek chyba dużo lepiej ode mnie zrozumiał świat przedstawiony w lekturze.

 

Mam też pewne obiekcje w stosunku do wydania książki. Rozumiem, że szata graficzna ma przywoływać na myśl tytułowy pamiętnik, jednak zastosowanie nietypowej czcionki i beżowego tła sprawia, że oczy dziecka szybciej się męczą, a ci młodzi czytelnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę z czytaniem, mogą mieć problem z samodzielnym poznaniem lektury.

 

Podsumowując muszę powiedzieć, że nie jest to pozycja, która spełnia moje, jako rodzica, oczekiwania, jakie stawiam wobec książek dla dzieci. Z drugiej strony wiem też, że idealnie trafia ona w gust młodych czytelników, a to z kolei sprawia, że łatwiej jest ich zmotywować do oderwania się od ekranu komputera i sięgnięcia właśnie po książkę. Dlatego też mój stosunek do tej lektury jest bardzo ambiwalentny i moim zdaniem chyba każdy rodzic musi sam zdecydować, czy taką lekturę podsunie swojemu dziecku.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial