Okładka wydania

Biblia W Krzyżówce

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Biblia W Krzyżówce | Autor: Anna Kalbarczyk

Wybierz opinię:

Pani M

„Książka Biblia w krzyżówce jest adresowana do osób, które posiadają już pewną wiedzę biblijną. Poprzez zabawy intelektualne w niej zawarte w innowacyjny sposób ułatwia rozszerzanie wiedzy o Biblii. Do tej pory nie było na rynku wydawniczym takiej pozycji książkowej. Zawiera ona 48 krzyżówek oraz zagadki i rebusy”. W taki sposób publikację przedstawia nam wydawca. A jakie są moje wrażenia po zetknięciu się z nią?

 

Będę szczera – niczego się po tej książce nie spodziewałam. Nigdy nie miałam do czynienia z krzyżówkami religijnymi. Nawet na lekcjach religii w szkole takowych nie rozwiązywałam, a w każdym razie nic takiego nie kojarzę. Nie wiedziałam, co będzie mnie w tym przypadku czekało, ale postanowiłam się przekonać, na jakim poziomie jest moja biblijna wiedza i muszę się przyznać, że chyba jest z nią kiepsko.
Przez początkowe krzyżówki przeszłam w miarę łagodnie. Nie były zbyt proste, ale też nie uważam, żeby były wyjątkowo skomplikowane. Taki umiarkowany poziom. Dla osób, które miały w szkole religię i regularnie chodzą do kościoła, to powinna być raczej bułka z masłem, chociaż niektóre pytania mogą zastrzelić. Mnie pokonały filistyńskie twierdze. Reszta pytań była bezproblemowa. Gorzej było potem. Od około 15 strony, zaczęłam mieć ogromne problemy i zaangażowałam do pomocy, nieco bezowocnej, ale w kupie myśli się lepiej, kilka osób. Co prawda z tyłu są odpowiedzi, ale chciałam mieć frajdę, że sama doszłam do rozwiązania. Oczywiście mój zapał szybko się wypalił i posiłkowałam się w chwilach kryzysu rozwiązaniami.

 

Zabierając się za tę publikację, trzeba mieć rozległą wiedzę na temat religii. Pojawiają się tutaj pytania dotyczące nie tylko naszej wiary, ale również i o innych bogów. Tu miałam spory problem, bo większości imion nie kojarzyłam i nawet nie umiałabym ich znaleźć w Biblii, nawet nie jestem pewna, czy się w niej pojawiają, ale nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, więc musicie mi wybaczyć pewne braki w wiedzy.
Raczej odradzałabym sięganie po tę publikację osobom, które nie są dobrze zaznajomione z Biblią, bo im dalej w krzyżówki, tym jest trudniej. Trzeba być naprawdę oczytanym, żeby odpowiedzieć na niektóre pytania. Ja właśnie miałam taki problem i momentami byłam bardzo sfrustrowana, że nie wiem, co mam wpisać do krzyżówki. Nieco łatwiej było z rebusami, chociaż niektóre z nich też mogą dość mocno dać w kość.

 

Jak już wspomniałam, na końcu publikacji znajdują się gotowe odpowiedzi, które w niektórych sytuacjach były dla mnie wybawieniem, bo wymyślałam niestworzone rzeczy, byleby tylko odnaleźć hasło. Nie należę do osób, które idą w krzyżówkach na łatwiznę, ale uwierzcie mi, przy niektórych hasłach po prostu musiałam to zrobić, bo nigdy bym na to nie wpadła. Przykład? Proszę bardzo – niewolnica Sary, matka Izmaela. Sarę kojarzę, ale o to, kim był Izmael, to się mnie nie pytajcie. Imienia jego matki też nie znałam.

 

Uważam, że to może być dobra propozycja dla księży i katechetów. Jestem ciekawa, czy gdyby mieli oni sprawdzić swoją wiedzę, to czy odpowiedzieliby na wszystkie pytania. I nie ma tu z mojej strony złośliwości, po prostu mnie to ciekawi. Ja niestety nie mam wśród znajomych takich osób, więc nie mam się jak o tym przekonać.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial