Okładka wydania

Drzewo Wspomnień

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Drzewo Wspomnień | Autor: Magdalena Lewandowska

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

WŁADZA... - czasami wiąże się z bogactwem, popularnością, szczęściem i pięknem w każdym aspekcie życia człowieka..., ale często również i z ogromną odpowiedzialnością, piętrzącymi się problemami i wyborami, które nigdy nie będą proste... O takiej władzy opowiada wielce fascynująca powieść fantasy Małgorzaty i Magdaleny Lewandowskich pt. "Drzewo wspomnień", która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Genius Creations.

 

Fabuła książki przenosi nas sobą do fantastycznego Królestwa Daboru. Królestwa, znajdującego się na skraju wielkiej przepaści, tak za sprawą braku przywództwa, jak i też nieustającego i wciąż rosnącego zagrożenia ze strony Cesarstwa Hemaru. Ostatnim krzykiem rozpaczy wydaje się powierzenie władzy Saji - 12-letniej dziewczynie, ostatniej potomkini poprzedniej Witii (czyli władczyni kraju). I tak oto ta młoda dziewczynka musi wziąć na siebie nie tylko ciężar rządzenia państwem, ale także i powstrzymania wielkiego zagrożenia ze strony sprzymierzonych z Cesarstwem piratów, którzy przygotowuje się do inwazji na Dabor...

 

Niniejsze dzieło stanowi sobą niezwykle intrygującą, klimatyczną i emocjonującą opowieść o magii, walce i wielkiej przygodzie, jaka to staje się tu naszym udziałem. Przygodzie, wypełnionej efektowną akcją, przednim humorem i niezwykłą wyprawą do fantastycznego świata słowiańskiej mitologii. I tak oto poznamy tu całą gamę nietuzinkowych postaci, damy się ponieść misternej i bardzo inteligentnej intrydze oraz zachwycimy się wyjątkowym charakterem tego dawnego, baśniowego, ale także i na pewien sposób bardzo realistycznego świata... Nade wszystko jednak uświadczymy tu poruszającej i mądrej narracji o dorastaniu i poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, które to wcale nie musi okazać się tym, o czym marzymy..

 

Pod względem fabularnym książka ta prezentuje się bardzo efektownie, witając nas najpierw dramatycznym początkiem, następnie wprowadzeniem w realia tej literackiej rzeczywistości, by wreszcie zaoferować nam sobą piękną relację o losach głównej bohaterki i kraju, nad którym objęła rządy. To polityka, wojna, magia, pradawne słowiańskie wierzenia, ale także i wielkie emocje z przyjaźnią i miłością na czele. Nie zabrakło tu motywu podróży, elektryzujących scen walki o życie, jak i wreszcie całej gamy przygód najrozmaitszej postaci. Dzieje się dużo, często z wielkim bagażem zaskoczenia, jak i też podziałem na wiele pobocznych wątków, które dopełniają głównego nurtu opowieści. Całość wieńczy zaś finał, będący intrygującą zapowiedzią ciągu dalszego.

 

Intrygujące charakterystyki głównych i pobocznych postaci, dbałość o najdrobniejsze szczegóły oraz inteligentny układ zdarzeń, jak i też piękne, sugestywne, niezwykle malownicze opisy natury i codzienności życia w Daborze - wszystkie te elementy stoją tu na bardzo wysokim poziomie, decydując tym samym tym o tym, iż lektura tej książki jest przyjemną, ciekawą, wciągającą coraz to bardziej ze strony na strony, jak i też nieustannie nas zaskakującą. Mówiąc kolokwialnie - cała ta opowieść ma "ręce i nogi", które każą nam się w nią zaangażować, polubić ten świat i tych bohaterów, czy też chociażby uwierzyć w tę historię, co nawet w literackiej fantastyce, ma duże znaczenie. Oczywiście, zawsze można by coś polepszyć - chociażby w zakresie skrócenia nieco nazbyt rozległych opisów przemyśleń i odczuć bohaterów..., ale tak naprawdę to są jedynie drobiazgi, nie mające wpływu na całościowy, pozytywny odbiór tej książki.

 

Przygoda, walka, polityka, magia, humor i emocje - to ważne aspekty tej opowieści, ale najistotniejszym wydaje się tu piękna narracja o koniecznym i przyspieszonym dojrzewaniu głównej bohaterki, która z dnia na dzień musiała przestać być dzieckiem, a stać się mądrą, rozsądną i skuteczną władczynią. Myślę, że ten aspekt przypadnie do gustów zwłaszcza nastoletnim czytelnikom, czyli de facto rówieśnikom Saji, którzy nie tylko szybciej polubią tę postać, łatwiej się z nią zidentyfikują, ale też i wyniosą z tej historii ważną lekcję życia. Lekcję mówiącą o tym, iż tak upragniona dorosłość nie zawsze jest spełnieniem marzeń, i że warto czynić wszystko, by móc jak najdłużej cieszyć się dzieciństwem...

 

"Drzewo wspomnień" to ciekawa, barwna, intrygująca i wyróżniająca się z szeregu innych powieść spod znaku literackiej fantastyki, która to z pewnością zainteresuje wszystkich młodych miłośników tego gatunku. Zaintryguje, przyniesie moc przyjemności i zagwarantuje świetną czytelniczą zabawę, która na szczęście nie skończy się jedynie na tej lekturze, gdyż ciąg dalszy tej opowieści, z pewnością wkrótce powstanie. Polecam - to piękna wyprawa do świata słowiańskiej magii, której nie powinniśmy sobie odmawiać:)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto