Kukułeczka Kuka

Autor: Alicja Sztandera

Okładka wydania

Kukułeczka Kuka


Dodatkowe informacje

 • Autor: Alicja Sztandera
 • Gatunek: Logopedia
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 12
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 148x210 mm
 • ISBN: 9788381192330
 • Wydawca: Psychoskok
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Konin
 • Ocena:

  2/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Literanka

Dzieci są najważniejsze. Dla ich dobra jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Dbamy o te nasze pociechy w każdy możliwy sposób, troszczymy się o prawidłowy rozwój fizyczny i emocjonalny. Zdobywanie informacji o tym, jak to robić, stało się obecnie niezwykle łatwe, dostęp do wiedzy jest niemal nieograniczony. Czasami można się łatwo pogubić w natłoku sprzecznych komunikatów – dawać dzieciom mleko, czy jednak nie potrzebują nabiału, powinni pić z kubeczków, czy jednak lepiej przez słomkę, a smoczek to zbędny atrybut niemowlęctwa, czy potrzebny codziennie? Jako rodzice mamy wiele decyzji do podjęcia, staramy się zawsze mieć na względzie to, co dobre dla dziecka.

 

Dzieci rosną, rozwijają się w zastraszającym tempie. Ani się obejrzymy, a podwajają swoja wagę urodzeniową, a potem wzrost. W pewnym momencie, jak wiadomo, zaczynają też mówić. Akurat sama jestem na tym etapie, mam dwulatków, którzy, no właśnie, powinni już co nieco potrafić w tej kwestii, natomiast ich umiejętności nie są dostateczne. Dlatego szukam pomocy nie tylko w ogólnodostępnych źródłach informacji, ale również u specjalistów oraz w literaturze. Interesuję się pomocami logopedycznymi, zbieram propozycje ćwiczeń pomagających w rozwoju mowy. Zachęcanie maluchów do ich wykonywania to osobna kwestia, u mnie póki co dość z tym ciężko. Wszystko musi się odbywać na zasadzie zabawy, inaczej nie ma żadnych szans na współpracę.

 

Wiele dzieci lubi książki. Czytanie dzieciom oraz oglądanie obrazków i opowiadanie o nich to bardzo ważny czynnik rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Wiele książek można wykorzystywać do kształtowania charakteru dziecka oraz poszerzania jego wiedzy o świecie. Szczególnie bajki mają taką moc – uwrażliwiają na innych ludzi, stanowią wzorzec określonych zachowania, pomagają rozumieć rzeczywistość. Szczególną grupą bajek są historyjki logopedyczne. Są to krótkie opowiadania, w których dziejące się wydarzenia można zobrazować ruchami języka, warg przy użyciu całego aparatu mowy. Wykonywane w ten sposób ćwiczenia pomagają usprawnić narządy artykulacyjne i wywołują prawidłowe wymawianie głosek. Takie jest założenie.

 

„Kukułeczka kuka” Alicji Sztandery to właśnie taka bajka logopedyczna. Autorka jest doświadczonym logopedą i postanowiła podzielić się swoimi sposobami pracy z dziećmi mającymi problemy z artykulacją, pisząc ten krótki utwór. To cieniutka, dwunastostronicowa książeczka, w której przedstawiono w formie komiksu historię zegarowej kukułki, która pewnego razu postanowiła nie kukać, ale wydawać dźwięki karetki albo posprzątać. Do każdego z tych działań zaproponowane są ćwiczenia, konkretne ruchy językiem, ustami, jakieś dźwięki, które zobrazują wydarzenia w bajce. Trzeba więc wysuwać i wsuwać język, oblizywać górną i dolną wargę, naśladować auta specjalne „eo eo”.

 

Jeśli chodzi o moją opinię, no cóż, jestem rozczarowana. Książeczka może i została stworzona zgodnie ze sztuką i jest wyraźne nastawiona na osiąganie celów logopedycznych, jednak uważam, że nie zdobędzie zainteresowania dzieci (co zresztą wypróbowałam na moich bliźniakach). Przedstawiona historyjka jest boleśnie naciągana i podporządkowana ćwiczeniom. Nie jestem też zachwycona grafiką, która jest, w moim odbiorze, ponura, ze względu na ciemne barwy. W książeczce pojawiła się też próba zaangażowania dziecka w bajkę poprzez stworzenie mu możliwości kolorowania niektórych obrazków. Poza tym wydano ja na cienkim, zwykłym papierze, co tez uważam za błąd, bo ze względu na treść, przeznaczona jest dla jednak małych dzieci, które niekoniecznie są świadome konieczności ostrożnego traktowania publikacji. Podsumowując, widziałam mnóstwo innych, lepszych pozycji wydawniczych, które są atrakcyjniejsze dla dzieci, a w ten sam sposób pomogą w rozwoju mowy naszych dzieci.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Komentarze  

0 # Wydawnictwo Psychosk 2018-11-06 09:00
Dziękujemy i pozdrawiamy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!