Okładka wydania

Irena Sendlerowa Magiczny Koralik

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Irena Sendlerowa Magiczny Koralik | Autor: Beata Ostrowicka

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Ukazująca się nakładem Wydawnictwa RM literackie seria "Polscy superbohaterowie", ma na celu przybliżanie młodym czytelnikom sylwetek wielkich, bohaterskich i godnych zapamiętania postaci z polskiej historii. Przybliżanie nie za pomocą podręcznikowych i encyklopedycznych faktów, lecz wypełnionej przygodą, humorem i pięknymi emocjami opowieści o bajkowym charakterze, która nie tylko łatwiej dotrze do świadomości młodego odbiorcy, ale też zaintryguje go sobą bez reszty. I tak też dzieje się w przypadku lektury najnowszej odsłony tego cyklu, czyli książki pt. "Irena Sendlerowa. Magiczny koralik", o której to słów kilka opowiem w poniższej recenzji. 

 

Główną bohaterką tej opowieści jest dziewczynka o imieniu Majka. To właśnie jej przyjdzie w udziale stworzenie szkolnego projektu, przedstawiającego historię, losy i osobę Ireny Sendlerowej - kobiety, która podczas II wojna światowej uratowała przed śmiercią ok. 2,5 tyś. żydowskich dzieci. Majka, wraz z parą niezbyt lubianych kolegów z klasy - Wiktorią i Ignacym, odkrywa i poznaje życie polskiej bohaterki, a przy okazji wynosi niezwykle cenną lekcją o tym, co jest w życiu naprawdę ważne... A w międzyczasie, pojawia się tu także szansa na piękną i wyjątkową przyjaźń...:)

 

Beata Ostrowicka - autorka tej niezwykłej książki, zaprasza nas jej stronami do świata pięknych emocji, wzruszeń i wyjątkowej lekcji historii, która z pewnością zaintryguje każdego dziecięcego czytelnika. Lekcji o życiu Ireny Sendlerowej, która wobec grążącego jej śmiertelnego niebezpieczeństwa, wykazała się wielką odwagą i poświęceniem dla dobra innych. A ponieważ ów lekcja przybiera tu postać współczesnej, wypełnionej ciepłymi emocjami i świetnym humorem opowieści dla dzieci i młodzieży, lektura tej pozycji musi być siłą rzeczy porywającą! Całości pozytywnego odbioru tej książki, dopełnia także piękna szata ilustracyjna, autorstwa Elżbiety Moyski!

 

Lektura tej opowieści gwarantuje nam sobą wspaniałą czytelniczą zabawę, moc rozrywki, pokaźną porcję pięknych emocji, jak i też wzruszenia płynące z faktu odkrywania, a w pewnym sensie także i poznawania Ireny Sendlerowej. To wszystko jest zasługą intrygującego scenariusza wydarzeń, wspaniałych dziecięcych bohaterów, z którymi czytelnicy mogą w pełni się identyfikować, jak i też niezwykłego klimatu tej książki, w którym to znajdziemy rodzinne ciepło, moc rodzącej się przyjaźni, czy też choćby wielkie serce tytułowej bohaterki, która w tych jakże trudnych czasach, potrafiła postąpić tak, jak było trzeba... To również potężna dawka wielkiej przygody, jaka staje się udziałem bohaterów książki, a tym samym także i nas - czytelników!

 

Wielkim atutem tej pozycji jest to, iż w bardzo inteligentny, rozsądny i przekonujący sposób "odpomnikowuje" ona postać Ireny Sendlerowej, ukazując tę wyjątkową kobietę jako zwyczajne dziecko, pełną marzeń nastolatkę, wreszcie jako mądrą, pełną serca i współczucia dla innych kobietę. Tym samym też każdy młody czytelnik może odnaleźć w tej bohaterce człowieka z krwi i kości, który kiedyś był dokładnie takim samym dzieckiem i młodzieńcem, jak oni. I to w mej ocenie jest wielkim sukcesem i siłą tej niniejszej, wspaniałej lektury...

 

Nie sposób nie poświęcić tu słów kilka także i wspaniałym ilustracjom, jakie zdobią strony tej książki. To piękne, bajkowe, pociągnięte płynną kreską i wypełnione barwnymi kolorami ilustracje, dopełniające w idealny sposób treści tej historii. Ich charakter idealnie wpisuje się w anturaż tej opowieści, oferując nam z jednej strony przyjemność dla oka, z drugiej także i wiele szczegółów oraz niepowtarzalne emocje, jakie rodzą się tu podczas pracy przy szkolnym projekcie naszych młodych bohaterów, którzy w tak wyjątkowy sposób poznają postać Pani Ireny Sendlerowej...

 

Niniejsze dzieło Beaty Ostrowickiej, to wspaniała, mądrą, niezwykle ważna, a przy tym nie tracąca nic ze swej bajkowo-przygodowej formy propozycja dla młodego czytelnika! Propozycja, która w piękny sposób przybliża i przypomina postać jednej z największych bohaterek w polskiej historii - Ireny Sendlerowej! Z tym większą przyjemnością polecam sięgnięcie po książkę "Irena Sendlerowa. Magiczny koralik" każdemu miłośnikowi literatury, niezależnie od wieku, w jakim się znajduje. Ps. - to także łakomy literacki kąsek dla miłośników kotów... , o czym przekonają się oni już sami z lektury tej pozycji:)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial