Okładka wydania

Odprowadzam Ciszę

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Alicja Masłowska Burnos
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 298
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x200 mm
 • ISBN: 9788379006632
 • Wydawca: Psychoskok
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Konin
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Odprowadzam Ciszę | Autor: Alicja Masłowska Burnos

Wybierz opinię:

ET1978

Witam ponownie, to ja Maja, zaprosiłam Was do mojej „ciszy”, abyście zobaczyli, jaką byłam osobą i jak potoczyły się moje losy, doprowadzając do tego, że mój świat legł w gruzach. Teraz wyciągam do Was dłoń i proszę abyście chwycili ją i razem odprowadzili ze mną ciszę.

 

Życie po wykryciu afery uknutej perfekcyjnie przez korporacje, w której pracowałam uległo zmianie. Długo nie mogłam pozbierać się po stracie, jakiej doznałam i długo nie mogłam pogodzić się z tym, że wykorzystano moje oddanie i pracowitość, którą teraz jestem w stanie nazwać po imieniu „pracoholizmem”, aby dokonać oszustwa na ogromną skalę.

 

Jednakże moje problemy nie skończyły się wraz z poprzednim tomem książki, wręcz przeciwnie zaczęły się piętrzyć, osaczać mnie i nie tylko mnie. Okazało się, że moje zeznania składane w prokuraturze nie są traktowane poważnie, ponieważ gro osób z korporacji przedstawia inne realia panujące w pracy. Po czasie odkryłam, że moja historia nie była odosobniona, ponieważ w korporacji oddanie i zachowanie milczenia pozyskiwano molestowaniem, gwałtami i szantażem. Wiele osób, które mogłyby wnieść coś do sprawy zastraszono, osaczono i stawiano za przykład Maję, jako osobę, która chciała wiedzieć za wiele.

 

Moja dociekliwość prawdy odbiła się również rykoszetem na moim szlachetnym Adamie, człowieku uczciwym, niezachłannym, prowadzącym swój biznes z pasją. Teraz jednak okazało się, że zarówno jego firma i interesy stoją pod znakiem zapytania, gdyż również wobec Adama uknuto intrygę, która ma doprowadzić do zrujnowania go. Związek, na którym pojawiła się skaza, dodatkowo został wystawiony na próbę, ponieważ załamanemu Adamowi podsunięto dawną miłość Katarzynę, która miała wykorzystać słabość mężczyzny nieradzącego sobie z problemami zawodowymi i doprowadzić do rozpadu naszego związku.

 

Ponad to dotarło do mnie, że cena, jaką zapłaciłam za odkrycie prawdy nie jest satysfakcjonująca dla moich oprawców i zdecydowanie znaczenie ma dla nich tylko moja głowa, toteż postanowiono mnie zabić. Jak przeżyłam próbę odebrania mi życia i dlaczego perfekcyjnie sfałszowano moją dokumentację medyczną? Czy Adam zdruzgotany swoimi problemami zawodowymi znajdzie pocieszenie w ramionach kobiety z przeszłości? Czy dla naszego związku, wystawionego na próbę i kruchego jak szkło, uda się zbudować coś trwałego, od nowa, w nowej trudnej i osaczonej rzeczywistości?

 

Z pewnością zaciekawi was, że znalazłam nowy pomysł na siebie, dlatego, że trafiłam na wspaniałych pracowników, którzy stali się moimi przyjaciółmi, ale również na ich losach Lenkiewicz położył swoją okrutną rękę.

 

Może nie jestem specjalistką od udzielania dobrych rad, ale dzięki lekturze mojej historii zobaczycie jak można przewartościować swoje życie, pokonać traumę i odnaleźć wewnętrzny spokój. Lecz czy spokój ten okaże się trwały czy ulotny jak bańka mydlna?

 

Ta część książki nabrała zdecydowanie charakteru dobrego thriller. Chwalona jest ona za lepszy styl, umiejętność bawienia się słowami przez autorkę, czego nie było w pierwszym tomie mojej historii. Zaskakujące zwroty akcji i napięcie budowane przez autorkę od pierwszej do ostatniej strony powoduje, że ta część książki jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Intryga skonstruowana jest w sposób przemyślany, wątki przeplatane są ze sobą w sposób zaskakujący, tak, że czytelnik nie może oderwać się od książki pragnąc jak najszybciej dowiedzieć się, co wydarzy się na kolejnych jej stronach. Jak widać pisanie Alicji Masłowskiej Burnos zdecydowanie służy i rozwija jej styl, oraz umiejętności wejścia w dialog z czytelnikiem.

 

Bardzo jestem ciekawa jak ułożą się moje losy w trzeciej książce, która z pewnością zaskoczy nas niezwykłymi zwrotami akcji i dobrym stylem. Jeśli chcecie mi towarzyszyć, to odprowadźcie ze mną ciszę i zobaczcie, co będzie dalej.

Maja

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial