Okładka wydania

Antyki Poradnik Kolekcjonera

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 5 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Antyki Poradnik Kolekcjonera | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Sylfana

Wydawnictwo Arkady pokusiło się o skomponowanie pięknego, bogatego albumu na temat szeroko pojętych antyków. Antyki. Poradnik kolekcjonera to podstawowe kompendium wiedzy każdego wielbiciela „staroci”, który chce zgłębić wiedzę na ich temat, poznać różnego rodzaju szkoły i nurty w sztuce meblarskiej i dekoracyjnej. Dzięki dosyć licznym opisom, możemy poznać historię sztuki i jej określone kierunki, wyszukać informacje na temat konkretnych mebli oraz innych przedmiotów, aby móc poznać ich wartość oraz pochodzenie. Wydanie to jest niezwykle obszerne treściowo i ilustracyjnie, myślę, że wszystkie najważniejsze tematy zostały w nim zawarte, i nawet jeśli będziemy szukać bardziej szczegółowych informacji w innych dziełach, to konkretne „tomiszcze” może nas odpowiednio naprowadzić, dzięki czemu dalsze szukanie będzie ułatwione.

 

Album ten jest bez wątpienia wydaniem okazałym, śmiało może być dla znawców tematyki podarunkiem. Ilustracje znajdujące się w środku są barwne, duże, szczegółowe, ich bogactwo oraz ilość poraża. Ja, jako zupełny laik w tym temacie, wkraczający dopiero w świat antyków i staroci, mogę śmiało powiedzieć, że zachłysnęłam się właściwie każdą stroną tego wydania. Traktuje je właściwie jako formę zbioru ciekawostek o świecie architektonicznym i wnętrzarskim, jest to dla mnie niebywała podróż w nieznane, które powoli się przede mną odkrywa.

 

Co właściwie możemy znaleźć w tym pięknym albumie? Jest on podzielony na rozdziały, które segregują nam opisywane rzeczy. Osobno mamy ceramikę, której pojęcie jest wytłumaczone na samym początku rozdziału – później autorzy wyliczają poszczególne style i prowadzą regionalizację poszczególnych dekorów. Oprócz warstwy obrazowej, mamy dosyć mocno rozbudowaną formę treściową, która zwraca uwagę na określone szczegóły, detale, kolorystykę. Dzięki temu wszystkiemu nie będzie nam później się ciężko dowiedzieć, jakiego rodzaju ceramikę, porcelanę, czy szkło mamy w domu, czy też chcemy nabyć drogą kupna. Osobnym, bardzo rozbudowanym rozdziałem jest opis mebli. Oczywiście, nie ma co się oszukiwać, osoby komponujące tą partię tekstu z pewnością nie mogły pozwolić sobie na przytoczenie wszystkich nurtów występujących w sztuce, jednak te najważniejsze zostały zapisane i scharakteryzowane. Dla początkującego kolekcjonera, lub też zwykłego zainteresowanego, zawarte w tym rozdziale informacje otworzą drogę do zagłębiania wiedzy.

 

Bardzo ważnym dodatkiem, w właściwie wstępem do całej palety opisów antyków jest swoista przedmowa, która mówi o tym, że kolekcjonowanie tego typu przedmiotów to kwestia bardzo indywidualna i otwarta – kolekcjonerem może być właściwie każdy, bez względu na interesujący nas czas powstania antyków. Autorzy oczywiście pokusili się o przytoczenie definicji słowa antyk, twierdząc, że zawsze jest to przedmiot, który ma więcej niż 50 lat. W mniemaniu niektórych badaczy tematu jest to 100, a nawet 200 lat – dlatego też to słowo ma bardzo ruchomą definicję i nie należy przywiązywać się do skostniałych tłumaczeń i definicji.

 

Całościowo album wygląda imponująco i bez wątpienia posiada rolę dekoratorską; będzie to wyjątkowy prezent dla zainteresowanych tematem. Spełnia jednak też rolę czysto użytkową i informacyjną, nie będzie bez wątpienia jedynie ładnym bibelotem zbierającym kurza na półce. Zawiera wiele przydatnych informacji, może być kompletnym źródłem wiedzy, albo tylko fragmentaryczną ciekawostką. Autorzy zadbali o każdy detal tego wydania, nie można im odmówić skąpstwa kolorystycznego. Opracowanie graficzne jest wybitne, a towarzyszący mu tekst wcale od niego w żaden sposób nie odbiega. Warto zajrzeć do tej pozycji, jeśli choć trochę interesuje was tematyka mebli i antyków. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial