Okładka wydania

Punkt Zwrotny

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Tiffany Snow
 • Tytuł Oryginału: Turning Point
 • Seria: Kathleen Turner
 • Gatunek: Powieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Katarzyna Rosłan
 • Liczba Stron: 396
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 141x206 mm
 • ISBN: 9788321349244
 • Wydawca: Arkady
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Punkt Zwrotny | Autor: Tiffany Snow

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Trzeci tom znów wciąga nas w świat przestępstw, morderstw i walki o sprawiedliwość. Główna bohaterka stara się, zaufać swojemu mężczyźnie, jednocześnie pragnąc, aby to on jej zaufał. W jej miłość i ofiarowane serce. Jednak między nimi a szczęściem stoi trzeci z bohaterów. Kat ze wszystkich swoich sił odrzuca jego awanse, nie chcąc zniszczyć braterskiej miłości.

 

Akcja rozpoczyna się niewinnie od ćwiczeń szpiegujących na detektywa. Jak to bywa między dwojgiem ludzi, którzy ze sobą zaczynają pracować i współpracować budzi się więź przyjaźni, która może zmienić się w coś więcej. Główny bohater jest postawiony w sytuacji bez wyjścia. Musi bronić gwałciciela, inaczej straci swoją ukochaną. Prowadzi to do wielu nieporozumień między nimi a w szczególności bolesnych sekretów i niedomówień. A gdy on proponuje, małżeństwo w dość niekonwencjonalny sposób, lecz nie może przyjąć do wiadomości, aby ja kontrolował. Główna bohaterka wplątuje się w niebezpieczną grę z handlarzami ludźmi w tym przypadku kobiet wysyłanych za granicę. Rozpoczyna się walka o życie nie tylko jej, ale też bliskich osób. Kat zaczyna walkę, aby odszukać kobietę, którą poszukuje jeden z partnerów kancelarii. Blane nie chce się na to zgodzić, pragnie ją chronić przed niebezpieczeństwami. Niestety nie udaje mu się to i Kat wpada w ręce gwałciciela.

 

Główna bohaterka jest silną kobietą z talentem do wpadania w kłopoty. Pragnie czystej miłości, domu i rodziny. Kocha Blane'a, lecz nie może wyjść za kogoś, kto jej nie ufa i nie potrafi zaufać. Kat stara się udowodnić ukochanemu, że może jej zaufać oraz pragnie, aby w końcu ludzie zaczęli ją traktować poważnie. Zostając detektywem, ma szansę się wykazać i spełnić niektóre ze swoich marzeń. Ma niezwykłe poczucie humoru oraz talent do wpadania w kłopoty, z których najczęściej wyciąga ją główny bohater, ewentualnie jego brat. Kat również że jest silną i niezależną kobietą radzącą sobie w najtrudniejszych momentach życia. Pomimo utraty rodziców, kredytu na głowie, rachunków, pracuje, żyje i pragnie w końcu spełnić swoje marzenia.

 

Blane jest stanowczym mężczyzną, który kocha Kat, lecz nie potrafi tego pokazać. Jako prawnik nauczył się ukrywać swoje uczucia i emocje. Pragnie chronić ukochaną i nie może znieść myśli o tym, aby coś jej się stało. Przez to powstaje między nimi mur tajemnic i sekretów, które prowadzą do nieporozumień, bolesnych słów i niebezpiecznych sytuacji. Blane jest gotowy oddać za nią życie, lecz nie potrafi jej zaufać. Dodatkowo boi się, że to się nie dzieje naprawdę, a jego brat chce mu odebrać ukochaną.

 

Kade ma w sobie mnóstwo tajemnic i skrytości ducha. Poprzez swój cynizm i sarkazm stara się stłamsić uczucia, które obudziły się w nim, odkąd poznał Kat. Obudziła się w nim miłość do kobiety. Nawet nie sądził, aby mógł kogoś pokochać, po tym, przez co przeszedł i przeżył, zanim Blane go odnalazł. Uważa, że nie zasługuje na przyjaźń, miłość nie tylko braterską. Walczy ze sobą, lecz nie może oprzeć się Kat. Jedyne co mu pozostaje to wyjazd w nieznane, aby nie wiedzieć ukochanej w rękach własnego brata.

 

Fabuła książki od samego początku jest szybka i zaskakująca. Gdy się myśli, że w końcu akcja się uspokaja i wyjaśnia, autorka dodaje kolejny i zaskakujący wątek. Wszystkie sytuacje są bardzo realnie opisane. Czytelnik wprost czuje na skórze nóż złoczyńcy, zimny pistolety czy gorącą kulę w sercu. Czytając wydarzenia z życia głównej bohaterki, czuje się jej rozterki, smutek, żal oraz miłość do Blane'a. Czytelnik nie stoi z boku, wręcz przeciwnie. Wciągany jest w sam środek akcji. Opisy są tak skonstruowane, że nie możemy przeskoczyć z jednego rozdziału na drugi. Musimy czytać kartka po kartce, inaczej zgubimy to, co najważniejsze w tej książki i nie odpowiemy na pytanie, które nurtuje czytelnika od początku serii. Styl autorki nie zmienił się, dalej bezceremonialnie wrzuca nas w świat prawników. Historia ludzi, sytuacji, akcji jest prawdziwa, przez co mamy jeszcze silniejszy wgląd w rzeczywistość, którą stworzyła.

 

Niniejsza książka jest dla osób, które chcą się oderwać od zwykłych romansów. Mogą ją również czytać mężczyźni, bo i dla nich znajdzie się krew, wódka i bijatyka. Aby zrozumieć świat Kat i Blane'a trzeba przeczytać wszystkie tomy tej serii, inaczej zgubimy magię tego świata i historii.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial