Okładka wydania

Rytuał Gejszy Japoński Sekret Promiennej Cery

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Victoria Tsai
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Olga Kwiecień
 • Liczba Stron: 128
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x208 mm
 • ISBN: 9788328345850
 • Wydawca: Septem
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Rytuał Gejszy Japoński Sekret Promiennej Cery | Autor: Victoria Tsai

Wybierz opinię:

Joasiaaa

Świadomość kobiet w sferze pielęgnacji urody w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę, w konsekwencji zaś skupia się ponownie na naturalnych źródłach natury. Współczesna kosmetyka coraz chętniej zresztą korzysta ze sprawdzonych receptur naszych babć, odchodząc od uczulających i niebezpiecznych dla organizmu substancji. Reakcja firm kosmetycznych to odpowiedź na stopniowo zmieniającą się postawę konsumentów wobec nowych trendów. Współczesna kobieta, żyjąc coraz szybciej i intensywniej, przynajmniej w sferze pielęgnacji urody pragnie na moment się zatrzymać, pochylić nad własnym ciałem, oddać cotygodniowemu rytuałowi piękna. Japońska sztuka pielęgnacji urody nieprzypadkowo podbiła serca kobiet w Europie, bowiem kojarzona jest ona z nieprzebranymi źródłami natury oraz z nieskazitelnym, niezwykle dostojnym wizerunkiem gejszy.

 

Kto, jak nie świadome własnego piękna gejsze, stanowić mogą idealny wzór do naśladowania dla współczesnych kobiet? Gejsze bowiem słyną z pięknej i świetlistej cery, niezależnie od tego, czy mają lat osiemnaście czy pięćdziesiąt. Autorka książki – Victoria Tsai, założycielka firmy Tatcha, marki urodowej opierającej swoje kosmetyki na najlepszych japońskich tradycjach pielęgnacyjnych, dorastając w Stanach Zjednoczonych, troszczyła się o swoją skórę zgodnie z zachodnimi zaleceniami – wszelkie problemy skórne pokonywała w sposób typowy dla większości z nas – atakując ją agresywnymi specyfikami. Dopiero pobyt w Chinach i Japonii uświadomił ją, jak duży błąd popełniała. Spotkanie z prawdziwą gejszą stanowiło niejako punkt zwrotny w życiu kobiety, dostarczyło bowiem niezwykle cennej wiedzy dotyczącej japońskiego rytuału piękna.

 

W swojej książce Victoria Tsai przekazuje m.in.: kluczowe zasady japońskiej sztuki pielęgnacji urody, kroki tzw. rytuału gejszy, porady i niezbędne wskazówki do stworzenia własnego spersonalizowanego rytuału piękna, czy w końcu i inne życiowe porady gejszy. Autorka już na wstępie zwraca uwagę na fundamentalnie odmienne podejście w sposobie postrzegania piękna przez Japonki w odniesieniu do zachowań ich europejskich koleżanek. Gejsze bowiem koncentrują się na tym, by w każdym wieku móc pochwalić się możliwie najpiękniejszą skórą, Europejki zaś pozwalają wstrzykiwać sobie w skórę różnorodne agresywne specyfiki, by finalnie wyglądać jak dwudziestolatka. Ta nieustanna, często ślepa pogoń za młodością, oddala je od świadomej i przede wszystkim zdrowej troski o własne ciało.
Japonki w codziennej pielęgnacji poprzestają na kilku naturalnych składnikach, znanych od stuleci, które pozwalają cieszyć im się zdrową i promienną skórą. Autorka obala również znany mit, jakoby azjatyckie rytuały troski o skórę były intensywne i czasochłonne. Wręcz przeciwnie, klasyczne rytuały piękna są krótkie i niewymagające wysiłku, jednocześnie jednak pozwalając na przemianę skóry i ducha. Składają się na niego cztery fundamentalne kroki: oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie i odżywianie, a wszystko to połączone z delikatnym, acz bardzo istotnym masażem skóry.

 

Ta niezwykła, ujmująca w swej prostocie książka stanowić może dla wielu prawdziwy urodowy poradnik. Atrakcyjna, mądra treść, choć przekazana w dość mocno skondensowanej dawce, idealnie współgra z pięknym i starannym wydaniem książki. Twarda oprawa i urokliwe ilustracje sprawiają, iż „Rytuał gejszy” zaspokoi także te bardziej estetyczne potrzeby odbiorcy. Książka, jako że w głównej mierze traktuje o pięknie, to i równie ładnie musi prezentować się na półce czytelnika. Gwarantuję więc, że i ten obowiązek spełnia bez zastrzeżeń, dumnie stojąc na regale obok innych tytułów.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial