Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Faustynka Opowieści Patriotyczne

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 10 votes
Akcja: 100% - 6 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 11 votes
Styl: 100% - 11 votes
Klimat: 100% - 5 votes
Okładka: 100% - 5 votes
Polecam: 100% - 9 votes

Polecam:


Podziel się!

Faustynka Opowieści Patriotyczne | Autor: Wioletta Piasecka

Wybierz opinię:

Księżycova

Odkąd sięgam pamięcią ojczyzna miała dla mnie bardzo ważne znaczenie. Już jako mała dziewczynka w głębi serca czułam, że jestem patriotką. Nawet w dzisiejszych czasach, kiedy jestem już dorosłą kobietą i matką, a sytuacja w kraju nie do końca jest dla nas zadowalająca, noszę Polskę w swym sercu i wiem, że to właśnie tutaj jest mój dom. Jako że kilka miesięcy temu zostałam matką postanowiłam zaopatrzyć swoją domową biblioteczkę w zbiory, które pomogą mojej córce poznać definicję patriotyzmu i być może wzbudzić miłość do Polski tak, jak było w moim przypadku. Podążając tym tropem natrafiłam na książeczkę pod tytułem: "Faustynka". Egzemplarz recenzencki trafił w moje ręce dzięki uprzejmości serwisu Sztukater.

 

Książka wydana została w dwa tysiące osiemnastym roku w solidnej sztywnej okładce formatu A4. Wydawcą dzieła jest jak dotąd nieznane mi wydawnictwo Niko, którego jak się okazało siedziba znajduje się tuż obok miejscowości, w której obecnie mieszkam. Okładka zachowana została w przyjemnej dla oka jasno różowej barwie. Przedstawia ona twarz małej dziewczynki - tytułowej Faustynki. Posiada ona długie blond włosy, na których spoczywa lekki wianek z kwiatami i liśćmi. Lektura liczy zaledwie osiemdziesiąt stron. "Faustynka" należy do opowieści patriotycznych, w ramach których wydano także książkę pod tytułem: "Ignaś".

 

Autorem dzieła jest Polka Wioletta Piasecka. Piasecka jest autorką książek dla dzieci, wielu biografii, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. Ponadto pisarka jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Od lat spotyka się z czytelnikami na spotkaniach autorskich i warsztatach literackich zarówno w całej Polsce jak i poza granicami ojczystego kraju. Spotkania te cieszą się ogromną popularnością.

 

"Faustynka" to wzruszająca i przede wszystkim autentyczna opowieść, którą powinien znać każdy Polak. Przedstawia ona losy dziewczynki, która w dużej mierze przyczyniła się do odbudowania niepodległej Polski. Historia ta jest niezwykle wartościowa i ciekawa. Napisana została dużą czcionką w bardzo prosty i łatwo przyswajalny język idealny dla najmłodszych czytelników. Uważam, iż książka powinna znaleźć się na liście lektur szkolnych. Każdy młody obywatel powinien poznać tę jakże fascynującą historię. Dzieło Piaseckiej porusza najważniejsze wartości życiowe takie jak szacunek, pasja, oraz nadzieja. Tytułowa dziewczynka mieszkając na Syberii, codziennie marzyła o Polsce słuchając opowieści o ojczyźnie, które opowiadał je jej ojciec. Faustyna Morzycka pragnęła móc kiedyś wrócić do ojczyzny i nauczać tam dzieci języka polskiego nie zważając na zakazy i związane z tym niebezpieczeństwa. Losy ambitnej i odważnej bohaterki chwytają za serce i uczą. Jak sugeruje sam opis książki - będzie ona idealną lekturą na setną rocznicę odzyskania niepodległości.

 

Autorką uroczego projektu okładki oraz zawartych w lekturze ilustracji jest Katarzyna Fus. Zawarte w książce ilustracje pobudzają wyobraźnię, pomagają kreować postacie, idealnie uzupełniają i wkomponowują się w treści Piaseckiej. Ponadto dzieła Fus są bardzo imponujące. Jakość, kolory i styl ich wykonania jest na najwyższym poziomie.

 

Przyznaję "Faustynce" w pełni zasłużoną ocenę prasową w wysokości 6 w skali od 1 do 6. Polecam lekturę wszystkim dzieciom bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania. Dzieło Wioletty Piaseckiej jest absolutnym must have'em, każdej dziecięcej biblioteczki. Z przyjemnością sięgnę po drugie dzieło tej serii opowiadającą o losach Ignacego Jana Paderewskiego. Z niecierpliwością oczekuję również na kolejne książki autorki.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial