Okładka wydania

Emi I Tajny Klub Superdziewczyn Tom 8 List W Butelce

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Emi I Tajny Klub Superdziewczyn Tom 8 List W Butelce | Autor: Agnieszka Mielech

Wybierz opinię:

Morrigan

Świadomość ekologiczna to w dzisiejszych czasach niezwykle istotna sprawa - warto kształtować ją w dziecku już od najmłodszych lat. Powszechnie wiadomo, że najłatwiej uczyć się przez zabawę, a pod tym ostatnim pojęciem można rozumieć na przykład czas spędzony z dobrą książką. A jaka książka idealnie nadaje się do tego, by przybliżyć młodym czytelniczkom i czytelnikom temat ochrony środowiska? Jeszcze tydzień temu nie potrafiłabym odpowiedzieć na to pytanie, ale dziś wiem, że to "List w butelce" - ósma część cyklu "Emi i Klub Superdziewczyn", autorstwa Agnieszki Mielech.

 

Czy śmieci muszą lądować na wysypisku? Członkinie Tajnego Klubu biorą udział w ekowarsztatach, na których przekonują się, że wiele odpadów można kreatywnie wykorzystać - do zrobienia ozdób choinkowych, zabawek, a nawet instrumentów.

 

Kilka dni później pani Laura - mama Flory, jednej z należących do Klubu dziewczynek - niespodziewanie wpada na pomysł, by wraz z rodziną jak najszybciej wyprowadzić się z pełnego smogu miasta i zamieszkać nad morzem. Idea sama w sobie nie najgorsza, ale Flora ma co do niej oczywiste obiekcje. Przenosząc się na wybrzeże, musiałaby przecież opuścić swoich wspaniałych przyjaciół!
Decyzja pani Laury niestety wydaje się nieodwołalna, więc Emi, Aniela, Faustyna i Franek - pod opieką rodziców - wyruszają nad Bałtyk, by wraz z państwem Zwiędły i Florą szukać dla nich nowego domu. To jednak nie wszystko, bo na haniebnie zaśmieconej plaży Tajny Klub podejmie się kolejnej bardzo ważnej misji.

 

Dlaczego warto jeść orkisz? Co to jest fitoremediacja? Jak fachowo nazywa się tworzenie różnych przedmiotów ze starych kartonów, butelek po wodzie i tym podobnych? Nowa część serii o przygodach Emi i jej paczki w przystępny sposób wyjaśnia między innymi te właśnie kwestie. Pokazuje, jak łączyć przyjemne z pożytecznym, jak dbanie o środowisko przemienić w świetną zabawę. Ekologiczne życie nie musi być przecież ani nudne, ani skomplikowane, a zdrowa żywność - pozbawiona smaku.

 

Świetnie, że na rynku pojawiają się publikacje, które uwrażliwiają dzieci (a przy okazji pewnie i dorosłych) na tak ważne kwestie jak zanieczyszczenie naszej planety, z którym każde z nas może skutecznie walczyć. Nie wymaga to ani wielkich nakładów pieniężnych, ani specjalnego wysiłku - wystarczy trochę czasu i dobrych chęci. Wolelibyśmy nie utonąć w śmieciach i nie oddychać zatrutym powietrzem - to oczywiste. Trzeba działać, ale od czego zacząć? Emi i jej przyjaciele z radością podsuną małym czytelniczkom i czytelnikom kilka znakomitych pomysłów.

 

"Optymistyczna" - to słowo, które idealnie oddaje klimat tej niezbyt długiej powieści. Opisana tu historia jest jedną z tych, które inspirują i wprawiają w świetny nastrój. Emi to bystra, przebojowa, energiczna dziewczynka, a i pozostałym członkom Tajnego Klubu trudno odmówić któregokolwiek z tych przymiotów, więc relację z ich przygód czyta się z uśmiechem na twarzy. Skoro mamy tu walor edukacyjny, ciekawą fabułę i sympatycznych, godnych naśladowania bohaterów, czego więcej moglibyśmy oczekiwać?

 

"List w butelce" to doskonały przykład książki dla dzieci, którą można polecać bez wahania, co też niniejszym czynię. Zresztą wszyscy rodzice, którzy szukają dla swoich pociech wartościowej literatury, powinni zwrócić uwagę nie tylko na tę pozycję, ale na cały cykl o przygodach Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn (oraz jednego Superchłopaka - zaznaczmy to wyraźnie, żeby nie drażnić Franka!), bo to seria naprawdę przyjaznych dzieciom, ładnie zilustrowanych, a do tego pouczających, powieści, w które warto wyposażyć domową biblioteczkę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial