Okładka wydania

Kurs Rysowania Bohaterów Kreskówek

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Christopher Hart
 • Tytuł Oryginału: Modern Cartooning
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Agnieszka Chodkowska Gyurics
 • Liczba Stron: 160
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 206x265 mm
 • ISBN: 9788377739143
 • Wydawca: RM
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kurs Rysowania Bohaterów Kreskówek | Autor: Christopher Hart

Wybierz opinię:

Koralina

Poradniki i leksykony zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ludzie chcą tworzyć coś swojego, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. Każdy ma w sobie cząstkę odkrywcy, wynalazcy, pioniera. Rysunki, szkice, malowidła, wszelkiego rodzaju przejawy twórcze doskonale nadają się do tego aby zostać zapamiętanym na dłużej niż okres własnego życia.

 

"Kurs rysowania bohaterów kreskówek" to kolejna książka o tym, jak stworzyć ciekawe postacie odpowiadające współczesnej popkulturze. Rysunki przedstawione w książce bardzo kojarzą się z bohaterami oglądanymi na kanale Cartoon Network. Oznacza to bardzo wyraźne kontury, proste linie, brak światłocieni oraz mało detali. Christopher Hart to twórca wielu poradników związanych z rysowaniem. Nie tylko postaci kreskówkowych, ale również zwierząt, czy mangi. Jest uznawany za jednego z nauczycieli tej sztuki. Nie dziwi więc, że kolejne dzieło traktujące o rysowaniu bohaterów kreskówek sprzedało się w milionowym nakładzie. Dzięki niemu wielu młodych twórców odkryło w sobie predyspozycje do tego gatunku sztuki. Od bardzo wielu lat można zanotować wielkie zainteresowanie komiksem. Nie tylko za sprawą wschodniej mangi, ale również zachodnim twórcom takim jak Marvel, czy DC. Dzięki temu rozwija się również przemysł kreskówkowy. Autorzy prześcigają się w pomysłach jak zjednać sobie widza. O podium zainteresowania zawsze toczy bój fabuła oraz właśnie kreska, jaką animacja została stworzona. W naszych rodzinnych stronach sprawdzała się kiedyś bardzo prosta kreska i fabuła (Reksio, Bolek i Lolek), dlatego nie dziwi fakt, że takie rozwiązanie jest nadal najlepsze. Zmieniają się czasy i technologia, ale dziecięce i młodzieżowe zainteresowanie pozostaje w tym samym kręgu. "Kurs rysowania bohaterów kreskówek" nie może być książką stawiającą przed czytającym wyzwania nie do pokonania. Książka Christophera Harta pokazuje w łatwy i przyjemny sposób jak stworzyć bardzo ciekawe postacie. Autor zwraca również uwagę, co jest ważne i jakie elementy powinna zawierać nasza praca – proporcje, układ ciała, cechy charakterystyczne. Wszystko to podane w bardzo prostej, przejrzystej i czytelnej formie, która przypadnie do gustu nie tylko młodszym ale i starszym.

 

"Kurs rysowania bohaterów kreskówek" to kompendium wiedzy na temat tego, co jak i gdzie można zrobić. W prosty sposób możemy nauczyć się, jak kreować własne postacie i na co zwracać uwagę. Jest to nauka od podstaw. Czytelnik nie jest jednak ogłupiany wieloma zbędnymi pojęciami. Autor stawia na praktykę i konkrety. Sprawia to, że chęć rysowania wzrasta z każdą przejrzaną stroną.

 

Doskonała rozrywka dla całej rodziny. Dzięki tej książce możemy pomóc swoim dzieciom odkryć świat tworzenia, wymyślania i kreowania. Rodzice też mogą spróbować swoich sił, ponieważ informacje zawarte w książce są tak sprawnie wyłożone, że nawet dorosły człowiek okryje w kreskówkach coś ciekawego i niebanalnego. Dzięki "Kursowi rysowania bohaterów kreskówek" możemy zagłębić się w świecie, który nie dla wszystkich był dostępny i zrozumiały. Osobom nie czułym na wdzięki bajek ta książka jest niezbędna aby zrozumieć, co ciekawego ukryte jest w tych tworach dla dzieci.

 

"Kurs rysowania bohaterów kreskówek" polecam wszystkim, którzy lubią, nie koniecznie potrafią, ale chcą rysować. Jest to ciekawe spojrzenie na tę formę sztuki. Ta książka pozwala samemu odkryć to, co w kreskówkach jest najważniejsze – czyli dobrą zabawę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial