Okładka wydania

Gwiazda Północy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: D.B. John
 • Tytuł Oryginału: Star of the North
 • Gatunek: Thriller
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Tomasz Bieroń
 • Liczba Stron: 490
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x205 mm
 • ISBN: 9788381163668
 • Wydawca: Zysk I S ka
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Gwiazda Północy | Autor: D.B. John

Wybierz opinię:

Pani M

„Zdrajca, szpieg i przestępca Troje obcych ludzi poświęca wszystko, aby stawić opór reżimowi Korei Północnej. W tym świetnie przemyślanym thrillerze autor ujawnia nieznane sekrety kraju, do którego wstęp ma niewielu – a jeszcze mniej może się z niego wydostać. W 1988 roku nastolatka o koreańsko-amerykańskim pochodzeniu zostaje porwana z plaży w Korei Południowej przez służby Korei Północnej.

 

Dwadzieścia dwa lata później jej siostra bliźniaczka wciąż szuka zaginionej i staje się obiektem zainteresowania CIA. Wkrótce odnajduje dowody, że porwana może nadal żyć w Korei Północnej i wyrusza do samego centrum okrutnego reżimu” – te słowa sprawiły, że zainteresowałam się tą publikacją i postanowiłam się z nią zapoznać. Nie miałam w stosunku do niej żadnych oczekiwań i muszę powiedzieć, że jestem nią oczarowana.

 

Nie zwracałam większej uwagi na rekomendacje, ale nie jestem w stanie nie zgodzić się ze słowami Lee Childa, który powiedział, że to była finezyjna, trzymająca w napięciu i ważna książka. Popieram go rękami i nogami.

 

To nie była łatwa lektura, ale bardzo dobra. Świat przedstawiony w tej powieści przeraża. Tym bardziej, że scenariusz do niej napisało samo życie. W 2002 roku Kim Dzong Ill oficjalnie przeprosił premiera Japonii za porwanie obywateli jego kraju. Zostali oni uprowadzeni z plaży i przeciągnięci na północnokoreańską ideologię, a następnie wyszkoleni na szpiegów. Ile osób zaginęło nieoficjalnie? Tego nie wiadomo. Przyznaję, że nie słyszałam wcześniej o tych wydarzeniach, byłam małą dziewczynką, kiedy się to działo, nie pamiętam, czy to było nagłośnione. Dopiero teraz przeczytałam artykuły na ten temat. Do tego uzupełniłam swoją wiedzę tą książką.

 

Thrillery pochłaniam w zastraszającym tempie i choć uważam, że niewiele jest w stanie mnie zaskoczyć, ta powieść rozłożyła mnie na łopatki. Czytając ją, siedziałam napięta jak struna i w głowie nie mieściło mi się to, że podobna historia mogła się wydarzyć. Wyobraźcie sobie taką sytuację – macie 18 lat i siostrę-bliźniaczkę, która wyjeżdża na wakacje z chłopakiem i ślad po nich zanika. Mija 22 lata, a wy nadal wierzycie w to, że ona żyje, w końcu nie ma ciała, i robicie wszystko, by ją odnaleźć. Za wszelką cenę.

 

W tej powieści poznajemy hermetyczny, nieznany nam świat, w którym życie przypomina piekło na ziemi. Ludzie głodują, są zdominowani przez reżim i nie mają prawa do własnego zdania. Żyją w nędzy, ale mają wielbić swojego dyktatora. Jednak nie wszyscy godzą się na taki stan rzeczy. Ale o tym musicie już przekonać się sami.

 

Nie czytałam wielu książek o Korei Północnej i wciąż niewiele wiem o tym państwie. Pewnie do końca życia to będzie dla mnie egzotyczne i przerażające miejsce. Autorowi udało się wciągnąć mnie w opowieść o tym, co się tam dzieje. Zżyłam się z bohaterami, kibicowałam im i trudno było mi się z nimi rozstać.

 

Jeśli się nie mylę, jest to literacki debiut autora. I jestem pod ogromnym wrażeniem. Tutaj wszystko gra. Wierzyłam w to, co przeżywają bohaterowie, czułam napięcie i niepokój w trakcie czytania. Właśnie na takie książki czekam. Podkreślę to jeszcze raz – to nie była łatwa historia, ale nie żałuję, że się z nią zapoznałam. Warto było. Gorąco polecam tę powieść i z niecierpliwością czekam na kolejne książki tego autora, ponieważ ma ogromny potencjał.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial