Okładka wydania

Niemożliwi Detektywi Trefny Nauczyciel

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Niemożliwi Detektywi Trefny Nauczyciel | Autor: Patrycja ZarawskaTomasz Minkiewicz

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Któż z nas będąc dzieckiem, nie marzył o wcieleniu się w postać najprawdziwszego detektywa... Detektywa, któremu dane będzie przeżywać mód barwnych przygód, walczyć w imieniu dobra ze złem, jak i też wykazywać się całą mocą swoich talentów, których to inni mogliby nam tylko pozazdrościć... Na szczęście oto dziś dzieci nie muszą pozostawać już tylko w sferze w marzeń w owej kwestii, gdyż mogą zasiąść do lektury wspaniałej powieści dla młodego czytelnika pt. "Trefny nauczyciel", która to pozwoli poczuć się im, jak najprawdziwsi, dziecięcy detektywi...:)

 

Fabuła opowieści Patrycji Zarawskiej, oferuje nam sobą spotkanie z trojgiem wyjątkowych dzieci, którzy wobec pewnych zaistniałych okoliczności, muszą wcielić się w rolę inteligentnych, przebiegłych i niezwykle bacznych detektywów! A okoliczności te są szczególne, gdyż oto w ich klasie - na wskutek zastępstwa, pojawia się bardzo dziwny nauczyciel. Dziwny z tego względu, iż popełnia błędy językowe, nie zna się na matematyce, a do tego nie dba kompletnie o to, by w czasie zajęć być porządek, spokój i ład, objawiający  się chociażby w regularnych przerwach w lekcjach. Tym samym też Blanka, Bernard i Bajorek  - główni bohaterowie książki, postanawiają połączyć swoje siły i rozpocząć detektywistyczne śledztwo w celu odkrycia, kim naprawdę jest nowy, "trefny" nauczyciel...

 

Niniejsza książka stanowi sobą bardzo intrygującą, ekscytująca i przy tym wielce zabawną opowieść detektywistyczną dla dzieci. Opowieść, która swoją fabułą, pięknymi ilustracjami, jak i też umiejętnością dostosowania treści, względem możliwości i przystępności dziecięcego odbiorcy, porywa nas sobą w świat pięknej i bajkowej przygody. Przygody, która w ciepły, łagodny i zabawny sposób bawi nas, sprawia nam wielką frajdę, jak i również pozwala poczuć adrenalinę detektywistycznego rzemiosła... A oprócz tego nie brakuje tu także mądrego i cennego przesłania na temat tego, jak wielką wagę ma przyjaźń w życiu każdego człowieka...:)

 

Lektura ta prowadzi nas przez detektywistyczne perypetie naszych nietuzinkowych bohaterów, które to mimo tego, iż rozciągają się jedynie na czas jednego dnia, to oferują nam sobą moc wydarzeń, barwną akcję i całą gamę niespodzianek. Uświadczymy ty tyleż ekscytacji, co i chwil wypełnionych śmiechem, od którego to zresztą nie sposób jest się tu uwolnić. Ważne przy tym jest to, iż fabułę tę cechuje prostota, lekkość i ciepłe emocje, a co za tym idzie bardzo przyjazna atmosfera dla każdego dziecka. Reasumując - dzieje się tu bardzo wiele, w niezwykle przyjaznej formie i w klimacie świetnego humoru, dostosowanego idealnie do potrzeb dziecięcego odbiorcy tej lektury:)

 

Jeśli idzie zaś o kwintesencję tej narracji - czyli kryminalną zagadkę, to także stoi na bardzo wysokim poziomie. To proste poszlaki, łatwe do wychwycenia ślady i raz jeszcze przystosowane do możliwości małego dziecka zagadki, które te odkryje z wielką łatwością. To bardzo ważny i celny krok autorki, gdyż dzięki niemu każdy maluch może poczuć się jak najprawdziwszy detektyw, a przy tym zyskać wielką satysfakcję i przyjemność z tego oto faktu, że udało mu się odkryć tajemnicę podejrzanego nauczyciela...:)

 

Wielką siłą tej książki są także jej niezwykli, dziecięcy bohaterowie. Prymuska Blanka, bystrzacha w zakresie nowoczesnych technologii - Bernard, jak i wreszcie potrafiący radzić sobie w każdej sytuacji i mający moc świetnych pomysłów - Bajorek... - to ta trójka nas tutaj bawi, ciekawi i funduje swoim postępowaniem moc radości. Bardzo dobrym krokiem jest także to, iż każde z nich jest inne, gdyż dzięki temu i dziecięcy czytelnik znajdzie wśród tych bohaterów kogoś, w kim mogą odnaleźć samego siebie, lub też z kim mogą nawiązać szczególną nić sympatii. To świetne dzieciaki, które pokochają bez reszty czytelnicy tej książki!

 

Intrygującej i porywającej nas sobą treści książki, dopełnia także piękna szata graficzna niniejszego dzieła. To bajkowe, pociągnięte płynną i lekką kreską oraz wypełnione barwnymi kolorami rysunki, autorstwa cenionego grafika - Tomasza Minkiewicza. Rysunki, oddające sobą nie tylko fabułę tej książki, ale też i niepowtarzalny charakter, humor oraz klimat tej opowieści. Myślę, że każde dziecko będzie z pewnością w pełni usatysfakcjonowane i urzeczone tymi obrazkami, które czynią nasze spotkanie z tym tytułem, jeszcze lepszym!

 

Przednia zabawa, porcja przedniego humoru, ciepłe emocje, a do tego niezwykle cenna lekcja życia mówiąca o tym, iż przyjaźń to piękna i ważna rzecz  - oto największe zalety naszego spotkania z tą piękną książeczką, która to łączy w sobie przyjemne z pożytecznym. Polecam - każde dziecko będzie zachwycone tą lekturą bez reszty!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial