Okładka wydania

Leki Z Głową Kiedy Są Niezbędne, A Kiedy Można Pozwolić Ciału Leczyć Się Samemu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Leki Z Głową Kiedy Są Niezbędne, A Kiedy Można Pozwolić Ciału Leczyć Się Samemu | Autor: Andrew Weil

Wybierz opinię:

Anena

Życie w ciągłym wyścigu z czasem wymusza na nas specyficzne podejście do tematyki naszego zdrowia. Wielu z nas w momencie pojawienia się bólowych dolegliwości woli je przeczekać i nie zgłosić się do lekarza. Zresztą widząc kolejki w przychodniach wcale się nie dziwię takiemu stanowi rzeczy, bo wielogodzinne czekanie i zmagania z osobami ,,wpychającymi” się do kolejki bywa męczące pod względem fizycznym i psychicznym. Z tego powodu z roku na rok wzrasta ilość przyjmowanych przez nas leków na różne dolegliwości. Zachęcają nas do tego wszechobecne reklamy, w których znajdzie się lek na wszystko: erekcję, zgagę, hemoroidy, nadmierne pocenie, niedobory witamin, a nawet wiotczenie skóry. Poradzenie sobie z bólem i innymi dolegliwościami wydaje się przecież takie proste: wystarczy wziąć jedną tabletkę, by poczuć się lepiej. Nawet w przypadku kłopotów z trawieniem wystarczy połknąć magiczny specyfik. Po co zatem uprawiać sport i dobrze się odżywiać, skoro wystarczy wziąć tabletkę i zapomnieć o problemie? Każdy z nas wierzy w moc reklamy, a tworzący je specjaliści potrafią być niezwykle pomysłowi. Jednakże niewielu zdaje sobie sprawę ze szkodliwości stosowania leków i suplementów diety. Spożywane nieodpowiedzialnie i bez konsultacji ze specjalistą mogą powodować więcej szkód niż pożytku, poza tym nie leczą one bólu, a zaledwie go tłumią, a choroba, która wywołała ból pozostała uśpiona, ale nie wyleczona!

 

Ciekawą pozycją książkową, która pomoże nam w zrozumieniu stanu swoistej lekomanii w jakim znajduje się współczesny świat jest poradnik dr Andrew Weila ,,Leki z głową”. Jej autor, który jest profesorem klinicznym medycyny, profesorem Reumatologii Integracyjnej na Uniwersytecie Arizona i dyrektorem Centrum Medycyny Integracyjnej na Uniwersytecie Arizona, to międzynarodowy autorytet z dziedziny medycyny integracyjnej i autor czternastu książek. W swojej najnowszej pozycji wyjawia prawdę o lekach, ich szkodliwości oraz odkrywa tajniki farmaceutycznego biznesu zarabiającego miliardy.

 

Dr Weil zwraca uwagę na istotny problem panujący na rynku medycznym, czyli nadmiar leków, które przed wprowadzeniem do sprzedaży nie zostają należycie przetestowane i udokumentowane. Poza tym coraz więcej specyfików zawiera w swoim składzie substancje, które stosowane długotrwale mogą powodować stany chorobowe. Jedyną różnicą pomiędzy takim lekiem a trucizną jest dawka! Wiele z obecnie stosowanych leków zawiera silne dawki substancji, które skuteczne są w przypadku ostrych chorób, ale stosowane są również w przypadku niezbyt niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Rodzi się zatem pytanie, czy współczesne społeczeństwo przystosowane do wygody jaką daje szeroki wybór leków dostępnych na wyciągnięcie ręki, szkodzi samemu sobie poprzez stosowanie substancji, które zmieszane z innymi mogą działać toksycznie?

 

Polecam książkę ,,Leki z głową” osobom, które chcąc dbać o zdrowie pragną dowiedzieć się więcej na temat leków i suplementów oraz wpływu jaki mogą mieć na organizm. Dr Weil w bardzo przystępnej formie, w oparciu o wyniki badań klinicznych i poprzez ukazanie przykładów z własnej praktyki lekarskiej uświadamia odbiorcę, że nadmiar stosowanych specyfików może bardziej zaszkodzić naszemu zdrowiu niż pomóc. Oprócz tego prezentuje katalog różnych chorób i dolegliwości (od grypy, po cukrzycę i ADHD) oraz substancji stosowanych do ich leczenia (w tym antybiotyki, leki nasenne, sterydy, leki psychiatryczne). Nie tylko wskazuje negatywne skutki terapii lekowych w wybranych przypadkach, ale i skłania czytelnika do własnych rozważań na temat stosowanych przez niego leków.

Pani M

Nadciśnienie, alergie, depresja, bóle wszelakiego pochodzenia, brak apetytu – na wspomniane przeze mnie dolegliwości można znaleźć wiele specyfików. W dzisiejszych czasach tabletki są dobre na wszystko. A przynajmniej o tym starają się nas przekonać aktorzy w reklamach. Czy faktycznie one nam pomagają czy może wręcz przeciwnie, sprawiają, że nadal nie czujemy się zbyt dobrze. Sama przez pewien czas byłam futrowana antybiotykami i jak pewnie się domyślacie, niezbyt dobrze się to dla mnie skończyło. Moja odporność poszła w drzazgi, a ja wcale nie czułam się lepiej. Autor tej publikacji stara się przestrzec nas przed problemem nadużywania leków. Nie oznacza to jednak, że odradza korzystanie z nich. Wręcz przeciwnie, wspomina, że bez niektórych z nich nie jesteśmy w stanie pokonać niektórych chorób. Opisuje konkretne przypadki, mówi, jakie są alternatywne sposoby leczenia i daje czytelnikom możliwość wyboru.

 

Nie miałam żadnych oczekiwań w stosunku do tej publikacji. Powiem więcej, nawet byłam do niej nieco negatywnie nastawiona. Nie jestem przekonana do alternatywnych metod leczenia, bez leków na tarczycę nie byłabym w stanie funkcjonować. Dieta dietą, ale uzupełnianie hormonów jest mi potrzebne. Bez nich nie jestem w stanie zwlec się z łóżka i jestem straszną zołzą. Wróćmy jednak do moich wrażeń po lekturze. Nie miałam w trakcie czytania wrażenia, że autor próbuje mnie całkowicie zniechęcić do brania leków. Jak już wspomniałam, w niektórych przypadkach on sam podkreśla, że leczenie nie będzie skuteczne bez wspomagania się lekami. Musimy się z tym pogodzić. Póki co nasz organizm i naturalne metody nie ze wszystkim mogą sobie poradzić.

 

Autor zwraca uwagę na to, że w dzisiejszych czasach nadużywamy leków. Wiele z nich jest dostępnych bez recepty. Lekarze często też niepotrzebnie przepisują antybiotyki. To przynosi więcej szkód niż pożytku. Wiem to po sobie. Nie ma nic gorszego niż uodpornienie się organizmu na antybiotyki, bo później trudno walczyć z chorobą i leczenie jest bezskuteczne, chociaż pacjent stosuje się do zaleceń lekarza i regularnie bierze leki.

 

Czy faktycznie trzeba łykać specyfiki na przeziębienie? Ja dawno zaprzestałam tej praktyki. Po prostu to na mnie nie działało i nie chciałam się niepotrzebnie faszerować chemią. Herbata z cytryną i miodem też dawała radę. Autor również wypowiada się na ten temat. Radzi, co robić, gdy dopadnie nas grypa. Nie będę jednak streszczać wam tej publikacji. Jeśli chcecie się przekonać, co tutaj się znajduje, po prostu przeczytajcie tę książkę.

 

Moim zdaniem ta publikacja powinna być przerabiana na lekcjach biologii. W dzisiejszych czasach nadużywamy leków, które są powszechnie dostępne i reklamowane jako sposób na pozbycie się wszelkich dolegliwości. Niewiele osób czyta to, co jest napisane drobnym druczkiem i pędzi do apteki, bo skoro uśmiechającej się pani z telewizji one pomogły, to nam też nie zaszkodzą. To nic, że tej pani zapłacono, żeby nam ten lek poleciła i prawdopodobnie nigdy sama go nie używała.

 

W wielu kwestiach zgadzam się z autorem i uważam, że to człowiek, który ma zdrowe podejście do medycyny. Gdyby wszyscy lekarze mieli takie podejście do zdrowia pacjentów jak on, życie byłoby piękniejsze i łatwiejsze. A przy okazji wyeliminowalibyśmy sporo leków ze swojego życia. Jeśli chcecie żyć zdrowo, przeczytajcie tę publikację.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial