Czekolada Ponad 100 Przepisów Na Ciasta, Kremy I Czekoladki

Autor: Francesca BadiOmar Busi

Okładka wydania

Czekolada Ponad 100 Przepisów Na Ciasta, Kremy I Czekoladki


Dodatkowe informacje

 • Autor: Francesca BadiOmar Busi
 • Gatunek: Kulinaria
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 256
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 195x240 mm
 • ISBN: 9788379714322
 • Wydawca: Jedność
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kielce
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

CZEKOLADA... - kulinarny ósmy cud świata, nieziemska rozkosz dla podniebienia i grzeszna chwila relaksu, której to nie sposób jest się oprzeć. Prawdą bowiem jest to, iż ludzkość dzieli się na tych, którzy czekoladę uwielbiają oraz tych, którzy kochają ją z tak samą wielką siłą, tylko publicznie się do tego nie przyznają...;) I oto dla obu tych grup mam wspaniałą wiadomość - właśnie ukazała się niezwykle intrygująca książka kulinarna pt. "Czekolada. Ponad 100 przepisów na ciasta, kremy i czekoladki", która uczni nasze życie lepszym i piękniejszym, bo "czekoladowszym"...:)

 

Zgodnie z tytułem tej wydanej przez Wydawnictwo Jedność książki, znajdziemy w niej pokaźny zestaw fascynujących i odkrywczych przepisów na kulinarne dania z czekoladą w roli głównej. Przepisów, przekazanych nam  tu przez autorów tej pozycji - Franceskę Badi i Omara Busi - cenionego i podziwianego na całym świecie mistrza cukiernictwa. To oni ukazują nam tutaj kulinarne receptury na czekoladowe dania, ale także i dzielą się z nami cennymi poradami i wskazówkami odnośnie obróbki czekolady, tak by wydobyć z niej to, co najlepsze...

 

Książka ta stanowi sobą raj dla każdego czekoladowego łasucha, który dzięki tej lekturze, będzie mógł zamienić swoją kuchnię w najprawdziwszy Eden...:) Lecz zanim to nastąpi, będzie dane zaznajomić mu się tu z podstawowymi elementami obróbki czekolady, tworzeniem polew, kremów, musów, czy też choćby biszkoptu, by móc przejść wreszcie do meritum - przepisów! Przepisów, które są zróżnicowane pod kątem swojej charakterystyki, przeznaczenia i stopnia trudności, ale za każdym razem bardzo interesujące i imponujące nam swoją formą. Całości tej pięknej treści, dopełnia tu równie piękna szata fotograficzna książki, obrazująca te kulinarne cuda w postaci wspaniałych zdjęć!

 

Publikacja ta została podzielona tu na kilka głównych części, z których to każda odnosi się do innego zagadnienia czekoladowych kulinariów. 

 

I tak oto lekturę tę rozpoczynamy od rozdziału pt. "Szkoła czekolady", czyli garści cennych porad, wskazówek i cukierniczych trików, które pozwolą, pomogą i ułatwią nam późniejsze kulinarne popisy. Drugi rozdział  - "Dekorowanie czekoladą", to sztuka, artyzm i magia zamieniająca nasze desery i ciasta, w kulinarne dzieła sztuki. To tu dowiemy się tego, czym jest temperowanie czekolady, jak wykorzystywać domowe metody formowania ozdób, i jak zamieniać czekoladę w artystyczne piękno. I tak oto przechodzimy do kwintesencji tej książki, czyli rozdziału pt. "Śniadanie", a w nim m.in. intrygujące przepisy na babki, chlebki i ciasta - oczywiście czekoladowe. Babeczki, ciasteczka, batoniki..., przywitają nas zaś przy lekturze części pt. "Przerwa na kawę", czyli małymi, acz boskimi w smaku łakociami:) Nieco bardziej wykwintne przepisy, m.in. na desery, kremy, torciki i suflety, znajdziemy w kolejnym rozdziale - "Podwieczorek". Całość wieńczy zaś część pt. "Smakołyki", czyli małe, czekoladowe co nieco, na czele z lizakami, truflami i pralinkami...

 

Przepisy, najogólniej rzecz ujmując, są cudowne! Cudowne za sprawą swej niebanalności, pomysłowości, różnorodności i przystępności dla polskiego czytelnika. To opisane krok po kroku i bardzo łatwe w zrozumieniu cukiernicze receptury, które zachwycają nas sobą w każdym calu. Dzięki temu też każdy czytelnik znajdzie tu coś wyjątkowego i specjalnie dla siebie, co go zachwyci bez reszty. Mnie np. czarował tu przepis na przepyszne "Kruche ciasto z serem i czekoladą", kolejno zniewalający swym aromatem i rozpływający się w ustach "Flan kakaowy", czy też wreszcie "Orzechowe pralinki", którym nie sposób jest się oprzeć! Naturalnie, to tylko kropla w czekoladowym morzu przepisów, jakie kryje w sobie ta książka:)

 

Tak, jak intryguje i fascynuje nas treść tej książki, tak w równie wielkim stopniu zachwyca jej strona wizualna. Mam tu na myśli niezwykle efektowne, smakowite, piękne fotografie czekoladowych smakołyków, które przykuwają nasz wzrok od pierwszej chwili, a następnie  zachęcają do tego, byśmy podjęli się samodzielnego wykonania tych słodkości:) Zdjęcia te imponują nam swoją wyrazistością, barwami i stylizacją, która w mej ocenie ociera się o najprawdziwszy, fotograficzny artyzm...

 

Książka "Czekolada. Ponad 100 przepisów na ciasta, kremy i czekoladki", to fascynująca, piękna i wielce wartościowa pod swym względem merytorycznym literacka pozycja kulinarna, którą to mieć po prostu trzeba. Trzeba, jeśli tylko kocha się czekoladę, pragnie wyczarowywać z niej słodkie cuda i bawić bez resztą tą wspaniałą pasją, jaką jest gotowanie, a w tym przypadku cukiernictwo. Polecam - dla każdego łasucha i domowego adepta tej kulinarnej sztuki - pozycja jak najbardziej obowiązkowa!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!