Diabeł Na Wieży

Autor: Anna Kańtoch

Okładka wydania

Diabeł Na Wieży


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Diabeł na wieży jest połączeniem fantastyki z kryminałem. Lecz nie jest to fantastyka z wesołymi wróżkami, leśnymi elfami, dobrymi czarodziejkami. Autorka przenosi czytelnika do mrocznej magii, morderstw i mrocznych tajemnic ludzi. Książka jest wznowieniem opowiadań tejże autorki.

 

W opowiadaniach jesteśmy wciągani w zdarzenia nie tylko kryminalne, ale też niewytłumaczalnymi dla nauki i racjonalnego myślenia. W każdym opowiadaniu spotykamy istoty, których sam główny bohater nie potrafi zrozumieć. Wydarzenia zmieniają się tak szybko, że można się w nich zatracić, aby potem zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie. Samo wyjaśnienie zagadki jest zaskakujące i czasem nieprawdopodobne lub całkowicie odwrotnie jest tak proste, że czytelnik uśmiecha się pod nosem.

 

Akcja każdego z opowiadania nie ciągnie się jak wstęga na włosach kobiety. Opowiadania są dość długie, ale nie usypiają, bo zawsze się coś dzieje. Ledwo jedno wydarzenie się zakończyło, a już następne wyskakuje, zapętlając i zagęszczając i tak tajemniczą historię. Te opowiadania można nazwać śledztwami kryminalnymi. Wystarczy tylko wpisać numer akt, prowadzącego i wskazanie winnego. Orzeźwieniem na tle innych tego typu historii jest to, że koniec tych historii jest czasem niewytłumaczalny dla naszego rozumu. Zagłębiając się w mroczne i tajemnicze śledztwo, zagłębiamy się w najczarniejsze zakamarki duszy i wad bohaterów tych opowiadań. Poznajemy ich wady, przywary, tajemnice skrywane głęboko na dnie duszy. Widzimy także ludzkie ułomności i słabości.

 

Główny bohater to medyk, który woli spędzać czas ze zmarłymi niż żywymi. Jego przeszłość owiano tajemnicą i sekretami, którymi niechętnie się dzieli z innymi osobami. Wszyscy, którzy spotykają go na swojej drodze, nie wiedzą, co potrafi i jak postąpi w danym momencie. Dzięki swojej inteligencji, sprytowi, rozwiązuje najbardziej zawiłe zagadki kryminalne czasami też naukowe i magiczne.

 

Autorka w swoich historiach połączyła różne ludzkie wierzenia religijne, mistyczne i kulturowe, rasowe. Demony, diabły, motyle, wilkołaki. Dodała jeszcze kilka fantastycznych postaci. Miejsca opisane są w bardzo szczegółowy sposób, szczególnie tam, gdzie dzieje się najwięcej z akcji. Postacie mają swój indywidualny charakter i cechy. Czytelnik nigdy nie wie, jak dana postać się zachowa. Z jednej strony spokojny służący u boku głównego bohatera a z drugiej buntowniczy młodzieniec, który chroni swojego pana.

 

Każda historia ma w sobie elementy grozy, które dodają dodatkowych emocji. Autorka idealnie przekazała uczucia towarzyszące każdej historii, postaci, wydarzeniu. Czytelnik wie co myśli człowiek będący w centrum uwagi i akcji. Jedyną osobą, której nie da się odczytać emocjonalnie i myślowo to główny bohater. Tak naprawdę nie wiemy co myśli i czuje, jak się zachowa. Nawet nie wiemy, kiedy rozwiązał zagadkę i co nim kieruje. Powoduje to jeszcze większe zainteresowanie książką, jego postacią i pochodzeniem. Może następna książka to wyjaśni.

 

Autorka ma bardzo dobry styl pisania. Nie rozwleka się nad treścią. Nie używa niezrozumiałych czy nieznanych słów. Czyta się to szybko i z przyjemnością, wręcz płynie się po treści po książki. Dialogi towarzyszące opowieści, są konkretne, czasem mają zabarwienie czarnego humoru. Dużym plusem jest to, że nie ma nagromadzenia przekleństw, jak to robią niektórzy pisarze, powodując spadek charakteru postaci. Autorka w prosty sposób przenosi nas w świat magii, tajemnicy, zbrodni, kryminalistyki.

 

Ta książka jest dla tych, którzy chcą się oderwać od wesołych wróżek, leśnych elfów czy dobrych czarodziejek. Ona jest dla czytelników chcących poczuć grozę, emocje i strach oraz tajemnicę. Jest dla osób lubiących mroczne zagadki nie zawsze kryminalne czy fantastyczne.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!