Okładka wydania

Niezbędnik Maga Z Domu Brooklyńskiego

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Niezbędnik Maga Z Domu Brooklyńskiego | Autor: Rick Riordan

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Są na świecie różne bóstwa. Chińskie, Greckie, Hinduskie, Celtyckie, Rzymskie. Każdy z nas zna te bóstwa albo jest ciekawy, jak oni żyli, co robili. Historycy latami badali ich historię, kulturę i wierzenia w danych krajach, nacjach oraz religiach. Sami czasami wymyślamy różne historie związane z bóstwami. Dzięki temu możemy czytać niezwykłe książki nie tylko z gatunku fantastyki. Tak powstał przewodnik po świecie Egipskich Bóstw. Autor chciał przybliżyć nam ich historię, magię, wierzenia i tak dość tajemniczych istot z dalekiego kontynentu. Również autor przewodnika pragnął przybliżyć merytorycznie historię przedstawioną w jego wymyślonej powieści. Abyśmy nie mieli opaski na oczach i nie byli zagubieni w postaciach i wierzeniach, które są w nich przedstawione. Wyjaśnienia w tym przewodniku są niczym wskazówki i ścieżki po jego książkach. O wierzeniach Egipcjan wiemy bardzo mało. Historia zniszczyła ich budowle, pozostawiając szczątki piramid, kaplic czy grobowców zakopanych w gorącym piasku pustyni, również ich pismo, nauka są bardzo niezwykłe. Niewiele wiemy o ich wierze w bogów, ceremoniach pogrzebowych, życiu wśród upalnego słońca Afryki i piachu pustyni. Są tajemniczą wiarą, którą przybliża nam ten przewodnik w bardzo lekki i przyjazny sposób.

 

Przewodnik jest ścisłym nawiązaniem do książek Ricka Riordana. Dwoje młodych magów zabiera nas do domu, w którym dowiadujemy się, dlaczego bóg Set jest w kuli śnieżnej, co potrzebuje początkujący mag i uczeń. Dlaczego skóra nie przepuszcza magii albo ją zatrzymuje? W bardzo prosty i jasny sposób dowiadujemy się, co to jest Rzeka Nocy oraz o najważniejszym zadaniu boga Ra. Przepływamy powoli każdy dom, który różni się od następnego.

 

W bardzo zabawny sposób przechodzimy do opowieści o początku wierzeń według Egipcjan. Jak niemal w każdej religii uważano, że na początku był chaos, a potem z niego wyłonili się pierwsi bogowie, którzy mieli zachować równowagę w świecie. Pierwsze bóstwa towarzyszyły tylko bogowi Ra, dopiero później powstało życie na ziemi, ludzie, roślinność, przyroda. Jeszcze więcej ciekawostek można dowiedzieć się właśnie z tego przewodnika. Dodatkową informacją to ciekawostki związane z zabytkami Egipskimi. Płynnie przechodzimy z bóstwa do bóstwa, dowiadując się niesamowitych rzeczy o ich, charakterze i magii. Niezwykle jasno i prosto przedstawiane są bóstwa zwierzęce, mniej znane przez nas. Egipt miał mnóstwo bóstw, bogiń, magów. Ta kultura jest niezwykle silnie oparta na magii, wierzeniach i wiary.

 

Przewodnik również daje nam rozrywki w postaci zabawnych Quizów stworzonych przez jednego z autorów i z dopiskami jego siostry. Te zabawne pytania o bóstwa pozwalają utrwalić i uporządkować wiedzę, którą nam przekazano. Te zagadki są podsumowaniami naszych odkryć historii bogów Egipskich. Piękne ilustracje pomagają wyobrazić sobie, jak wyglądał świat starożytnego Egiptu.

 

Styl tej książki bardzo lekki. Nie ma w nim miejsca na długie i skomplikowane wyrazy. Treść jest klarowna i jasna. Dzięki temu można szybko przenieść się do świata starożytnego Egiptu, a także do domu Brooklińskiego. Opisy bóstw są bardzo fajnie przedstawione, nie musimy się zastanawiać gdzie, kiedy i jak powstało dane bóstwo. Opowiastki i dialogi między rodzeństwem oraz ich towarzyszy są zabawne, pełne humoru i dogryzania jak to zazwyczaj jest między bratem i siostrą.

 

Dla kogo jest ten przewodnik? Ta książka jest dla młodzieży, która czytała książki Ricka Riordana oraz dla tych, którzy chcą zagłębić wiedzę na temat starożytnego Egiptu. Przewodnik również może służyć jako podręcznik dla opornych uczniów, niemogących zapamiętać pewnych zagadnień z historii Egiptu oraz dla tych, którzy chcą błysnąć wiedzą na przedmiotach historycznych i kulturowych.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto