Okładka wydania

Przeciwzapalna Terapia Tlenowa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: dr Mark Sircus
 • Tytuł Oryginału: Anti-Inflammatory Oxygen Therapy Your Complete Guide to Understanding and Using Natural Oxygen Therapy
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Dorota Morawska
 • Liczba Stron: 296
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788365846518
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4/6

  5,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Przeciwzapalna Terapia Tlenowa | Autor: dr Mark Sircus

Wybierz opinię:

TomG

Pomimo ogromnej ilości poradników wydanych już do tej pory na polskim rynku, ciągle nie widać końca rozrastającej się nieustannie listy. Czasem zastanawiam się, cóż takiego wymyślą jeszcze ci wszyscy doktorzy i znachorzy, plemienni uzdrowiciele i gospodynie domowe opisujące ćwiczenia polegające na kręceniu jajem nad głową, ale przyznam szczerze, że dostając do recenzji kolejne poradniki często bywam zaskoczony ich tematyką. Raz bardziej, raz mniej, jednak fakt faktem niektóre tytuły zbijają z pantałyku.

 

Tym razem aż tak bardzo kontrowersyjnie i dziwnie nie jest, bo kolejny doktor napisał poradnik dotykający zagadnień leczenia tlenem. Rzeczywiście, takie zabiegi są stosowane, choć jak dotąd nie słyszałem jeszcze, by miały działać przeciwzapalnie. Ale wszystko możliwe, zwłaszcza w przypadku tego rodzaju poradników, więc nie ma co wykluczać skuteczności takich zabiegów, póki nie przekonamy się o niej na własnej skórze.

 

Przeciwzapalna terapia tlenowa. Jak bezpiecznie korzystać z darmowego środka leczniczego dr Marka Sircusa jest pierwszą książką na świecie, w której połączono dwa podejścia do zagadnienia: pierwszym z nich jest terapia dwutlenkiem węgla, a drugim terapia tlenem. Poradnik przedstawia czytelnikowi nowe spostrzeżenia i wnioski w zakresie rozumienia wspólnych korzeni chorób powodowanych przez niedobory zarówno tlenu w organizmie, jak i dwutlenku węgla. Jak sam autor podaje we wstępie:

 

…”Po wieloletnich badaniach nad stanem zdrowia ludzi oraz przyczyn chorób opracowałem nowe zasady terapeutyczne określone mianem naturalnej medycyny alopatycznej. Jest to połączenie alopatii i naturopatii, które odpowiada na fundamentalne problemy natury fizjologicznej, koncentrując się na detoksykacji, odżywianiu i mineralizacji, oddychaniu i natlenianiu…”.

 

Powyższy cytat ze wstępu Przeciwzapalnej terapii tlenowej dość dobrze obrazuje to, co czytelnik znajdzie w książce. Poradnik składa się z prawie trzech setek stron gęsto usianych tekstem, nie zawiera ilustracji (choć tabele, owszem, w książce się znajdą), więc wyraźnie widać, że dr Mark Sircus skupił się przede wszystkim na dokładnym oddaniu teorii swoich terapii, opisaniu ich w sposób skrupulatny i rzeczowy. Książka została podzielona na trzy części, w których przeczytamy o mocy tlenu i jego działaniu, o traktowaniu go jak lekarstwo, o tlenowych zabiegach, czyli – mówiąc wprost – leczeniu za pomocą tlenu, a także o tym, jaki wpływ ma tlen na nowotwory. To oczywiście tylko skrótowe przedstawienie zawartości poradnika dr Marka Sircusa, gdyż kluczowych zagadnień, opisów działania terapii, ich skutków i wszystkich elementów związanych z terapiami tlenowymi jest w książce bardzo dużo. Nie sposób omówić ich w recenzji, natomiast można ocenić przygotowanie poradnika Przeciwzapalna terapia tlenowa przez wydawnictwo Vital. Jak to miało już miejsce w przeszłości, wydawnictwo to po raz kolejny stanęło na wysokości zadania, oddając w ręce czytelnika poradnik przygotowany profesjonalnie. Pochwalić należy również jego przejrzystość, która to ma na celu ułatwić czytelnikowi zrozumienie teorii dr Marka Sircusa. Jeśli więc jesteście ciekawi tego, jak terapie tlenowe mogą wpłynąć na Wasze zdrowie, w jaki sposób je stosować, czego unikać i jak tlen walczy z nowotworami czy udarami mózgu, to sięgnijcie po Przeciwzapalną terapię tlenową. Jak na poradniki, ten akurat robi całkiem rzetelne wrażenie, a trzeba przyznać, że nie w każdym przypadku bywało tak w przeszłości. Terapie tlenowe opisane przez dr Marka Sircusa okazują się być całkiem ciekawą lekturą, a czy rzeczywiście mają działanie przeciwzapalne i są tak skuteczne w praktyce, jak twierdzi autor, musicie przekonać się już sami.

Uleczkaa38

Tlen, to życie... Życie, zdrowie, doskonałe samopoczucie i szansa na to, by cieszyć się dłużej młodością. Dlatego też warto korzystać z tego darmowego dobrodziejstwa naszego świata, które to, niestety, nie wiemy jak długo będzie nam dane, z uwagi na coraz większe jego zanieczyszczenie. Póki co, cieszmy się jednak wspaniałymi właściwościami tlenu, do czego to przekonuje nas także intrygująca książka dr Marca Sircusa pt. "Przeciwzapalna terapia tlenowa. Jak bezpiecznie korzystać z darmowego środka leczniczego", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Pozycja ta stanowi sobą ciekawy i mający wiele do zaoferowania poradnik, którego przewodnim motywem jest terapia tlenowa, z jakiej może skorzystać każdy z nas. To właśnie na stronach tej pozycji znajdziemy szereg informacji o tym, jak ważny jest tlen dla naszego zdrowia, jakie posiada on lecznicze właściwości oraz co może przynieść naszemu organizmowi korzystanie z jego dobrodziejstwa. To podana w bardzo prosty, klarowny i przystępny sposób, wiedza, która nie tylko przekonuje nas do korzystania z tlenowej terapii, ale także i wyjaśnia to, jak to zrobić.

 

Całość książki została podzielona na trzy główne części, z których to każda odnosi się do innego zagadnienia związanego z tlenową terapią. 

 

Pierwsza z nich - "MOC TLENU", skupia się na wyjaśnieniu tego, czym jest tlen, wykazaniu jego udziału w procesie krwionośnym naszych ciał, jak i też wskazaniu na zagrożenia związanego z jego niedoborem, które mogą prowadzić do chorób i śmierci. To swoiste ABC wiedzy, które jest niezbędne do tego, byśmy zdali sobie sprawę z wartości tlenu dla naszego życia, ale też i byśmy mogli wynieść jak najwięcej z dalszej lektury tego poradnika. 

 

Druga część książki - "LECZENIE ZA POMOCĄ TLENU", podejmuje sobą już praktyczne zastosowanie tlenu w procesie zapobiegania wielu schorzeniom i chorobom. I tak znajdziemy tu informacje na temat wpływu tlenu na nasze lepsze samopoczucie, unikanie problemów z sercem, układem krążenia, chorób płuc i wielu innych. To również odniesienia do powstrzymywania starzenia się, czy też polepszenia życia seksualnego każdego z nas. Co więcej, znajdziemy tu praktyczne metody ćwiczeń (np. oddechowych) i innych działań, które odnoszą się do skutecznej terapii tlenowej.

 

I wreszcie trzecia część tego poradnika - "TLEN I NOWOTWORY", odnosi się do przeciwdziałania chorobom nowotworowym, za pomocą tlenu. To informacje o wyjątkowych właściwościach tlenu, który m.in. za sprawą usuwania przyczyn powstania i rozprzestrzeniania się guzów poprzez natlenienie ich komórek, pomaga zwalczyć nowotwór. To bardzo ważna, niezwykle ciekawa i co by nie powiedzieć - optymistyczna część tej książki, która z pewnością spotka się też największym zainteresowaniem czytelników. Znajdziemy tu także ciekawe informacje na temat powszechnych schorzeń, które mogą doprowadzić do powstania nowotworów - m.in., refluks żołądkowo-przełykowy, a które to można powstrzymać właśnie dzięki tlenowej terapii.

 

Książka imponuje nam zakresem informacji, jakie to wypełniają jej strony, jak i też samym sposobem przekazanie tejże wiedzy. To prosty język, skrupulatne wyjaśnienie wszelkich trudniejszych pojęć nauki medycznej, jak i wreszcie dbałość o to, byśmy nie zagubili się w gąszczu przekazywanych nam faktów. To wszystko wpływa na lekkość tej lektury, jak i też jeszcze większą przyjemność spotkania z nią. Wpływ na to ma także znakomite i bardzo okazałe wydanie tej książki, które to objawia się m.in. bogatą zawartością dodatków ikonograficznych - m.in. w postaci licznych rysunków, wykresów i tabel.

 

Reasumując - niniejszy poradnik dr Marca Sircusa pt. "Przeciwzapalna terapia tlenowa. Jak bezpiecznie korzystać z darmowego środka leczniczego", to z pewnością pozycja bardzo ciekawa, mająca nam sobą wiele do zaoferowania, jak i wreszcie napisana w bardzo przystępny sposób. Myślę, że warto poznać zalety i właściwości terapii tlenowej, która to może pomóc cieszyć się nam lepszym zdrowiem i dłuższym życiem. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto