Okładka wydania

Kolory Uczuć Tom 3 Słoneczne Jutro

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ewa Bauer
 • Gatunek: Powieści I Opowiadania
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 256
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x210 mm
 • ISBN: 9788365684660
 • Wydawca: Szara Godzina
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Katowice
 • Ocena:

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kolory Uczuć Tom 3 Słoneczne Jutro | Autor: Ewa Bauer

Wybierz opinię:

Ruda Recenzuje

Ewa Bauer to autorka cyklu Kolory Uczuć, na który składają się powieści emocjonalne i poruszające, o czym miałam okazję przekonać się już po raz trzeci. Nie ukrywam, że zastanawiałam się, co autorka ma do zaoferowania w tytule „Słoneczne jutro”, bowiem tą powieścią kończy swoją uczuciową serię. Jak sobie poradziła?

 

Co najbardziej podoba mi się w powieściach autorki? Pokazywanie życia z różnych stron, podkreślanie odcieni szarości, łączenie dobrych i złych wydarzeń i budowany na tych podstawach realizm. Autorka udowadnia, że nasza codzienność może mieć róże barwy, a uczucia kolory, które nie zawsze dostrzegamy na pierwszy rzut oka. Nigdy nie wiemy, czego się spodziewać, co czeka na nas za rogiem i czym jeszcze życie nas zaskoczy, podobnie jak i książkowych bohaterów. Właśnie w ten sposób Bauer wyznacza ścieżki dla realizmu i życiowej prawdy, które kryją się za poszukiwanymi, przez Annę i jej towarzyszy, odpowiedziami.

 

W powieści Bauer skupia się na uniwersalnych, ponadczasowych i lubianych tematach, w oparciu o nie tworząc prostą, ale wartościową treść. Na stronach powieści autorka umiejętnie łączy ze sobą takie kwestie, jak emigracja, samotne macierzyństwo, trudna przeszłość, piękna przyjaźń. Każdy z nas mógłby coś na ten temat powiedzieć, bo co nieco już przeżył, zobaczył, czy usłyszał. W dużej mierze dzięki temu patrzymy na tę historię nieco inaczej, postrzegając ją przez ten filtr realizmu i pryzmat rzeczywistości.

 

„Słoneczne jutro” to dobry wybór dla czytelniczek ceniących sobie literaturę kobiecą. Powieść czyta się lekko, ale może skłonić do myślenia. Lekkość stylu sprawi, że przyjemnie będzie ją poznać podczas przerwy w pracy, w autobusie czy na wakacjach. Pojawiająca się na książkowych stronach nadzieja na lepsze jutro, drobne uśmiechy losu i promyki słońca sprawdzą się także latem. To nieskomplikowana, całkiem przyjemna i dość barwna opowieść, która może sprawdzić się, jako odpowiednia lektura w wielu przypadkach, niezależnie od wieku czy palety życiowych doświadczeń.

 

Ciężka obyczajowość utworu została nieco złagodzona poprzez motyw wyjazdu bohaterki, na który składa się kulturowe bogactwo hiszpańskich miasteczek, w tym klimatyczne miejsca, smakowite przysmaki, namiętne tańce. To wszystko łatwo sobie wyobrazić. Kolory ożywiają naszą wyobraźnię i przywołują nam przed oczy bajeczne miejsca. Subtelny wątek kryminalny natomiast nieco tę historię podkręca i urozmaica. Choć nie zajmuje on miejsca pierwszoplanowego, to dobrze, że trochę przestrzeni się dla niego w ogóle znalazło.

 

Podoba mi się również postać głównej bohaterki. Choć życie Anny nie oszczędzało ona nie raz i nie dwa podnosiła się z kolan, by na nowo stawić mu czoła. Nie przebierała w środkach walcząc o lepsze jutro dla siebie i swoich dzieci. Pokazała się czytelnikom jako postać silna, zdeterminowana, dążąca do osiągnięcia celu, a także silna. Takie bohaterki zawsze są u mnie mile widziane.
„Słoneczne jutro” to lekka i dość niewymagająca pozycja, która może jednak dostarczyć czytelniczej satysfakcji i frajdy. To również udane zakończenie serii. Myślę, że ta powieść może wywołać uśmiech na niejednej czytelniczej twarzy, szczególnie latem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto