Okładka wydania

Podręcznik Tarota Arkana Małe Jak Wędrowiec Zostaje Mistrzem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Podręcznik Tarota Arkana Małe Jak Wędrowiec Zostaje Mistrzem | Autor: Sylwia Kulesza

Wybierz opinię:

Groteska

Tarot – siedemdziesiąt osiem misternie zdobionych kart. Klucz do poznania tajemnic przyszłości, niebezpieczna droga do opętania czy atrakcyjny gadżet w rękach sprytnego oszusta? Zdania na ten temat są podzielone. Trzeba jednak przyznać, że Tarot ma w sobie coś, co fascynuje ludzi od wieków. Znany był już w średniowiecznej Europie, a badacze okultyzmu doszukują się jego początków nawet w starożytnym Egipcie. Dziś nadal cieszy się popularnością. Sylwia Kulesza – numerolog i tarocistka z wieloletnim stażem, postanowiła podzielić się swoją wiedzą na temat magicznej talii. „Podręcznik Tarota Arkana Małe. Jak wędrowiec zostaje mistrzem” podobnie jak wydana rok wcześniej poprzedniczka: „Podręcznik Tarota Arkana Wielkie. Jak głupiec zostaje wędrowcem” to poradniki dedykowane początkującym adeptom Tarota.
Karty Tarota dzielą się na dwie grupy. Pierwszą z nich są Arkana Wielkie dotyczące ważnych momentów życia człowieka i to od nich ezoterycy radzą rozpocząć praktykę. Druga grupa to Arkana Małe będące odbiciem codziennych wydarzeń i to właśnie one są głównym tematem drugiej książki pani Kuleszy. Arkana Małe to pięćdziesiąt sześć kart podzielonych na cztery dwory – buławy, puchary, sztylety i denary. Autorka wnikliwie tłumaczy znaczenie każdej karty. Uwzględnia jej pozytywne i negatywne strony oraz przedstawia jak dana karta odnosi się do poszczególnych aspektów naszego życia, takich jak praca czy rodzina. Skrupulatnie analizuje przedstawione na kartach symbole i ich kolorystykę. Naukę Małych Arkanów opiera głównie na koncepcji czterech żywiołów, ale momentami nawiązuje również do czakr i astrologii, co może pomóc w lepszym zrozumieniu Tarota, szczególnie w przypadku osób dobrze znających te dziedziny ezoteryki. Autorka nie tylko omawia karty, ale stara się również aktywizować czytelnika. Zadaje mu pytania i zachęca do medytacji w celu głębszego zrozumienia.

 

Mogłoby się wydawać, że książki o tematyce okultystycznej są napisane misternie trudnym językiem i pełne niezrozumiałych słów. Z pewnością nie można tego powiedzieć o niniejszym podręczniku Tarota. Czyta się go niezwykle łatwo i przyjemnie, mimo że angażuje umysł do intensywnego myślenia. Poradnik nie jest nużącą instrukcją pełną sztywnych schematów – bardziej przypomina fantastyczną książkę fabularną o czterech królestwach i ich mieszkańcach. Bogate opisy i metafory pobudzają wyobraźnię do wykreowania wizerunku delikatnej postaci Królowej Pucharów. Innym razem widzimy pędzącego w szaleńczym galopie Rycerza Mieczy. Ta intensywna stymulacja wyobraźni w połączeniu z prostym, zrozumiałym dla każdego językiem sprawia, że nauka Tarota jest bardzo efektywna. Z krótkiej biografii na okładce dowiadujemy się, że autorka jest zawodowym pedagogiem, co tylko potwierdza doskonałe umiejętności dydaktyczne, które zaprezentowała w poradniku.

 

Wydanie książki jest bardzo estetyczne, a śliska okładka przyjemna w dotyku. Na początku każdego rozdziału znajdziemy czarno-białe ilustracje przedstawiające Małe Arkana i byłoby idealnie gdyby były nieco większe i kolorowe, ponieważ autorka często odnosi się do kolorystyki poszczególnych kart.

 

Po „Podręcznik Tarota Arkana Małe. Jak wędrowiec zostaje mistrzem” mogą bez obaw sięgnąć osoby początkujące. Warto jednak wcześniej zapoznać się z Wielkimi Arkanami, których opis znajdziemy w pierwszej książce Sylwii Kuleszy. Drugi poradnik bardzo przystępnie wyjaśnia specyfikę Małych Arkanów i znacznie poszerza wiedzę na ich temat. Brakowało mi jednak informacji na temat sposobów rozkładania kart.

 

Na półkach księgarni pojawia się coraz więcej poradników cechujących się przewagą formy nad treścią. Dużo obrazków, ozdób, miejsca na własne notatki – to wszystko ma odciągnąć uwagę czytelnika od małej ilości wiedzy zawartej w książce. Podręcznik Tarota pani Kuleszy z pewnością nie należy do tego grona. Zawiera solidną dawkę wiedzy i prawie każda strona skłania do przemyśleń. Bez wątpienia jest to pozycja warta swojej ceny.

Krakowska Wiedźma

Podręcznik tarota jest drugą książką z serii o taroku tej autorki oraz tego wydawnictwa. Książka jest bardzo dobrze opisana i przedstawiona graficznie, co pozwala na szybsze zapoznanie się z ciekawą treścią na temat kart. Cały podręcznik ukazuje nam tajniki Małych Arkanów. Jest konkretnym zestawieniem informacji i wiedzy na temat kart znajdujących się w Małych Arkanach.

 

W pierwszym rozdziale opisano strukturę Małych Arkanów. Opisywane są karty i ich znaczenie w świecie żywiołów oraz pokazano jakie karty znajdują się w Arkanach Małych. Na jednej ze stron narysowano szczegółową tabelę, w której pokazano żywioły, karty tarota, znaki zodiaku, płeć, archanioła, kierunek, kolor, porę roku, porę dnia, planeta, faza księżyca, zmysły, czakry, instrumenty muzyczne, zwierzęta, symbole przyrody i minerały. Ta tabela to kopalnia wiedzy o kartach dworu. W niej wyraźnie widać, że tarot ma znaczenie w niemal każdym wierzeniu: pogaństwie, hinduizmie, chrześcijaństwie, celtyckim, pogańskim i innych wierzeniach ze wszelkich stron świata pomimo różnic kultur, tradycji. narodowości.

 

Karty Małych Arkanów nazywane są kartami dworskimi które mają przypisany swój żywioł. A są to Buławy (żywioł ognia), Kielich (żywioł wody), Miecz (żywioł powietrza), Denar (żywioł ziemi). Karty dworskie podzielono również na Królów, Królowe, Rycerzy, Paziów. Na kolejnych stronach szczegółowo opisano charakter tych kart. Dzięki temu możemy odkryć jaki pasuje do nas żywioł, jakie mamy cechy charakteru i jak reagujemy na wszelkiego rodzaju trudne sytuacje życiowe.

 

Książka podzielona jest na moc żywiołów i kraty dworskie oraz znaczenie kart Małych Arkanów. Pierwsza część tej książki, czyli moc żywiołów i kart dworskich podzielona jest ze względu na żywioły: ognia, powietrza, wody, ziemi, ducha. Dzięki temu nie musimy skakać po całej książce w poszukiwaniu opisów kart które ukazały nam się podczas stawiania taroka. Każda dworska karta na początku przedstawiona jest ogólnie wraz z pokazanym rysunkiem, co ułatwia wyobrażenie sobie danej karty i wczucie w jej moc. Czytając opisy można dowiedzieć się z nich ogólnego problemu jaki nas trapi. Dowiadujemy się czy zadane pytanie jest trafne oraz jak możemy rozwiązać rozterki serca i umysłu. Potem są opisane symbole związane z daną dworską kartą. Na przykład Królowi Buław przypisano symbole: Król, Buława, Podest, Tron, Jaszczurka, Korona, Salamandry. Symbole kierują nas na właściwy tor odpowiedzi. Są też swoistym połączeniem z naszymi snami (nie zawsze to działa). Blaski to pozytywne cechy danej karty dworu. Na przykład wyżej wymieniony Król Buław jego blaskami są: pasja, działanie, sumienność, dokładność. Również przypisane są tutaj wykonywane zawody: policjant, trener. Cienie to negatywne cechy kart dworu. Dla Króla Buław to kontrola, despotyzm, pogoń za władzą.

 

Najważniejszym dla stawiającego jest opis charakteru karty oraz pozycja podczas stawiania tarota. Tutaj jest to bardziej szczegółowo przedstawione oraz podzielone na sprawy rodzinne i pracy. Taki układ pozwala nam ujrzeć całość charakteru danej karty oraz dogłębny wgląd do naszego problemu lub przyszłości. Każda z kart dworu ma swoje odrębne cechy i odczucia.

 

Drugą częścią jest rozdział o znaczeniu kart Małych Arkanów i tutaj opisano karty od Asów do Dziesiątek jak w kartach do gry i one również należą do odpowiednich dworów. Tutaj został zachowany taki sam schemat opisu kart Małych Arkanów. Również są symbole, blaski i cienie. Jednak dodano więcej elementów pozwalających zagłębić się jeszcze bardziej w świat tarota i własnego umysłu. Wydarzenia lub działanie to opis danej karty podzielono to na pozycje. Karta może mieć pozycję prostą lub odwróconą. Opisano również miłość i związek, rodzina, finanse i praca, nauka i rozwój, zalecenia i rady oraz przestroga dla stawiającego. Możemy dogłębnie odczytać te karty i skupić się na ważnych dla nas emocjach, jakie pokazuje nam wróżba. Pozwala to uporządkować myśli, emocje i uczucia. Wtedy dowiadujemy się jak postąpić i co możemy zrobić a czego lepiej nie robić.

 

Dzięki temu podręcznikowi można dogłębnie zbadać swój problem, rozterki, uczucia. Książka jest napisana prostym i jasnym stylem. Zrozumie to każdy, kto chce się choć trochę dowiedzieć, co ma zrobić. Ten podręcznik jest dla wszystkich bez względu czy stawiają tarota na co dzień, czy dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w świecie magii, przyszłości. Tarocista nie będzie potrzebował innego źródła wiedzy niż ta książka i poprzedni tom. One wyczerpują wszelkie informacje jakie zostały przekazane przez osoby ściśle związane z tarotem, magią, przyszłością i wierzeniami.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto