Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper W Muzeum

Autor: Adam Święcki

Okładka wydania

Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper W Muzeum


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Kacper, główny bohater książeczki, o której chcę wam dzisiaj nieco opowiedzieć, to mały chłopiec z wielką wyobraźnią, który zdobywa Mapę Skarbów. Czym prędzej, wraz z rodzicami, wyrusza na wyprawę tajemniczym szlakiem. Rozpoczyna się wielka wędrówka, pełna odkryć, przygód i nowych znajomości.

 

Kiedy byłam dzieckiem, nikt nie zabierał mnie do muzeum. Wychowywałam się w niewielkiej miejscowości, u nas czegoś takiego nie było, więc teraz nadrabiam zaległości. Podejrzewam, że moje dzieci będą miały ze mną ciężki żywot i będą tachane po muzeach, czy im się to będzie podobało, czy nie. Przynajmniej za młodu zobaczą więcej niż mama. Jeśli wybieracie się z dzieckiem do muzeum, myślę, że możecie je przygotować, czytając mu tę książkę. Żeby pokazać mu, że wizyta w takim miejscu wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie, można odkryć tam wiele ciekawych rzeczy.

 

Nam, osobom dorosłym, ta książka może wydawać się infantylna, bo moim zdaniem zbyt ambitna to ta opowieść nie jest, ale w końcu nie jest skierowana dla takiego starego pryka jak ja, tylko dla malucha, który ma polubić Kacpra, zrozumieć go i przekonać się, jak fajnie może być w muzeum. I jeśli książkę będziemy rozpatrywać w takich kategoriach, to moim zdaniem spełnia swoje zadanie znakomicie.
Książeczka jest napisana prostym językiem i dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem, o co tutaj chodzi. Dodatkowo uzupełniają ją przykuwające wzrok rysunki, więc publikacja powinna się im spodobać. Jeśli chodzi o tytułowego bohatera - moim zdaniem to uroczy łobuziak. Trudno mu usiedzieć w jednym miejscu, ale jest na tyle uroczy, że chętnie bym go adoptowała. Rezolutny, żądny wiedzy i przygód. Podejrzewam, że wy i wasze dzieci polubicie go równie mocno jak ja.

 

Za sprawą Kacpra wasze dzieci przekonają się, że wycieczka do muzeum wcale nie musi być nudna. Ja wiem, że dzieci przeważnie nie interesuje to, czego nie można dotknąć, bo co fajnego jest w samym oglądaniu, ale jeśli przekonają się, że ich rówieśnik wcale się nie nudził, pewnie same znajdą sposób, by i dla nich wycieczka do muzeum była ciekawa. W końcu dziecięca wyobraźnia nie zna granic. A jeśli wcześniej jeszcze coś opowiemy im o eksponatach, które będą widzieć, powinny inaczej na nie spojrzeć. Są wakacje, więc jeśli chcecie wybrać się do muzeum z maluchem, zapoznajcie go z Kacprem. Mam nadzieję, że on przekona ich do wizyty w muzeum.

 

Testowałam tę książkę na ośmiolatce i uważam, że dzieci w tym wieku mogą już być niespecjalnie zainteresowane przygodami Kacpra. Tym bardziej, że będą wiedziały, jak się zachować w muzeum. Moja mała czytelniczka nie chciała przeczytać książki do końca, bo uważała, że jest już na nią za duża, ale nie mówię, że w przypadku waszego dziecka będzie tak samo.

 

To książka, którą rodzice powinni czytać ze swoim dzieckiem, tłumacząc mu przy okazji czym jest muzeum i co można w nim znaleźć. Uważam, że to ciekawa i mądra historia, więc mali czytelnicy nie powinni się z nią nudzić. Zwłaszcza ci, którzy do szkoły jeszcze nie chodzą. Mam nadzieję, że Kacper ich zainspiruje i będą chcieli zwiedzać muzea. W każdym razie tego wam życzę, jeśli takowe zwiedzanie macie w wakacyjnych planach.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!