Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Rycerze I Żołnierze

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Rycerze I Żołnierze | Autor: Jana Sedláčková

Wybierz opinię:

Koralina

Czy rycerz to współczesny żołnierz? Czym różni się Wiking od Rzymianina? Co posiada prawdziwy ninja? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy można dowiedzieć się z książki "Rycerze i żołnierze" Jana Sedlackova.

 

Pasjonująca podróż po świecie Militari. Wojownicy, samurajowie, rycerze, żołnierze i inne jednostki bojowe czekają na odkrycie. Podróż zaczynamy od prehistorii, a później przenosimy się w różne czasy i miejsca, tak aby można było odkryć szczegóły tego zróżnicowanego środowiska. Mamy tutaj nie tylko wojowników z Europy, ale z całego świata. Kolejnym atutem jest to, że dzięki szerokiemu przekrojowi historycznemu, możemy poznać różne jednostki, bronie i taktyki, charakterystyczne dla określonych czasów i bitw. Nie sposób opisać tutaj wszystkich wymienionych. Po pierwsze dlatego, że jest ich za dużo, po drugie, dlatego, że nie byłoby to tak ciekawe jak w tej książce.

 

Książka "Rycerze i żołnierze" jest pełna ciekawostek, zaczynając od budowy dzidy do nowoczesnego kursu samoobrony. Można ją przeglądać na wiele różnych sposobów i nigdy się nie nudzi. Każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdują się tu ciekawostki, opisy broni, zagadki, plany oblężenia, opisy wyposażenia określonych jednostek. Słowem – wszystko. Ta książka to bardzo dobry pomysł na wiele godzin wspaniałej, kreatywnej zabawy. A wszystko zebrane w jedno. Dodatkowo, co bardzo ważne, książka w żaden sposób nie namawia do przemocy. Czas z nią spędzony to bardzo pouczająca zabawa.

 

Ilustracje do "Rycerze i żołnierze" wykonali Katrina Hikadova, Ondrej Dolejsi i Tomas Pernicky. Trzeba przyznać, ze wykonali kawał dobrej roboty. Dbałość o szczegóły, kolory,a także emocje postaci zamykają obraz całości. Zabawni, czasami źli wojownicy podkreślają militarny charakter książki. Dzięki takim ilustracjom, nawet laik dostrzeże różnice i zmiany w wyglądzie, ekwipunku i czasach, z których pochodzą wojownicy.

 

Wydawnictwo RM nie jest dobrze znane szerszemu gronu odbiorców. Prawdę mówiąc spotykam się z nim po raz pierwszy. Jednak bardzo tego żałuję i na pewno postaram się nadrobić moje braki. Dzięki internetowi, dowiedziałam się, że wydawnictwo to zajmuje się szeroko rozumianą edukacją. W ich asortymencie można znaleźć książki na temat dobrego wychowania, odpowiedniej diety, czy kompendia wiedzy dla dzieci i młodzieży.

 

Książka "Rycerze i żołnierze" to zbiór prawdziwych informacji o świecie Militari. Nie tylko wyposażeniu, ale również o wodzach, dowódcach i kluczowych formacjach. Niektóre postacie, nie są znane z imienia, czy nazwiska. Bardziej kojarzone jest to, czego lub w jaki sposób dokonały. W tej książce znajdują się bardzo różnorodne informacje, co czyni ją niezwykłą i wyjątkową.

 

Nie mogę nazwać się zupełnym laikiem w tym temacie, ponieważ posiadam informacje na temat przedstawiony w książce. Jednak wybitnym znawcą tematu też nie jestem. Dlatego z takim zainteresowaniem przeglądałam to kompendium wiedzy. Jest tu tyle informacji, które mnie zaciekawiły i zaskoczyły, że już teraz wiem na pewno, że będzie to doskonała pomoc naukowa.

 

Tej książki nie da się streścić. Trzeba ją obejrzeć, rozwiązać i poznać aby dobrze ją zrozumieć. Jest w niej zawarte wszystko to, co trzeba, powinno się i można wiedzieć o świecie wojowników. Myślałam, że to książka typowo dla chłopców – tematyka zobowiązuje. Militaria to raczej męski świat. Jednak jestem pewna, że dziewczynki też się nią zainteresują, ponieważ informacje w niej zawarte podane są w łatwy i przystępny sposób. Nić tylko ruszać na przygodę z całą armią walecznych bohaterów.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial