Uszkodzenia Autoimmunologiczne – Ukryta Przyczyna Chorób. Jak Wyeliminować Otyłość, Chroniczne Zmęczenie I Inne Groźne Objawy

Autor: Tom O’Bryan

Okładka wydania

Uszkodzenia Autoimmunologiczne – Ukryta Przyczyna Chorób. Jak Wyeliminować Otyłość, Chroniczne Zmęczenie I Inne Groźne Objawy


Dodatkowe informacje

 • Autor: Tom O’Bryan
 • Tytuł Oryginału: The Autoimmune Fix: How To Stop The Hidden Autoimmune Damage That Keeps You Sick, Fat, And Tired Before It Turns Into Disease
 • Gatunek: PoradnikiZdrowieChoroby I Schorzenia
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Katarzyna Zielińska
 • Liczba Stron: 384
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165 x 240 mm
 • ISBN: 9788365846266
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 6 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 5 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Wisienka

Mamy XXI wiek, czas, w którym ludzie zapadają na coraz to różniejsze i bardziej skomplikowane choroby, czy nawet zwykłe przeziębienia. Koncerny farmaceutyczne z każdej strony atakują nas najróżniejszymi i coraz bardziej wymyślnymi lekami. Ale czy te leki tak naprawdę nam pomagają, czy też w tym całym przedstawieniu chodzi tylko i wyłącznie o jedną rzecz – PIENIĄDZE? Zapewne każdy z Was sam już udzielił sobie odpowiedzi na to pytanie. Nasuwa się zatem kolejne, co robić? Czy wierzyć ogromnym koncernom, które produkują leki ,,na ilość, a nie na jakość’’ ? Doktor Tom O’Bryan pomoże nam w rozwiązaniu tej zagwozdki.

 

Uszkodzenia autoimmunologiczna – ukryta przyczyna chorób. Jak wyeliminować otyłość, chroniczne zmęczenie i inne groźne objawy. to tytuł poradnika napisanego właśnie przez doktora Toma O’Bryan’a, a do którego przedmowę napisał doktor Mark Hyman. Doktor Tom O’Bryan podzielił swoją książkę na dwie części, teoretyczną i praktyczną. Część pierwsza: Problem – składa się z pięciu rozdziałów: Rozdział pierwszy: Spektrum autoimmunologiczne, Rozdział drugi: Winowajcy i przyczyny: genetyka, środowisko i przepuszczalność jelitowa, Rozdział trzeci: Zdrowy mikrobiom jest bezwzględnie konieczny, Rozdział czwarty: Określ swoje miejsce na spektrum autoimmunologicznym i Rozdział piąty: Przewidywanie problemów autoimmunologicznych. Część druga: Naprawa – składa się natomiast z sześciu rozdziałów: Rozdział szósty: Protokół przejścia: czego możesz się spodziewać, Rozdział siódmy: Faza 1: 1- 3 tydzień, Rozdział ósmy: Wspieranie przejścia, Rozdział dziewiąty: Faza 2: tygodnie 4-6, Rozdział dziesiąty: Protokół przejścia – przepisy oraz Rozdział jedenasty: Po 7. Tygodniu: życie w lepszym zdrowiu.

 

W pierwszej części(Problem) z rozdziału pierwszego (Spektrum autoimmunologiczne) dowiadujemy się skąd tak naprawdę pochodzą choroby. Naukowcy twierdzą, że są wonne wynikiem procesów, które trwają całe dekady i rozwijają się krok po kroku. Jeżeli jednak będziemy posiadali wiedzę na temat etapów rozwoju choroby, to zrozumiemy, że istnieje sposób na stłamszenie choroby w zarodku, lub, przynajmniej według naukowców, sposób na zatrzymanie rozwoju choroby autoimmunologicznej i utrzymanie zdrowia na dłużej oraz skrócenie okresu niedołężności pod koniec życia.

 

Tak wygląda główna ścieżka rozwoju chorób autoimmunologicznych:
Uszkodzenie komórek-> Uszkodzenie tkanek-> Zapalenie narządów->Uszkodzenie narządów ->Obawy->Zdiagnozowana choroba

 

Musimy pamiętać, że objawy nie są pierwszą manifestacją problemu, są jego ostatnia kroplą, która przelewa czarę, w momencie gdy nasze ciało nie może już sobie poradzić. Kiedy nasze ciało pracuje bardzo ciężko, by zrekompensować uszkodzenia tkanek i utrzymać równowagę, jego zdolność adaptacji przez kompensacje ulega wyczerpaniu. Wówczas te wszystkie uszkodzenia razem zaczynają wywoływać objawy. W momencie, gdy ta kula zacznie się toczyć, to te problemy będą stawać się coraz poważniejsze, chyba że ją zatrzymamy. Najciekawsze jest to, że przewlekłe problemy ze zdrowiem traktujemy jak nieodłączny element naszego życia: zmęczenie, ból, depresja, otyłość, bezsenność, lęk, bóle głowy i wiele innych. Owszem, te objawy mogą być powszechne, ale z pewnością nie są normalne. Różnica jest ogromna: powszechne oznacza, że wiele osób je ma, a normalne znaczy, że ,,tak być powinno’’. Zatem powszechne objawy nie powinny być akceptowane jako normalne i nikt z nas nie powinien żyć z objawami, nikt nie powinien ich akceptować i nikt nie powinien ich ignorować.

 

Z drugiej części polecam sekcję z przepisami, gdzie znajdziemy przepisy do wykorzystania w poszczególnych fazach. Koktajl regenerujący jelita, lub superprzeciwutleniający zielony koktajl – oparte są głównie na owocach, warzywach i wodzie. Natomiast naleśniki kokosowo – malinowe z pewnością posmakują nawet najmłodszym członkom rodziny.

 

Książka doktora Toma O’Bryan’a jest obowiązkową pozycją nie tylko dla tych, którzy mają zdiagnozowane choroby, ale dla wszystkich, po to, by nie było czego diagnozować.

Kozel

Liczba osób zmagających się z chorobami przewlekłymi nieustannie wzrasta. Na dolegliwości te zapadają coraz młodsi ludzie, coraz więcej też mają trudności w ich pokonaniu. Tom O’Bryan, autor książki pt. „Uszkodzenia autoimmunologiczne - ukryta przyczyna chorób” stawia śmiałą tezę: w gabinecie lekarskim nie ma sensu szukać pomocy. Jesteś tym, co jesz - ta stara prawda powraca i zdrowia nakazuje szukać w kuchni.

 

Nie jest to jednak kolejna książka kucharska poświęcona zdrowemu żywieniu ani kolejna pozycja radykalnie nakazująca przestać jeść cokolwiek poza sałatą. „Uszkodzenia autoimmunologiczne - ukryta przyczyna chorób” to kompleksowa publikacja w zasadzie wyczerpująca tytułowy problem oraz pokazująca zasady układania odpowiedniej diety samodzielnie. Działanie wielu schorzeń autoimmunologicznych można zniwelować i stopniowo naprawić własny organizm.
Konstrukcyjnie książka podzielona jest na dwie części.

 

Pierwsza część to teoretyczne przedstawienie problemu. Dr Tom O’Bryan wychodzi od własnej historii życiowej i zawodowej, by dotrzeć do przedstawienia czytelnikowi najistotniejszych zagadnień problemu spektrum autoimmunologicznego. Całość poparta jes szczegółową - nawiasem mówiąc, dość przytłaczającą - listą dolegliwości świadczących o obecności chorób autoimmunologicznych. Jedyną drogą do sukcesu jest słuchanie własnego układu odpornościowego. Przy okazji autor rozprawia się z popularnymi mitami: krążącymi jako półprawdy opowieściami o celiakii czy nietolerancjach pokarmowych. Na aprobatę zasługuje dokładne i bardzo obrazowe wyjaśnienie każdego problemu od strony funkcjonalnej, wskazanie skutecznej metody działania i potencjalnych korzyści. Każda semantyczna całostka jest także potwierdzona opisem przypadku, z jakim dr Tom O’Bryan miał do czynienia w trakcie swojej praktyki.

 

W tej części znajduje się również test, pozwalający czytelnikowi samodzielnie zweryfikować, czy problem spektrum autoimmunologicznego go dotyczy. Następnie, dla ułatwienia autor wprowadził do książki również listę niepokojących dolegliwości, podzielonych na grupy zgodnie z kryterium narządu, którego dotyczą problemy. Galeria jest szeroka: od kataru po zaburzenia układu pokarmowego czy mięśniowego.
Druga część to część praktyczna. Autor zawarł tu szczegółowy prostych sposobów na wykorzystanie zdobytej wiedzy. Tom O’Bryan proponuje czytelnikowi kompleksowy program nazywany przez niego Protokołem Przejścia. To droga, która - dzięki wprowadzeniu kilku istotnych zmian - pozwala przejść od kiepskiego do bardzo dobrego samopoczucia.

 

Program podzielony został na fazy. Każdej z nich autor poświęcił bardzo dużo miejsca. Analizę rozpoczyna od omówienia stanu, w jakim znajduje się organizm przed terapią. Następnie dokładnie, nie szczędząc biologicznych i chemicznych szczegółów, opisuje wszystkie spodziewane procesy, by zakończyć informacją o finalnej sytuacji. Do każdej fazy przyporządkowana została również lista produktów polecanych i wykluczanych. Podobnie jak wcześniejsza lista chorób, także i pokarmy podzielone zostały na kategorie. Każdej towarzyszy informacja na temat możliwych konfliktów z naszym organizmem. Dobrze opracowany program żywieniowy swoją drogą, zaś indywidualne sytuacje swoją - bardzo dobrze, że O’Bryan ma to na uwadze.

 

W książce nie brakuje również odpowiedzi na trudne pytania i porad, których doktor udziela przez pryzmat swojej wieloletniej praktyki. Jak odstawić cukier? Co robić, jeśli będziemy czuć permanentny głód? W jaki sposób radzić sobie z obniżonym samopoczuciem wynikającym z odstawienia niektórych pokarmów? Publikację kończy lista przepisów kulinarnych dopasowanych do faz programu dietetycznego oraz pór dnia.

 

„Uszkodzenia autoimmunologiczne - ukryta przyczyna chorób” to książka napisana przystępnym językiem. Pomimo że autor nie stroni od medycznych szczegółów, nawet laik nie będzie miał kłopotu z przyswojeniem wiedzy. Dobrze opracowany spis treści i przyjazny układ pozwalają powrócić w dowolnym momencie do interesującego nas problemu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!