Okładka wydania

Cukrzyca Jak Z Nią Żyć?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Dorota Drozd
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 96
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x205 mm
 • ISBN: 9788377738450
 • Wydawca: RM
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Cukrzyca Jak Z Nią Żyć? | Autor: Dorota Drozd

Wybierz opinię:

Anena

Mimo że wydaje się nam, że na temat tej choroby wiadomo jest bardzo wiele, to nadal w Polsce jej wykrywalność jest bardzo niska. Wielu z nas po prostu nie wie, że choruje na cukrzycę! Bardzo często bagatelizuje się pojawiające się objawy lub kojarzy się z innymi dolegliwościami. Tymczasem cukrzyca to bardzo specyficzna choroba, która bardzo często nie daje żadnych objawów. W leczeniu natomiast najważniejszy jest jak najszybszy czas rozpoznania, który może przyczynić się do komfortowego życia z tą przewlekłą chorobą. O tym czym jest cukrzyca i jak wygląda życie diabetyka dowiecie się z poradnika Doroty Drozd zatytułowanego po prostu ,,Cukrzyca. Jak z nią żyć”.

 

Poradnik podzielony jest na kilka działów tematycznych, które stopniowo wprowadzają czytelnika w zawiłości związane z zachorowaniem na cukrzycę. Najpierw dowiadujemy się w jaki sposób dochodzi w organizmie do zmian, które powodują powstanie cukrzycy. Następnie autorka płynnie przechodzi do konkretnych porad skierowanych do diabetyka, które mają mu ułatwić oswojenie się z chorobą oraz wskazać właściwy sposób życia.

 

Z tej książki dowiecie się między innymi w jaki sposób dokonywać prawidłowych pomiarów stężenia cukru za pomocą gleukometru osobistego, w jakich porach powinno się mierzyć oraz co może sprawić, że pomiar będzie mało wiarygodny, a także jak należy wstrzykiwać insulinę. Poradnik pomoże również w doborze odpowiedniego dla naszych potrzeb systemu pomiaru glikemii oraz właściwej diety. W tym celu autorka nie tylko wskazuje jakich potraw należy unikać, ale również krok po kroku wyjaśni jak wyliczyć wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe oraz czy znajomość tzw. indeksu glikemicznego (IG) oraz umiejętność jego przeliczenia w spożywanych przez nas potrawach jest istotna. Dzięki temu będziemy świadomi nie tylko ilości spożytych cukrów, ale i będziemy w stanie monitorować ich prawidłowy stan, dzięki czemu można zapobiec zbyt dużemu lub niewystarczającemu ich poziomowi w organizmie.

 

Poza tym w dalszej części poradnika znajdziemy rady dotyczące tego w jaki sposób należy zareagować w przypadku hipoglikemii - jakie są objawy nagłego spadku poziomu cukru oraz jakie czynności należy wykonać gdy jesteśmy świadkiem takiej sytuacji. Autorka zwraca uwagę również na status pacjenta. Pamiętać należy również o tym, że osoba chorująca na cukrzycę musi przestrzegać zasad specjalistycznego leczenia, ale również jest objęta prawną ochroną, co oznacza, że oprócz przysługujących jej praw posiada również obowiązki, które musi bezwzględnie wypełniać.

 

Istotnym faktem jest również uświadomienie przez autorkę faktu, że co prawda cukrzyca jest chorobą, która wymaga stałej samokontroli i z której się nie można wyleczyć, ale można z nią żyć. Pomocne wydaje się zatem pokazanie osobie chorej, że co prawda musi stale monitorować poziom insuliny, ale może również prowadzić w miarę normalne życie. Osoby chore na cukrzycę nie powinny rezygnować z aktywności fizycznej, lecz dostosować ją do swoich potrzeb i możliwości.

 

Podsumowując, książka pani Drozd jest przede wszystkim poradnikiem, swoistym informatorem oraz drogowskazem pozwalającym lepiej zrozumieć cukrzycę. Dobre poznanie tego schorzenia spowoduje, że cukrzyk nie tylko pogodzi się z diagnozą, ale również zda sobie sprawę, że choroba nie wyklucza go z codziennego życia, aktywności fizycznej i zawodowej oraz przyjemności dostarczanych przez życie. Pamiętać również należy, że co prawda w książce zostały zawarte zalecenia osoby mającej wieloletnie doświadczenie w diabetologii, ale żaden poradnik nie powinien zastępować stałej opieki lekarskiej oraz rutynowych badań.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial