Okładka wydania

Uniwersalny Kalendarz Szamański. Syberyjskie Rytuały Na Zdrowie, Bezpieczeństwo I Sukces

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Vadim Tschenze
 • Tytuł Oryginału: Vadims Schamanischer Kalender: Russische Heilrituale Für Das Ganze Jahr
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Liczba Stron: 404
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165 x 240 mm
 • ISBN: 9788373779105
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5.5/6

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 8 votes
Akcja: 100% - 6 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 9 votes
Styl: 100% - 6 votes
Klimat: 100% - 12 votes
Okładka: 100% - 7 votes
Polecam: 100% - 11 votes

Polecam:


Podziel się!

Uniwersalny Kalendarz Szamański. Syberyjskie Rytuały Na Zdrowie, Bezpieczeństwo I Sukces | Autor: Vadim Tschenze

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Kalendarz szamański jest poradnikiem bazującym na tajemnej wiedzy szamanów, która dotąd była przekazywana ustnie z pokolenia na pokolenie. Zawiera on wiele wartościowych porad, wiedzy i rytuałów dla zwykłego człowieka w życiu codziennym.

 

W poradniku opisane jest kilka zagadnień od strony świadomości kosmosu, duszy, ciała i ducha. To one kierują naszym życiem i dążeniem do realizacji spełnienia marzeń, celów, pragnień. Następnym zagadnieniem opisanym w książce to ceremonie i rytuały w życiu codziennym. W jasny i klarowny sposób autor opisał, co dają nam codzienne rytuały i ceremonie. Pokazuje jak dzięki nim, spotykamy właściwych ludzi na swojej drodze i jak się od nich uczymy. Autor wierzy, że nic się nie dzieje przez przypadek i że wszystkie osoby, zdarzenia zostały nam zesłane dla naszego rozwoju i nasza walona wola odgrywa w tym wszystkim największą wagę. Autor pokazuje, że szamani bazują na energii danego dnia, a rytuały potęgują aurę. Bardzo dogłębnie została przedstawiona rola mężczyzny i kobiety, którzy mogą celebrować te same rytuały, lecz w innym odbiorze.

 

Kalendarz Szamana jest uniwersalny, ponieważ każdy opisany dzień można stosować latami, jeśli nie stuleciami. W nim nie ma opisanej konkretnej daty na dany rok. Opisany jest dzień i miesiąc dlatego można go stosować w każdym roku. Dany dzień nazywany jest konkretnym tytułem i zaznaczony jako, dodatni, ujemny, neutralny. Pierwszym punktem dnia jest opis energii dnia opisujący położenie planet i energii kosmicznej, potem jest szamański numer ochronny. Są to liczby wcześniej opisane we wstępie. To liczby, opisujące planety, energię i cechy chroniące naszą duszę. Później opisano amulet szeptuchy chroniący naszą aurę przed negatywnymi impulsami. Amulety są prostymi małymi rzeczami, które można nosić na co dzień, składniki w nich zawarte są dostępne od ręki np. Jodła, jaśmin, kwiaty. Również dobrym dodatkiem jest mieszanka zapachowa chroniąca przed złośliwymi duchami. Kolejnym punktem jest ceremonia lub rytuał. Tutaj opisano prosty rytuał szamański, abyśmy jak najlepiej poczuli pozytywną energię dnia i planet. Ceremonie są prosto opisane i nie wymagają większego wysiłku. Następnym punktem opisana jest porada energetyczna na dany dzień. To prosty ceremoniał pozwoli nam uporządkować energię i zachować ją na następne dni. Punkt kolejny to opis charakteru dnia swoich narodzin. To pozwala przestudiować nasze cechy, wady i zalety oraz to jakie są nasze cele w życiu. Jest to krótki opis naszego jestestwa w danym dniu narodzin. Ostatnim punktem jest zdolność duchowa, czyli jakie pasują do nas żywioły od dnia narodzin oraz opis tym, kim jesteśmy i w jakim zawodzie będziemy się spełniać i jakie rytuały szamańskie najbardziej pasują do naszego charakteru duszy, ciała i ducha.

 

Cały szamański kalendarz prowadzi nas ścieżką rytuałów i ceremonii, które są zgodne z naturą, żywiołami i energią kosmiczną. Ten kalendarz pomoże nam zregenerować siły witalne, aurę oraz energię życiową. On przeprowadza czytelnika przez cały rok, pozwalając na rozwój nie tylko ducha, ale też ciała. W nim dowiemy się, kim jesteśmy, jakie są nasze cele i marzenia.

 

Nazwałam tę książkę poradnikiem, ponieważ doradza nam, jaką droga powinniśmy kroczyć oraz którą ścieżką podążyć. Odpowiednie rytuały i ceremonie pozwolą czytelnikowi poprawić samopoczucie, podniosą na duchu oraz wskażą czas działania. Dzięki tym małym rytuałom robimy krok w stronę naszego szczęścia, ale też szczęścia bliskich nam osób. Podczas ceremonii doskonalimy siebie. Cała książka została opisana prostym językiem, owszem zdarzą się pewne trudne pojęcia, ale potem są bardzo dobrze wyjaśnione. Ta książka jest dla wszystkich tych, którzy chcą choć trochę żyć w zgodzie z samym sobą, naturą i energią kosmiczną.

TomG

Czytacie czasem horoskopy? Wierzycie w prawidłowości przypisywane konkretnym znakom zodiaku? Przyznam, że ja nigdy nie przykładałem wagi do tego rodzaju rzeczy, nie czytałem horoskopów ani nie sugerowałem się nigdy znakami zodiaku, choć w tym ostatnim przypadku rzeczywiście, kilka szczegółów zawsze się zgadza w odniesieniu do konkretnej osoby, o której znaku zodiaku czytamy. Jednakże fakt, że na podstawie statystycznych badań autorzy takich notek trafiają z opisem w cechy niektórych osób nie oznacza przecież jeszcze, że każda osoba spod znaku, dajmy na to bliźniąt, jest taka sama.

 

Kalendarze chińskie, horoskopy, różnego rodzaju zestawienia pochodzące z wierzeń różnych religii są dla ludzi lekturą ciekawą, gdyż dotyczącą poniekąd ich samych. Białostockie wydawnictwo Studio Astropsychologii dla takich właśnie czytelników wypuściło na rynek swój kolejny poradnik, zatytułowany Uniwersalny kalendarz szamański. Syberyjskie rytuały na zdrowie, bezpieczeństwo i sukces. Książka ta została napisana przez pochodzącego z Uzbekistanu Wadima Tschenze, którego przodkowie byli syberyjskimi szamanami.

 

Według autora Uniwersalny kalendarz szamański ma być swoistego rodzaju przewodnikiem na każdy dzień, codziennikiem szamańskim. Dzięki zawartym w nim radom czytelnik ma nauczyć się rozróżniać jakości zawarte w poszczególnych dniach roku oraz dowiedzieć się, czy ktoś urodził się w dobrym, czy raczej mniej pozytywnym dniu roku i jakie w związku z tym motywy przewodnie mogą odciskać się na historii jego życia.

 

Uniwersalny kalendarz szamański został pomyślany rzeczywiście jak swojego rodzaju codziennik. Zaraz po przedmowie czytelnik zagłębia się w niedługi rozdział pierwszy, w którym autor wyjaśnia i opisuje, czym są tajemnice codziennika szamanów syberyjskich, pisze o promieniowaniu i antypromieniowaniu, wpływie kosmosu na życie człowieka i rytuałach w życiu codziennym. Po przeczytaniu tych niezbyt mocno rozwiniętych wyjaśnień przechodzimy do części właściwej poradnika Wadima Tschenze, czyli kalendarza szamana syberyjskiego.

 

Na niemalże czterystu stronach autor opisuje każdy dzień roku wraz z przypisaną mu przez niego charakterystyką. Począwszy od stycznia, a skończywszy na grudniu, czytelnik może przeczytać o każdym dniu w roku. W opisach tych zawarto takie elementy jak nazwę (dla przykładu 17 stycznia to Dzień trudności i apatii), opis energii dnia, szamański numer ochronny osoby urodzonej w tym dniu, przypisany jej amulet Szeptuchy, opis zalecanej ceremonii lub rytuału, poradę energetyczną, zadania życiowe, kilka słów o charakterze i spodziewanych przełomach, a na końcu autor podaje zdolność duchową. Wszystkie wymienione wyżej elementy przypisano do każdego dnia w roku, czytelnik otrzymał każdy dzień opisany na jednej stronie, zawsze według tego samego schematu. W tym miejscu należy nadmienić, że niektóre z opisów są bardzo mało konkretne, a ich interpretację autor pozostawił najwyraźniej czytelnikowi. Który – miejmy nadzieję – będzie posiadał żywą wyobraźnię.

 

Uniwersalny kalendarz szamański Vadima Tschenze jest mocno oryginalnym poradnikiem, wydanym przyzwoicie i złożonym w sposób przejrzysty i uporządkowany. Co do jego treści, to moim zdaniem w tej kwestii jest nieco zbyt schematycznie, sucho i mało konkretnie, jednak zwolennicy ezoteryki powinni znaleźć w tej książce coś dla siebie. Autor nawiązuje także do tarota i choć jest to dla mnie tematyka zupełnie nieznana, to pasjonaci wróżenia z kart z pewnością będą mogli wykrzesać z opisów i porównań coś więcej niż ja. Nikogo zainteresowanego tematyką wydanie poradnika Vadima Tschenze raczej nie zawiedzie, a co do strony tekstowej, to już sami musicie stwierdzić, czy opisy autora trafiają do Was, czy może jednak nie. Do mnie nie trafiły.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial