Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kefir W Kairze Rymowany Przewodnik Po Miastach Świata

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kefir W Kairze Rymowany Przewodnik Po Miastach Świata | Autor: Michał Rusinek

Wybierz opinię:

Joanna Kietlińska

Soła, Skawa, Raba, Dunajec, Wisłoka...
Albania - Tirana
Andora - Andora
Austria - Wiedeń...

 

Na pamięć uczyliśmy się wszystkiego! Wkuwaliśmy, zapamiętywaliśmy, recytowaliśmy... W głowie zostały więc niczym wykute w żelazie nazwy dopływów największych Polskich rzek, czy nazwy państw i stolic Europy... Z małym niepokojem, równie mała zagwostka: czy przy odpytywaniu dotrwamy do końca bez pomyłki??? Uda się nie rozbić tej naszej barki płynącej Wisłą lub Odrą!? Czy ten cały "ciężko" gromadzony wieczorem lub w nocy ładunek wiedzy nie zniknie w odmętach rzeki? A może dopłyniemy do celu i dumnie na swój pokład zabierzemy tę cudowną 5 z geografii?!

 

Wierszem pięknym, ciekawym, rymowanym

 

A nie byłoby łatwiej, gdyby tak np. wierszem pięknym, ciekawym, rymowanym??? Dziś już to takie naturalne, a dla dzieci bardzo przyjemne, kiedy mogą czytać poematy o miastach, w których mieszkają, rzekach, które przekraczają, oceanach, nad którymi latają! Często nadal recytują, ale dzięki publikacjom coraz bardziej śmiałym i pomysłowym, podwyższony zostaje poziom refleksji! Bo jak nie pochylić się nad tekstem typu:

 

DUBLIN

 

PONOĆ LUDZIE AŻ Z LUBLINA
LUBIĄ LATAĆ DO DUBLINA (...)
KIEDY LUDZIE Z MIASTA LUBLIN
WYSIADAJĄ W MIEŚCIE DUBLIN
ROZGLĄDAJĄ SIĘ WOKOŁO,
PO CZYM ŚMIEJĄ SIĘ WESOŁO"
"OCH RÓŻNICE SĄ WSZELAKIE,
ALE ZNOWU NIE AŻ TAKIE!"

 

MIŁO MIJA IM GODZINA
I WRACAJĄ DO LUBLINA.

 

na dłużej???

 

Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata

 

Kefir w Kairze Michała Rusinka podbije serca, zarówno te należące do istot mniejszych, jak i tych większych (w tym moje własne)! Książka ta, wydana przez Znak Emotikon, to zbiór niezwykłych rymowanek! Nie jest to pierwsza publikacja Michała Rusinka tego typu, wcześniej także w Znak Emotikon ukazały się m. in. Wierszyki rodzinne czy Wierszyki domowe.

 

Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata to cudowny zbiór wierszy, wierszyków, rymowanek napisanych pięknym językiem! Zresztą jak wszystko, co wychodzi spod pióra Michała Rusinka, który posiada dar wypowiedzi, zarówno ustnej jak i pisemnej! Poezja dla dzieci w jego wykonaniu, to zdecydowanie mistrzostwo świata! Doskonałe poczucie humoru, ale także spostrzegawczość Autora sprawia, że Miasta, które odwiedzamy wraz z nim, widzimy jak żywe oczyma wyobraźni! A tej zdecydowanie pomagają jeszcze ilustracje Joanny Rusinek! Cudowne, ciepłe, stworzone dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy noszą w sobie zachwyt małego dziecka! Niezwykle barwne, pomysłowe i oryginalne cieszą oko czytelnika! Nie brakuje więc w książce śmiesznych scenek, choćby tej ilustrującej tytułowy wiersz - Kefir w Kairze. Obraz ten przedstawia bowiem kąpiących się w filiżance, niczym w basenie, ludzi! Nie jest to jednak zwykła woda tylko właśnie... prawdziwy biały kefir!

 

Sam Michał Rusinek zabiera nas w podróż po świecie! Wjeżdżamy więc wraz z nim do pierwszego miasta, do Amsterdamu oczywiście - rowerem! Następnie szybko wskoczymy do autokaru, który zabierze nas do Ankary, a tam jeździć sobie możemy, czym chcemy. W Astanie jak mówi poeta: jest podobno niesłychanie, a w Damaszku mieszka pod jednym z daszków, ptaszek Staszek!!! To dopiero przedsmak mały, ponieważ podróż nasza sięgnie wielu pięknych miejsc na naszej kuli ziemskiej. Każde miasto zasłuży na cechę charakterystyczną, no chyba, że ktoś nie uważał na lekcji geografii...

 

Poczytamy również o Londynie, poczujemy gorące powietrze Bagdadu, dzięki cudownym ilustracjom zapachnie nam niemal jak żywa kwitnąca wiśnia w Tokio. Połamiemy sobie także język przy okazji wielu innych wierszyków. Podróż z Michałem Rusinkiem i Joanną Rusinek okaże się niezapomniana i oczywiście pełna pytań dziecka: "mamo... tato... A gdzie leży..." - i tu dowolne miasto z książeczki Kefir w Kairze!

 

Czytać, rymować, bawić się!!!

 

Zabawa słowem rozluźnia. Poczucie humoru zostaje uwolnione, a śmiejący się mądrze młody człowiek, to radość dla nauczyciela, duma dla rodzica i nagroda dla Autora - w tym wypadku Michała Rusinka!

 

Wakacje już za pasem - palcem po mapie można pobłądzić, globusem zakręcić i z Kefirem w Kairze ruszyć na wyprawę po miastach świata!!!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial