Okładka wydania

Mamusiu, Przecież Byłam Grzeczna

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 5 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 5 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mamusiu, Przecież Byłam Grzeczna | Autor: Rafał Cuprjak

Wybierz opinię:

Księżycova

Prawdą jest to, że czegokolwiek i jakkolwiek bym nie zrobiła nie mogę się oprzeć mrocznym i klimatycznym okładkom książek. Od zawsze miałam słabość do lektur, których szata graficzna przedstawiała coś nie do końca jasnego, zachowanego w ciemnych barwach, pobudzających wyobraźnię i... Chwytających za moje mroczne serce. A kiedy z ciekawą okładką występuje równie ciekawy i imponujący tytuł - przepadam bez reszty. Kierując się tymi dwoma aspektami trafiłam na dzieło polskiego pisarza Rafała Cuprjaka pod tytułem: "Mamusiu, przecież byłam grzeczna", którą otrzymałam dzięki uprzejmości serwisu Sztukater.

 

Opowieść Cuprjaka wydana została 31 marca bieżącego roku przez wydawnictwo Genius Creations. Jest to moja pierwsza zdobycz wydana przez to wydawnictwo. Działa ono od 2014 roku. Książka liczy trzysta trzydzieści stron. Jak już wspomniałam we wstępie dzieło posiada miękką ze skrzydełkami interesującą okładkę zachowaną w ciemnych, tajemniczych kolorach. Pośród kolorów: czerwonego, białego i szarego wyróźniony został czarny cień (prawdopodobnie dziecka) grającego na wiolonczeli. Ponadto tytuł jak i imię i nazwisko autora książki napisane są odręczną czcionką przypominającą pismo małego dziecka. Całość jest bardzo dopracowana pod każdym możliwym względem. W tyle lektury możemy znaleźć spis treści, który ułatwia szybkie czytanie i łatwą migrację po lekturze. Spis treści wyróżnia sześć rozdziałów. Każdy z nich posiada swój tytuł składający się z jedynie jednego słowa: "Narodziny", "Dzieciątko", "Chłopiec", "Spódniczka", "Świadomy" i "Mesjasz". Dodatkowo każdy z rozdziałów poprzedzony został krótkim cytatem.

 

Po raz pierwszy spotkałam się z dziełem wydawnicwa Genius Creations, jak i pierwszy raz miałam okazję poznać twórczość owego autora. Rafał Cuprjak przyszedł na świat w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym siódmym. Jest rodowitym częstochowianinem, absolwentem Akademii imienia Jana Długosza w Częstochowie na kierunku ochrona środowiska. W świecie literatury zadebiutował wydaną w dwa tysiące piętnastym roku powieścią pod tytułem: "Po drugiej stronie". Ponadto Cuprjak jest również nauczycielem biologii, chemii i przyrody, początkującym poetą i dramaturgiem. W latach wczesnej młodości interesował się grą na gitarze, był gitarzystą kilku niedocenionych alternatywnych kapel. Wielbiciel górskich wędrówek, zapalony biegacz, a także mąż oraz ojciec. Pisze odkąd skończył trzydzieści pięć lat.

 

Cuprjak w swoim dziele "Mamusiu, przecież byłam grzeczna" opowiada między innymi o marzeniach, miłości, historii oraz codzienności zapewniając przy tym czytelnikowi sporą dawkę głębokich, prawdziwych emocji i przeżyć. Fabuła, której użył jest przedstawiona z perspektywy kilku różnych bohaterów. Akcja książki toczy się w jednym budynku, w trzech mieszkaniach. Krótko mówiąc lektura skupia się na trzech opowieściach, które wzajemnie się łączą i dopełniają tworząc jedną, spójną całość. Choć przedstawiają one te same wydarzenia to wyróżnia je fakt, iż każde z nich przedstawione jest z różnej perspektywy. Autor porusza w swym dziele między innymi historię Jerzego Wolańskiego, jak również jakże trudnych czasów okupacji. Ważnym faktem jest to, że w książce bardzo zauważalny jest często pojawiający się motyw Boga i nieustającej gonitwy w życiu ludzi. Osobiście po przeczytaniu lektury pochłonęła mnie refleksja, z której wyciągnęłam prosty wniosek - czasami warto jest zwolnić, bo życie nie opiera się jedynie na nieustannym parciu na przód, podczas którego omija nas tak wiele istotnych spraw. Myślę, że autor właśnie taki efekt chciał uczynić swoją książką.

 

Jakże oryginalną książkę Rafała Cuprjaka pod tytułem: "Mamusiu, przecież byłam grzeczna" polecam absolutnie wszystkim fanom literatury pięknej, którzy cenią sobie codzienne, aczkolwiek głębokie tematy. Przyznaję lekturzę w pełni zasłużoną ocenę prasową w wysokości 5 w skali od 1 do 6. Dodam również, iż jestem bardzo pozytywnie zaskoczona twórczością Cuprjaka, która wyróżnia się na tle innych swoją niebanalnością i wyjątkowością. Jego powieść dosłownie chwyta czytelnika za serce.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial